Ministri malazez i Mbrojtjes: Do të dërgojmë ushtarë malazezë në misionin e KFOR’it në...

Ministri i Mbrojtjes së Malit të Zi, Predrag Boskoviq gjatë takimit me sekretarin amerikan të Shtetit që e zhvilluan në Pentagon, James Mattis, pos...

Mali i Zi pritet të negociojë dy kapituj të rinj me BE-në këtë vit

Kryeministri malazez, Dushko Markoviq ka thënë se pret që vendi i tij të hapë dy kapituj të rinj në drejtësi dhe gjyqësor gjatë këtij...

E jashtëzakonshme: Bora zbardh Ulqinin

Temperaturat e ulëta që kanë mbretëruar këtë javë, kanë qenë surprizuese për disa vende. Nga dita e diele, bora ka zbardhur qytete të ndryshme, e...

Kreu i Kishës Serbe në Mal të Zi zbulon se serbët e vranë Oliver...

Mitropoliti malazezo-anadetas i Kishës Ortodokse Serbe, Amfillohije, ka thënë se liderin e Iniciativës Qytetare SDP Oliver Ivanoviq e ka vrarë “fryma vëllavrasëse”, me çka...

Sulmuesi i ambasadës në Podgoricë la shënim për vetëvrasje

Policia në Mal të Zi konfirmoi se personi që ka hedhur një granatë dore në kompleksin a ambasadës amerikane në Podgoricë, më 22 shkurt,...

Sulmi në ambasadë dhe stabiliteti i brishtë në Ballkan

Derisa hetuesit përpiqen të gjejnë motivin e sulmit me granatë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Mal të Zi, shqetësimet se incidenti mund...

Qytetarët malazezë në kufi me Kosovën protestojnë kundër marrëveshjes Thaçi -Vujanoviq

Banorë të fshatit Velikë, në afërsi të kufirit ndërmjet Malit të Zi dhe Kosovës kanë protestuar pasi thonë se nuk do të lejojnë zhvendosjen...

Sulmi vetëvrasës që kishte cak Ambasadën Amerikane përmes fotografive dhe videove

Një sulm vetëvrasës që kishte cak Ambasadën Amerikane, ka goditur Podgoricën më mëngjesin e sotëm. Në njoftimin e lëshuar nga autoritetet malaziase thuhet se...

Revoltohet opozita malazeze: Pse e nënshkruat marrëveshjen e re me Kosovën?

Aneks-marrëveshja ndërmjet Prishtinës dhe Podgoricës, respektivisht dy presidentëve, Hashim Thaçi dhe Filip Vujanoviq rreth vijës kufitare ndërmjet dy shteteve, ka nxitur reagime edhe në...

Ministri malazez: Marrëveshja e re mundëson korrigjime teknike të vijës kufitare

Marrëveshja për kufirin midis Malit të Zi dhe Kosovës do të mundësojë të bëhen disa korrigjime teknike të vijës kufitare, por nuk ka ndryshime...

Weather

Lajme

Statusi i viktimës së dhunës seksuale u njihet 144 personave prej 780’ve sa kishin...

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë konfliktit të fundit në Kosovë , deri më tani ka pranuar...

Haradinaj thotë se Ushtria e Kosovës do të jetë si çdo ushtri e botës

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se ushtria e Kosovës nuk e ka asnjë element më të vogël në mandat se sa ushtritë...

Dukagjin Pupovci: Prej vitit 2000 KEC ka marrë donacione mbi 10 milionë euro për...

Njëri prej udhëheqësve të një organizate joqeveritare, Dukagjin Pupovci, ka thënë se prej pasluftës deri më tash kanë marrë donacione në vlerë prej më...