Kërkesa e Malit të Zi: Maqedonia të jetë anëtarja e ardhshëm i NATO-s

Mali i Zi konsideron se Maqedonia meriton të jetë anëtarja e 30-të e NATO-s, pas të gjitha reformave që ka zbatuar në periudhën e...

Thaçi për mediat e Beogradit: Në qershor takohem me Vuçiqin

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se vazhdimi i dialogut ndërmjet Prishtinës e Beogradit mund të pritet në qershor. "Besoj se në gjysmën e...

Thaçi arrin në Budvë, flitet për perspektivën euroatlantike të shteteve të Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sapo ka arritur në Budvë, ku është takuar me homologun e tij nga Mali i Zi, Milo Gjukanoviq. “Sapo arrita...

Mali i Zi feston 12 vjetorin e pavarësisë

Podgorica zyrtare sot shënon Ditën e pavarësisë. Në referendumin e mbajtur më 21 maj të vitit 2006, më se 55.5 për qind të qytetarëve...

Gjukanoviq merr detyrën si president i Malit të Zi

Presidenti i ri i sapozgjedhur i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, bëri sot betimin para deputetëve të Kuvendit dhe mori detyrën në këtë post. Gjukanoviq...

Fluksi i refugjatëve, Mali i Zi planifikon të ndërtojë një gardh me gjemba në...

Mali i Zi po planifikon të ndërtojë një gardh me tela në kufi me Shqipërinë. Kjo për shkak të numrit të lartë të refugjatëve të...

Gjukanoviq zyrtarisht merr detyrën si president i Malit të Zi

Presidenti i ri i sapozgjedhur i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç sot ka dhënë betimin para deputetëve të Kuvendit me ç’rast mori detyrën në...

Skandal në Mal të Zi, nëna lirohet nga materniteti me foshnje të huaj!

Në maternitetin e Qendrës Klinike të Malit të Zi (QKMZ) ka ndodhur situatë e paparë ndonjëherë pasi me një nënë lirohet edhe bebja e...

Peshkopi Atanasije: Kompromisi për Kosovën është tradhti

Mitropoliti i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi Amfilohije, ka deklaruar se “për Kosovën vlen ajo që thotë në Psalme: ‘Fuqia nuk është...

Ministri Hasani në Mal të Zi bashkë me ministrat e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë pjesë në takimin Ministror të Komitetit të Investimeve të Evropës Juglindore (SEEIC) që është mbajtur...

Weather

Lajme

Sërish shkelet protokolli i shtetit, të tre krerët e shtetit në Bruksel

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, sërish kanë bërë shkelje të protokollit të shtetit,...

Incident me avionin e Pacollit: Veseli, Haradinaj e Limaj për pak përfunduan në Serbi

Delegacioni kosovar që ishte nisur sot për në Bruksel, me avionin privat të ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli, ku ishin edhe kryeparlamentari Kadri Veseli,...

Ramush Haradinaj tregon se çka u fol në takim me Mogherinin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Bruksel së bashku me delegacionin nga Kosova, ka treguar se çfarë është diskutuar në...