Yagcilar vizitë në Malin e Zi: Kosova të bëhet pjesë e Shkollës Rajonale për...

Ministri i Administratës Publike Mahir Yagcilar sot vizitoi Malin e zi ku realizoj takime me ministren e Administratës Publike, Susana Pribiloviq, me drejtoreshën e...

50 punëtorë shqiptarë bllokojnë kufirin në Mal të Zi

Policia malazeze nuk i ka lejuar të kalojnë kufirin në Murriqan disa punëtorë shqiptarë, ndërkohë ka kërkuar nga ta të paguajnë të paktën 50...

Ulqini vërshohet nga pushuesit kosovarë

Festa e 1 Majit ka shënuar fluksin e parë dhe të madh të mysafirëve në qytetin e Ulqinit ku edhe kësaj here dominojnë ato...

Serbët e Malit të Zi me bekimin e Kishës kërkojnë anulimin e njohjes së...

Me “bekimin” e patriarkut Irinej, mitropolitit Amfilohije, deputetët të opozitës nga Fronti Demokratik i Malit të Zi kanë filluar iniciativën për anulimin e vendimit...

Fluks në Muriqan, shqiptarët ikin në Mal të Zi

Fundjava dhe moti i ngrohtë kanë sjellë radhë të gjata në Morinë që prej të premtes, por e njëjta situatë është dhe në Muriqan,...

Shqiptarët ia siguruan fitoren Gjukanoviqit

Kandidati i Partia Demokratike Socialiste (DPS) Millo Gjukanoviq ka fituar në zgjedhjet  presidenciale në Mal të Zi.Mbështetësit e Gjukanoviqit ishin mbledhur për të kremtuar...

Gjukanoviç rizgjidhet President i Malit të Zi, mediat ruse e cilësojnë si “Mugabe” i...

Rusët nuk e falin Milo Gjukanoviçin që u zgjodh President i Malit të Zi për herë të dytë. Agjencia shtetërore ruse e cilëson Gjukanoviçin...

“Çartet” rivali i Gjukanoviqit, e quan diktator

Kandidati presidencial Marko Milaçiq nuk e ka pritur aspak mirë fitoren e Millo Gjukanoviq në raundin e parë të zgjedhjeve në Malin e Zi,...

Gjukanoviq pas fitores në zgjedhje: Do të hyjmë në BE brenda 5 vjetësh

Presidenti i ri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka thënë se ka përmbushur premtimin, duke fituar zgjedhjet që në rrethin e parë të...

Portret i presidentit të ri të Malit të Zi: Kush është Millo Gjukanoviq?

Në pushtet prej 27 vitesh, herë si kryeministër e herë si president, i pasur po ashtu, ai është njeriu që udhëhoqi fushatën e suksesshme...

Weather

Lajme

Lëvizja për Bashkim paraqet qëndrimet për dialogun Kosovë-Serbi

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati sot do të mbajë konferencë për medie. Në këtë konferencë ai do të paraqes qëndrimet për negociatat...

FBI jep alarmin: Hackerat gati aksionin për të zbrazur bankomatët

FBI ka paralajmëruar bankat për një sulm nga hackerat këtë fundjavë. Ata synojnë të vjedhin sasi të konsiderueshme parash duke sulmuar sistemet informatike të...

Bien temperaturat kthehet shiu, moti për ditët në vazhdim

Të martën pas temperaturave të larta, dita përfundoi me shi në shumë vende të Kosovës.Të mërkurën do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe...