Dritan Abazoviq, rasti i politikanit shqiptar aleat i partive serbe në Mal të Zi...

Vetëm një javë e ndan Ulqinin nga zgjedhjet lokale që pritet që të mbahen në 4 shkurt 2018. Në garë përtë drejtuar komunën me...

Shqiptarët në Ulqin garojnë me tri lista në zgjedhjet lokale, optimistë për fitore

Më 4 shkurt, në Komunën e Ulqinit në Malin e Zi mbahen zgjedhjet lokale, ku garojnë 8 parti dhe 2 koalicione. Partitë politike shqiptare në...

Zgjedhjet lokale në Ulqin, rreziku i përsëritjes së skenarit të Tuzit

Komuna e Ulqinit, destinacioni i preferuar i kosovarëve për pushime, është në fushatë dhe pak ditë e ndajnë nga zgjedhjet lokale që priten të...

Hoxhaj e Cungu inaugurojnë një pikë turistike: Ulqini është referenca e shqiptarëve

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj së bashku me kryetarin e Ulqinit, Nazif Cungu kanë përuruar sot pikën e vrojtimit, në zonën e quajtur Ana...

Hoxhaj takohet me kryetarin e Ulqinit, e përgëzon për investimet në trashëgiminë shqiptare të...

Zëvendëskryeministri Hoxhaj takon kryetarin e Ulqinit, e përgëzon për investimet në trashëgiminë shqiptare të Shasit. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj pas takimit me ministrin e...

Enver Hoxhaj në Podgoricë, a ka lëvizje në marrëveshjen për demarkacion?

Publikimi zyrtar i lajmit sot për vizitën më 6 shkurt të Kryeministrit të Malit të Zi në Kosovë, Markovic duket se ka vënë në...

Kryeministri i Malit të Zi viziton Kosovën më 6 shkurt

Kryeministri i Republikës së Malit të Zi, Dushko Markoviq, viziton Kosovën, bën të ditur Zyra për informim e kryeministrit. Sipas njoftimit, ai do të qëndrojë...

Kërcënohet nënkryetari shqiptar i Kuvendit të Malit të Zi – deputeti ia përmend UÇK’në

Kuvendi i Malit të Zi me 19 janar 2018 ka filluar seancën e parë të jashtëzakonshme për këtë vit me 12 pika te rendit...

Ndalohet kënga ‘Albanian’ në Mal të Zi, vjen reagimi i reperëve (VIDEO)

Kënga “Albanian” nga Etnon, Lyrical Son dhe Dj Blunt ka lënë gjurmë në muzikën shqiptare. E publikuar vite më parë kjo këngë vazhdon të...

Zyrtare: Kryeministri i Malit të Zi viziton Kosovën

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, pritet ta vizitojë Kosovën. Ai do të qëndrojë në Prishtinë më 6 shkurt. Lajmin për Express e...

Weather

Lajme

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...

Isufi: Nuk duhet të ketë hezitim të votohet edhe raporti i Bulliqit dhe marrëveshje...

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se është arritur një marrëveshje që saktëson elementet që janë kundërshtuar në të kaluarën. Ai...