50 punëtorë shqiptarë bllokojnë kufirin në Mal të Zi

Policia malazeze nuk i ka lejuar të kalojnë kufirin në Murriqan disa punëtorë shqiptarë, ndërkohë ka kërkuar nga ta të paguajnë të paktën 50...

LDSH: Cirk politik në Kuvendin e Komunës së Tuzit

Seanca e Kuvendit të Tuzit, e emetuar përmes televizionit lokal, TV Boin, zbuloi cirkun politik, në kurriz të banorëve të Malësisë, kurse në organizim...

Pas hyrjes në NATO, avionët italianë dhe grekë do të patrullojnë qiellin e Malit...

Aviacioni luftarak grek dhe italian do të fillojë nga 5 qershori patrulla në hapësirën ajrore të Malit të Zi, bëri të dituar NATO. Kjo asistencë...

Ulqini vërshohet nga pushuesit kosovarë

Festa e 1 Majit ka shënuar fluksin e parë dhe të madh të mysafirëve në qytetin e Ulqinit ku edhe kësaj here dominojnë ato...

Peshkopi Atanasije: Kompromisi për Kosovën është tradhti

Mitropoliti i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi Amfilohije, ka deklaruar se “për Kosovën vlen ajo që thotë në Psalme: ‘Fuqia nuk është...

Qeveria e Malit të Zi uron qytetarët e Kosovës për liberalizim të vizave

Pasiqë na ka ndihmuar të dalim nga kriza, Qeveria e Malit të Zi, në mënyrën më miqësore të mundshme i ka uruar qytetaret e...

Sulmi vetëvrasës që kishte cak Ambasadën Amerikane përmes fotografive dhe videove

Një sulm vetëvrasës që kishte cak Ambasadën Amerikane, ka goditur Podgoricën më mëngjesin e sotëm. Në njoftimin e lëshuar nga autoritetet malaziase thuhet se...

Alternativa Shqiptare në përkrahje të Djukanovic-it, për president

Kryesia e Alternativës Shqiptare, në seancën e mbrëmshme, solli vëndim që të përkrah kandidatin e koaliconit qeverisës në nivelin republikan, Milo Djukanovic, kumtuan nga...

Gjukanoviç rizgjidhet President i Malit të Zi, mediat ruse e cilësojnë si “Mugabe” i...

Rusët nuk e falin Milo Gjukanoviçin që u zgjodh President i Malit të Zi për herë të dytë. Agjencia shtetërore ruse e cilëson Gjukanoviçin...

Serbët e Malit të Zi me bekimin e Kishës kërkojnë anulimin e njohjes së...

Me “bekimin” e patriarkut Irinej, mitropolitit Amfilohije, deputetët të opozitës nga Fronti Demokratik i Malit të Zi kanë filluar iniciativën për anulimin e vendimit...

Weather

Lajme

Çka i pret bashkatdhetarët sivjet në Kosovë?

Ministria e Diasporës paralajmëron organizimin e një vargu të aktiviteteve. Rreth 200 aktivitete organizohen gjatë qëndrimit të tyre në Kosovë Në Kosovë po bëhen përgatitje...

Presidenca e Kosovës pranon shumë dhurata

Përfaqësuesit e institucioneve kryesore të vendit shpesh herë pranojnë edhe dhurata. E këto dhurata nëse e kalojnë vlerën mbi 50 euro, ato i deklarojnë...

Rritet çmimi për hanxhinjtë që do të shkojnë në Qabe

Institucionet e rajonit të Ballkanit që janë kompetente për organizimin e kryerjes së kushtit të pestë të Islamit, Haxhit, tashmë kanë filluar përgatitjet, ndërsa...