As në grupin anti-Kurti s’ka unitet, Dërguti: S’pajtohem me Molliqajn, është nxënës i Albinit

Një bisedë mes Aida Dërgutit dhe një aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, shpërfaqë edhe më shumë dallimet dhe mospajtimet në subjektin më të madh në...

Deputeti Molliqaj “dëshpëron” Aida Dërgutin, kështu e komenton SMS-in e saj ndaj Albin Kurtit

Dardan Molliqaj ka treguar se kush i ka publikuar bisedat mes anëtarëve të LVV-së, më konkretisht fjalët fyese të Aida Dërgutit kundrejt Albin Kurtit. “Nuk...

Scott: Kosova me gjenerata e ka shumicën shqiptare që ka kërkuar gjithmonë pavarësi

Ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scot ka theksuar se Kosova me gjenerata e ka shumicën shqiptare e jo serbe, se shumica e popullit shqiptar...

Rritjen e Vetëvendosjes Krasniqi ia atribuon Ymerit e Molliqajt

  Pjesën më të madhe të rritjes së “Vetëvendosjes!”, ish-deputeti nga kjo parti, Florin Krasniqi ia atribuon Visar Ymerit e Dardan Molliqajt. “Mirë që ka dalë...

Haradinaj nuk tërhiqet nga kundërshtimi i Speciale edhe përkundër reagimit ndërkombëtar

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pavarësisht reagimit të ashpër ndërkombëtar, nuk ka ndryshuar qëndrim dhe vazhdon të deklarohet kundër Gjykatës Speciale. Ai thotë se qëndrimi...

Amerika dhe Britania marrin vendim tronditës, i japin fund ndihmës për Kosovën!

Iniciativa e një grupi të deputetëve, të cilët kanë gjetur përkrahje edhe nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli për...

Kusari-Lila i thotë Haradinajt: E marrtë dreqi kryeministër

Deputetja Mimoza Kusari Lila ka reaguar ndaj lajmit se kryeministri Ramush Haradinaj ka aplikuar për pasaportë të Shqipërisë. Kusari Lila shkruan në Facebook se ‘duhet...

Haxhiu: Është i papranueshëm kushtëzimi për moskandidimin e Kurtit

Deputetja Albulena Haxhiu ka thënë se në Lëvizjen Vetëvendosje nuk është pranuar kandidimi i Albin Kurtit për kryetar të kësaj partie dhe këtë kushtëzim...

Dardan Molliqaj i bindur se Astrit Dehari bëri vetëvrasje në burg, thotë aktivisti i...

Ish-sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, është i bindur se aktivisti i ndjerë i partisë, Astrit Dehari, ka bërë vetëvrasje në burg. Këtë...

Molliqaj: Jemi me Kurtin derisa ka pajtime, kur s’ka – s’ka

Para tri javësh, Dardan Molliqaj, kishte folur për raportet e tij me Albin Kurtin. Kishte thënë se do të qëndrojnë bashkë derisa kanë pajtime...

Weather

Lajme

Rama: Zhvillimi i FSK-së është në fazë thelbësore për ardhmen e Kosovës

Qeveria e Kosovës dhe MFSK-ja po punojnë me përkushtim në përmbylljen e suksesshme të procesit të transformimit të FSK-së në Forca të Armatosura të...

Gazetari i ‘Sputnik Serbia’ akuzon Amerikën për vrasjen e Ivanoviqit

Gazetari i 'Sputnik''ut të Serbisë, Boris Malagruski, në mënyrë të tërthortë e ka fajësuar SHBA’në për vrasjen e ish- udhëheqësit të Iniciativës Qytetare, Oliver...

Hoxha thotë se asistenca nga BE-ja duhet të fokusohet në përmirësimin e mirëqenies së...

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se asistenca nga Bashkimi Evropian si pjesë e Instrumentit të para-anëtarësimit (IPA) për vitet 2018 dhe...