Kush po i kërkon presidentit Gjukanoviq tërheqjen e njohjes për Kosovën?

Kryetari i Këshillit Kombëtar Serb në Malin e Zi, Momçillo Vuksanoviq, i është drejtuar me një letër presidentit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq...

Kërkesa e Malit të Zi: Maqedonia të jetë anëtarja e ardhshëm i NATO-s

Mali i Zi konsideron se Maqedonia meriton të jetë anëtarja e 30-të e NATO-s, pas të gjitha reformave që ka zbatuar në periudhën e...

Thaçi për mediat e Beogradit: Në qershor takohem me Vuçiqin

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se vazhdimi i dialogut ndërmjet Prishtinës e Beogradit mund të pritet në qershor. "Besoj se në gjysmën e...

Thaçi arrin në Budvë, flitet për perspektivën euroatlantike të shteteve të Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sapo ka arritur në Budvë, ku është takuar me homologun e tij nga Mali i Zi, Milo Gjukanoviq. “Sapo arrita...

Mali i Zi feston 12 vjetorin e pavarësisë

Podgorica zyrtare sot shënon Ditën e pavarësisë. Në referendumin e mbajtur më 21 maj të vitit 2006, më se 55.5 për qind të qytetarëve...

Gjukanoviq merr detyrën si president i Malit të Zi

Presidenti i ri i sapozgjedhur i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, bëri sot betimin para deputetëve të Kuvendit dhe mori detyrën në këtë post. Gjukanoviq...

Fluksi i refugjatëve, Mali i Zi planifikon të ndërtojë një gardh me gjemba në...

Mali i Zi po planifikon të ndërtojë një gardh me tela në kufi me Shqipërinë. Kjo për shkak të numrit të lartë të refugjatëve të...

Gjukanoviq zyrtarisht merr detyrën si president i Malit të Zi

Presidenti i ri i sapozgjedhur i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç sot ka dhënë betimin para deputetëve të Kuvendit me ç’rast mori detyrën në...

Skandal në Mal të Zi, nëna lirohet nga materniteti me foshnje të huaj!

Në maternitetin e Qendrës Klinike të Malit të Zi (QKMZ) ka ndodhur situatë e paparë ndonjëherë pasi me një nënë lirohet edhe bebja e...

Peshkopi Atanasije: Kompromisi për Kosovën është tradhti

Mitropoliti i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi Amfilohije, ka deklaruar se “për Kosovën vlen ajo që thotë në Psalme: ‘Fuqia nuk është...

Weather

Lajme

Çitaku me një urim të veçantë pas votimit të ligjeve për Ushtrinë

Ambasadorja e Kosovës në Amerikë Vlora Çitaku ka uruar pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës pas miratimit në parim të pakos së ligjeve...

Kërkohet angazhim për të drejtat e fëmijëve me nevoja të veçanta

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve ( KOMF), në një tryezë të hapur ka diskutuar dhe adresuar rekomandimet e dala nga Indeksi për...

Majko: Kufiri Shqipëri-Kosovë s’do të korrigjohet, do të hapet

Ministri i Diasporës i Shqipërisë, Pandeli Majko ka thënë se kufiri midis Shqipërisë dhe Kosovës nuk do të korrigjohet, por do të hapet- për...