Presidenti i vendit i cili ofron siguri në bisedimet e ardhshme ,stabilitet...

Shkruan Behram BEHLULI Ballafaqohemi me realitetin e ri, të krijuar pas publikimit të pretendimeve të...

Shprehja “tentim për gjenocid” është mohim i gjenocidit!

Qendra “Gjenocidi në Kosovë-Plagë e hapur” ka botuar librin tim “Kurthet terminologjike në funksion të mohimit të gjenocidit në Kosovë”. Botimi i këtij...

Pas aktakuzës kundër Hashim THAÇIT e Kadri VESELIT, siç po duket për shumë njerëz...

Behram Behluli Për disa gjëja më e rëndësishme tani na qenka dorëheqja e Hashim Thaqit,për disa e rëndësishme po...

Taksa 100% ide e dizajnuar në Serbi, e zbatuar në Kosovë

Shkruar nga Safet Gërxhaliu Realiteti i krijuar viteve të fundit në Kosovë është mu...

Mbylleni Gjykatën Speciale!

Një humbje kohe dhe një shpenzim i kotë burimesh për një institucion që diskriminon mes etnive në Kosovë dhe vepron si aktor...

Thirrja nga Amerika për Thaçin: Kujdes, ja pse tani nuk mund ta mandatosh kandidatin...

Baraliu ka thënë se presidenti duhet të shpërndajë Kuvendin sot ose të vazhdojë në heshtje mandatin e qeverisë në dorëheqje, në afat...

Borrell: Kosova i ka përmbushur kriteret për viza, por nuk e di kur do...

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Joseph Borrell ka folur pas takimit të mbajtur me presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

Marrëveshja në Uashington dhe shpërfaqja e çarjeve midis Moskës dhe Beogradit

Ilir Krasniqi Një skandal diplomatik, e pasuar pas marrëveshjes së arritur në Uashington ku për palë kishte Kosovën dhe Serbinë ka...

KDI: Kërkohen veprime urgjente institucionale për të parandaluar degradimin e mjedisit nga investimet kapitale

Kontratat publike për investimet kapitale me interes publik si ato për ndërtimin e rrugëve, rrjeteve të kanalizimeve dhe hidrocentraleve shpesh po bëhen...

ME RASTIN E DITËS SË PËRKUJTIMIT TË GJENOCIDIT NDAJ SHQIPTARËVE NË KOSOVË

Deklarate Më 15 janar të vitit 1999 ndodhi një ndër masakrat më të...

Lajme

Fjalimi i ashpër i Nasim Haradinajt para Gjykatës në Hagë

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, paraqitjen e parë të tij para gjykatës në Hagë e ka...

Lehtësimi i masave, BIK-u publikon vendimin rreth varrimeve dhe të pameve

Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim qe të lejohet mbajtja e ceremonive fetare si: varrimet, ngushëllimet-të pamet dhe ceremoni të tjera...

A do të nisin hetime brenda Hagës për rrjedhje të dokumenteve

Për disa ditë me radhë një person i maskuar ka dërguar dokumentacione të shumta në zyrën e Veteranëve të UÇK-së. Dokumentet e...