Kritika e Pacollit se Shqipërinë s’ka bërë sa duhet për pavarësinë e Kosovës, bën...

Lobimit për njohjen e Kosovës ndërkombëtarisht, Behgjet Pacolli i dha peshën kryesore në intervistën e tij të gjatë për Radio Televizionin Publik, RTK. Kreu i...

Lufta kundër korrupsionit, kusht i “harruar” për liberalizimin e vizave

Ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli mbrëmë e ndërlidhi liberalizimin e vizave direkt me ratifikimin e demarkacionit, duke thënë se nëse miratohet ky version, atëherë...

Krahu i Molliqajt apo i Kurtit – Këshilli i Përgjithshëm nesër jep përgjigjen

Lëvizja e themeluar nga Albin Kurti nesër e qartëson rrugën se kah do të shkojë kjo parti politike. Pritet të vendoset për zgjedhjet e...

Dialogu Kosovë-Serbi, temë në takimin e kryeministrave me Mogherinin

Të hënën kryeministrat e vendeve të Ballkanit do të zhvillojnë një takim me shefen e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.   Burimet e agjencisë së...

Hahn: BE s’pranon vende që kanë probleme me fqinjët

Viti i ardhshëm do të jetë shumë i rëndësishëm për integrimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Kështu deklaroi sot komisioneri për Zgjerimin e Unionit,...

Edhe nëse ratifikohet Demarkacioni, Kosova ka sfida tjera para vetes për heqjen e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë ditës së djeshme deklaroi se në muajin mars do të liberalizohen vizat për qytetarët kosovarë. Por që kjo të...

Haradinaj thotë se po punojë për të krijuar lehtësira për investitorët

Kryeministri i Republikës së Kosovës,  Ramush Haradinaj, priti në takim investitorët italianë nga Kompania “Consorzio Servizi Integrati”, të kryesuar nga përfaqësuesit e kompanisë, Paolo...

Vulin: Nuk mund të ketë asnjë forcë të armatosur në Kosovë përveç KFOR-it

Ministri i Mbrojtjes në qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, thotë se KFOR-i do të mbetet e vetmja forcë ushtarake në Kosovë, dhe siç thotë...

Konflikti në Vetëvendosje dëmton shpresën, thotë Lubonja

Publicisti dhe analisti Fatos Lubonja në një deklaratë për KTV-në, ka thënë se përçarjet në Lëvizjen Vetëvendosje nuk duhet parë si e tillë, por...

Çfarë kërkon LDK-ja nga Haradinaj për ta votuar demarkacionin

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), do ta votojë demarkacionin me Malin e Zi, vetëm atëherë kur kryeministri Ramush Haradinaj, u kërkon falje publike para...

Weather

- Advertisement -

Lajme

Kushti i njëjtë i LDK’së për Vetëvendosjen dhe Haradinajn

Një kusht që Lidhja Demokratike e Kosovës ia kishte vënë Lëvizjes Vetëvendosje muaj më parë, ia ka vënë edhe kryeministrit të vendit Ramush Haradinajt. Në...

Gjyqtares së EULEX-it nuk i mjaftoi një pagë – u angazhua edhe në Gjeorgji

Gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, bullgarja Snezhana Botusharova - Doicheva, nuk ishte mjaftuar me vetëm një pagë që e merrte për punën e saj në...

Nick Beqi, suksesi i një shqiptari në Amerikë

Jemi mësuar të dëgjojmë për të rinj shqiptarë që bëjnë sukses kudo shkojnë nëpër botë. Këtë herë do sjellim rastin e një shqiptari tjetër...