Veseli – ambasadorëve të QUINT’it: Për proceset e rëndësishme vendosim bashkë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot, në takime të ndara, Ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gjermanisë, Francës, Italisë,...

Ministrja Hoxha: Projektet të orientohen për të mirën e qytetarëve

Në takimin për Instrumentin e Para Anëtarësimit (IPA) për vitet 2018 dhe 2019, të cilin e kryesoi Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, morën...

Hoxhaj: Kriminale vrasja e Ivanovicit, Serbia të mos e shfrytëzojë për destabilizim të situatës

Zëvendës kryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanovic, e cila ndodhi sot në Mitrovicën e Veriut. Hoxhaj ka...

Ivanoviq më 2008 ishte kundër ndarjes së Kosovës

  Lideri i ndjerë i Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviq, më 2008 kishte deklaruar se është kundër ndarjes së Kosovës. Kjo për faktin se, siç thoshte...

Vuçiq përgjigjet: Zoti i Kosovës, Kadri Veseli në Nish mund të vijë vetëm si...

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuciq, po mban në këto caste konferencë për media lidhur me vrasjen e Oliver Ivanovqit mëngjesin e sotëm në Veri...

Vllasi: Oliveri është vrarë nga serbët, por Beogradi do t’ua veshë shqiptarëve

Disa goditje me revole zhurmëmbytëse ishin fatale për Oliver Ivanoviq, liderin e SDP-së, që u vra në mëngjesin e ditës së sotme në veri...

Reagon Limaj: Vrasja e Ivanoviqit akt i shëmtuar dhe qyqar

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas vrasjes se politikanit serb, Oliver Ivanoviq. Limaj e ka vlerësuar si qyqar dhe të shëmtuar këtë akt. Numri dy...

BE dënon fuqishëm vrasjen e Ivanoviqit

Maja Kocijançiç, zëdhënëse e Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë për grupin Koha se Bashkimi Evropian e dënon fuqishëm vrasjen e...

Serbia ndërpret bisedimet në Bruksel, shkak vrasja e Ivanoviqit dhe kërcënimi i Veselit

Delegacioni i Serbisë në Bruksel ka ndërprerë bisedimet që nisën sot dhe mësohet se ata do të kthehen me urgjencë në Beograd për shkak...

Amerika paralajmëroi për trazira në veri, dy ditë para se të vritej Ivanoviq

Mëngjesi i sotëm trazoi Veriun e Kosovës. Ndodhi pikërisht ajo për të cilën u paralajmërua nga shteti i Amerikës. Veç dy ditë pasi DASH alarmoi...

Weather

Lajme

Rama: Zhvillimi i FSK-së është në fazë thelbësore për ardhmen e Kosovës

Qeveria e Kosovës dhe MFSK-ja po punojnë me përkushtim në përmbylljen e suksesshme të procesit të transformimit të FSK-së në Forca të Armatosura të...

Gazetari i ‘Sputnik Serbia’ akuzon Amerikën për vrasjen e Ivanoviqit

Gazetari i 'Sputnik''ut të Serbisë, Boris Malagruski, në mënyrë të tërthortë e ka fajësuar SHBA’në për vrasjen e ish- udhëheqësit të Iniciativës Qytetare, Oliver...

Hoxha thotë se asistenca nga BE-ja duhet të fokusohet në përmirësimin e mirëqenies së...

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se asistenca nga Bashkimi Evropian si pjesë e Instrumentit të para-anëtarësimit (IPA) për vitet 2018 dhe...