Konfirmohet vdekja e konsullit të Kosovës në Mal të Zi

Ka vdekur sot, para pak orësh konsuli i Kosovës ne Mal të Zi, Xhafer Ahmeti. Ahmeti mësohet të ketë pasur probleme shëndetësore me mushkri....

Vazhdon procesi gjyqësor për tentativën e grushtit të shtetit në Malin e Zi

Këtë javë në Gjykatën e lartë të Podgoricës vazhdoi procesi ndaj të akuzuarve për tentativën për grusht shteti në Mal të Zi. Si dëshmitar i...

12 vjetori i pavarësisë së Malit të Zi

Sot bëhen 12 vite nga përfundimi zyrtar i funksionimit të Konfederatës Serbi dhe Mali i Zi. Në referendumin e mbajtur më 21 maj të vitit...

Avionët e NATO’s, gati për patrulla mbi Malin e Zi

Aleatët e NATO-s, Italia dhe Greqia nga 5 qershori do të fillojnë patrullat ajrore të NATO-s mbi Malin e Zi, njoftoi Aleanca e Atlantikut. “Meqenëse,...

Pas hyrjes në NATO, avionët italianë dhe grekë do të patrullojnë qiellin e Malit...

Aviacioni luftarak grek dhe italian do të fillojë nga 5 qershori patrulla në hapësirën ajrore të Malit të Zi, bëri të dituar NATO. Kjo asistencë...

Skema e BE-së për Profesionistët e Rinj në Ballkan mban konferencën rajonale në Podgoricë

Më 30 dhe 31 maj, Këshilli Britanik do të mbajë një konferencë rajonale në Podgoricë të Malit të Zi, aktivitet i Skemës së Bashkimit ...

Kush po i kërkon presidentit Gjukanoviq tërheqjen e njohjes për Kosovën?

Kryetari i Këshillit Kombëtar Serb në Malin e Zi, Momçillo Vuksanoviq, i është drejtuar me një letër presidentit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq...

Kërkesa e Malit të Zi: Maqedonia të jetë anëtarja e ardhshëm i NATO-s

Mali i Zi konsideron se Maqedonia meriton të jetë anëtarja e 30-të e NATO-s, pas të gjitha reformave që ka zbatuar në periudhën e...

Thaçi për mediat e Beogradit: Në qershor takohem me Vuçiqin

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se vazhdimi i dialogut ndërmjet Prishtinës e Beogradit mund të pritet në qershor. "Besoj se në gjysmën e...

Thaçi arrin në Budvë, flitet për perspektivën euroatlantike të shteteve të Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sapo ka arritur në Budvë, ku është takuar me homologun e tij nga Mali i Zi, Milo Gjukanoviq. “Sapo arrita...

Weather

Lajme

Moti për sot

Sipas IHMK-së, sot do të mbajë mot me diell por i ftohtë, transmeton lajmi.net. Instituti hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për temperaturat që do të...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Ngjarjet e ditës: 26 shtator 2018: 09:30 Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) dhe Korporata Financiare Ndërkombëtare (IFC),  si anëtare e Grupit të Bankës Botërore, nënshkruajnë...

Quni: Interesi më i madh për vrasjen e Krasniqit ishte nga Beogradi

Bashkëpunëtori i kolonel Ahmet Krasniqit, Anton Quni, ka thënë se shteti shqiptar ka bërë hetime sipërfaqësore pas vrasjes së Ahmet Krasniqit. Ai në “Debat Plus”...