Tragjedi në Krajë anulohet festimi i ditës së flamurit në Krajë

Ju njoftojmë se Manifestimi me rastin e 28 – Nëntorit – Ditës së Flamurit, të cilin e planifikuam  ta mbajmë në Krajë, të martën,...

Kush po tenton të rikthejë vitet e rrezikshme të ’90 në Mali i...

Zhvillimet e fundit në Mali i Zi kanë dhënë një alarm për rrezikun e sigurisë brenda këtij vendi. Pavarësisht ndërrimit të roleve, katalizator i...

Ndërtimet që devastojnë Kalanë e Ulqinit

Ndërtimet e paligjshme kërcënojnë kalanë e lashtë të Ulqinit, e cila pretendon të hyjë në UNESCO. Mu pranë xhamisë dhe Doganës së dikurshme (objekt i...

Statuja e Skënderbeut vendoset në qendër të Ulqinit

Kujtojmë se bulevardi në Ulqin, ku gjendet rrethrrotullimi ku do të vendoset statuja e Skënderbeut, mban edhe emrin e tij. Kuvendi Komunal i Ulqinit, pas...

Mali i Zi rikthen Titon në kryeqyet me një statujë

Mali i Zi përuroi sot një statujë të ish-liderit të Jugosllavisë, Josip Broz Tito në Podgoricë, duke u dalluar në raport me shtetet fqinje...

Stërvitja e parë e përbashkët e policive speciale të Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë dhe...

Njësitet Speciale të Policisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës sot në kazermën e Shkupit...

Mali i Zi i falë NATO’s tokë me vlerë 15 milionë euro

Këtë terren e kanë vizituar ministri i mbrojtjes Predrag Boshkoviq dhe shefi i Shtatmadhorisë së Malit të Zi Dragutin Dakiq. Këshilli Suprem...

Mali i Zi me shtimin më të ulët të popullsisë në histori

Në 15 komuna të Malit të Zi vitin e kaluar është shënuar shtim negativ i popullsisë, para së gjithash në veri të...

Intelektualëve serbë u ndalohet hyrja në Mal të Zi

Drejtoria e policisë e Malit të Zi, të enjten ka marrë një vendim sipas të cilit, disa intelektualëve serbë, mes tyre edhe Matija Beçkoviç,...

Mergim Lushtaku merr konfirmimin e Emirateve në përkrahjen e Kosovës për anëtarësim në Interpol

Deputeti i PDK’së Mergim Lushtaku është takuar me shefin e Minisnit të Emirateve të Bashkuara Arabe në Mal të Zi dhe që mbulon edhe...

Lajme

Ish-këshilltarja e Haradinaj: Kurti me xhinse të 130 eurove

Ish-këshilltarja politike e Ramush Haradinaj, Meliza Haradinaj-Stublla, ka hedhur disa dyshime mbi garderobën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Reka e përsërit: Brenda vitit mund të hiqen vizat

Deri në fund të vitit mund të presim lëvizje të lirë, kurse “Qeveria Kurti” ka përkrahje të mirëfilltë ndërkombëtare, ka thënë Reka.

Ish-deputeti për sulmin ndaj Hotit: U sulmuan edhe SHBA dhe BE

Ish-deputeti për sulmin ndaj Hotit: U sulmuan edhe SHBA dhe BE Lajme