Numër rekord i vdekjeve nga koronavirusi në Mal të Zi

Në Mal të Zi, 50 raste të tjera të koronavirusit u konfirmuan në 24 orët e fundit, dhe katër persona vdiqën, që...

Naser Nika: KOALICIONI I DESHPERUAR I SHQIPTARËVE NË MAL TË ZI

Jam një aktivist në diasporë nga ku mundohem të përcjell gjithmonë gjendjen e të gjithë shqiptarëve në rruzullin tokësor por sidomos...

Djukanovic: S’lejoj që Kisha Ortodokse Serbe të marrë atë që s’është e tyre

Presidenti i Malit të Zi, Milo Djukanovic, u deklarua se nuk do të pushoj deri në frymën e fundit të punoj për...

Konfirmohen 86 raste të reja me Covid-19 në Mal të Zi

Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik (ISHP) të Malit të Zi kanë përfunduar analizën PCR të 539 mostrave për koronavirusin e ri,...

Partitë shqiptare në Mal të Zi garojnë të ndara në zgjedhjet parlamentare

Partitë politike shqiptare në Mal të Zi nuk kanë arritur t’i tejkalojnë mosmarrëveshjet për t’u bashkuar në një listë të vetme zgjedhore...

Regjistrohen 56 raste të reja me COVID-19 në Mal të Zi

Plot 56 raste kanë rezultuar pozitive me koronavirus në Mal të Zi. Këto rezultate kanë dalë nga 598 mostra të marra në...

Në Mal të Zi 52 raste të reja me COVID-19

Në Mal të Zi janë regjistruar 52 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa nuk është regjistruar asnjë...

Edhe shqiptarët e Malit të Zi bëhen bashkë në zgjedhje, do të dalin me...

Partitë shqiptare në Malin e Zi po bëjnë përpjekje për të dalë me një listë të përbashkët në zgjedhjet parlamentare që do...

82 raste të reja me Covid-19 në Mal të Zi

82 raste të reja të infektimit me COVID-19 janë shënuar sot në Mal të Zi. Sipas njoftimit, këto rezultate...

Përplasje mes nënkryetarit shqiptar të Kuvendit dhe deputetit serb, ndërpritet seanca në Mal Të...

Seanca e Kuvendit të Malit të Zi, në të cilën deputetët diskutojnë dërgimin e ushtarve në forcën e reagimit të shpejtë të...

Lajme

Zemaj paralajmëron mundësinë e hapjes së kufirit me Maqedoninë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka pritur sot në takim zëvendësministrin e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Ilir Hasani më të cilin...

Hoti i pret në Qeveri përfaqësuesit e Luginës së Preshevës

Kryeministri Avdullah Hoti ka pritur sot në takim në Qeveri përfaqësuesit e Luginës së Preshevës. Ky takim vjen një...

Veliu priti në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, flasin për situatën me Covid...

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, z. Agim Veliu, priti në takim njoftues ambasadorin e Hungarisë në...