Enver Hoxhaj në Podgoricë, a ka lëvizje në marrëveshjen për demarkacion?

Publikimi zyrtar i lajmit sot për vizitën më 6 shkurt të Kryeministrit të Malit të Zi në Kosovë, Markovic duket se ka vënë në...

Vijesti: Financuesi kryesor i UÇK’së po ndërton hidrocentrale në Mal të Zi

Ish-deputeti i Vetëvendosjes, biznesmeni Florin Krasniqi ia ka mësyrë të ndërtojë hidrocentrale në Gjuriq në komunën e Plavës, shkruan “Vijesti” e Podgoricës. Krasniqi, të cilin...

Gërdeci i dytë plas në Mal të Zi, fabrika e armëve e njeriut të...

Një fabrikë malazeze armësh, e cila pjesërisht zotërohet nga biznesmeni kontrovers i armëve Heinrich Thomet, aferat e të cilit u zbuluan në vitin 2008...

Ministri malazez i Mbrojtjes: Do të dërgojmë ushtarë malazezë në misionin e KFOR’it në...

Ministri i Mbrojtjes së Malit të Zi, Predrag Boskoviq gjatë takimit me sekretarin amerikan të Shtetit që e zhvilluan në Pentagon, James Mattis, pos...

Ish-familja mbretërore jugosllave kërkon kështjellat në Mal të Zi

  Pasardhësit e ish-familjes mbretërore jugosllave dëshirojnë t’u rikthehen kështjellat dhe një shtëpi në Mal të Zi, por edhe pronat në Serbi, Slloveni, Bosnjë dhe...

Opozita malazeze shpërthen në akuza: Mali i Zi po i shet tokë Kosovës

Kryetari i Lëvizjes opozitare për Ndryshim të Malit të Zi (“Pokret za promjene”), Nebojsha Medojeviq ka akuzuar sot Qeverinë në Podgoricë se me nënshkrimin...

Hoxhaj përshëndet suksesin e shqiptarëve në zgjedhjet lokale në Ulqin

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, e ka cilësuar lajm të mirë atë që ka ndodhur fundjavën që lamë pas, në zgjedhjet lokale në Ulqin. Nëpërmjet...

Një projeksion gjigant i Skënderbeut shfaqet në kalanë e Ulqinit

Një projeksion gjigant i heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu është shfaqur në kalanë e Ulqinit. Kryetari i Komunës së Ulqinit, Naziv Cungu, ka shpërndarë...

Regjistrohet edhe një tërmet në Mal të Zi

Pas tërmetit prej 5.2 shkallësh që dridhi sot Malin e Zi në ora 11:46, mediat e vendit fqinj njoftojnë se ka ndodhur edhe një...

Ministri malazez: Marrëveshja e re mundëson korrigjime teknike të vijës kufitare

Marrëveshja për kufirin midis Malit të Zi dhe Kosovës do të mundësojë të bëhen disa korrigjime teknike të vijës kufitare, por nuk ka ndryshime...

Weather

Lajme

A do të ringjallet FER’i? Përgjigjet Ilir Deda

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Ilir Deda, ka folur për mundësinë e ringjalljes së partisë së dikurshme, Fryma e Re,...

Hoxhaj në Jerusalem: Kosova dhe Izraeli fazë të re bashkëpunimi në muajt e ardhshëm

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në ditën e dytë të vizitës së tij në Izrael ka takuar drejtorin e përgjithshëm të Ministrisë...

Mësohet se për çfarë temash do të diskutojnë Thaçi e Vuçiq

“Me ftesën e përfaqësueses së lartë, Mogherinit presidenti Vuçiq dhe presidenti Thaçi do të kenë një takim të nivelit më të lartë, ku ata...