Tërmet në Mal të Zi, ndihet edhe në Pejë

Një tërmet i shkallës së mesme është ndjerë në ora 14 e 5 minuta në rrethinën e Podgoricës. Tërmeti, sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare (EMSC),...

Hoxhaj përshëndet suksesin e shqiptarëve në zgjedhjet lokale në Ulqin

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, e ka cilësuar lajm të mirë atë që ka ndodhur fundjavën që lamë pas, në zgjedhjet lokale në Ulqin. Nëpërmjet...

Markoviq: Mbi 85 % e malazezëve ishin kundër njohjes së Kosovës, por ne e...

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka thënë se Mali i Zi mund të ndihmojë Kosovën në fazën e forcimit të potencialit të...

Kryeministri i Malit të Zi: Demarkacioni, temë e kryer për ne

  Kryeministri i Malit të Zi, Dusko Markoviq, është i mendimit se nuk ka çka të diskutohet me Kosovën sa i takon temës së Demarkacionit. “Demarkacioni...

Kryeministri malazez thotë se në Prishtinë do të flas për demarkacionin nëse këtë e...

Kryeministri i Malit të Zi Dusko Markoviq ka thënë për RTK se demarkacioni nuk është në agjendën e tij gjatë vizitës në Kosovë por...

Hoxhaj pas vizitës në Ulqin, rikthen në agjendën e qeverisë ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë

Pak ditë pas vizitës në Mal të Zi, ku zhvilloi takime të nivelit të lartë, si dhe takoi shqiptarët atje, zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj në...

Të dielën ulqinakët votojnë për parlamentin lokal

Ditën e diel në komunën e Ulqinit do të zhvillohen zgjedhjet për kuvendin lokal. Rreth 20.000 votues do të zgjedhin 33 këshilltarë, sa numëron...

Shpërthen fabrika e armëve në Mal të Zi

Një fabrikë malazeze armësh, e cila pjesërisht zotërohet nga biznesmeni kontrovers i armëve Heinrich Thomet, aferat e të cilit u zbuluan në vitin 2008...

Gërdeci i dytë plas në Mal të Zi, fabrika e armëve e njeriut të...

Një fabrikë malazeze armësh, e cila pjesërisht zotërohet nga biznesmeni kontrovers i armëve Heinrich Thomet, aferat e të cilit u zbuluan në vitin 2008...

Mali i Zi nënshkruan marrëveshje për blerjen e tre helikopterëve

Mali i Zi ka nënshkruar një marrëveshje për të blerë tre helikopterë nga Bell Helicopter, në kuadër të përpjekjeve për të forcuar mbrojtjen, transmeton...

Weather

Lajme

Dy ditë përpjekje e takime rreth koncensuesit për demarkacionin, rezultati shtyrja e seancave

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, as sot nuk kanë arritur një koncensues për ta ratifikuar marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, pasi dështuan...

AAK dhe AKR “luftë” për autostradën Prishtinë-Gjilan

Debati për autostradën që çon në Gjilan është hapur edhe sot nga zyrtarët e AAK-së dhe AKR-së. Ishte, Behgjet Pacolli që dha vërejtje për...

Thaçi dekoron Edita Tahirin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë, Edita Tahirin. Thaçi ka thënë se Edita Tahiri dhe dhënë...