As në grupin anti-Kurti s’ka unitet, Dërguti: S’pajtohem me Molliqajn, është nxënës i Albinit

Një bisedë mes Aida Dërgutit dhe një aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, shpërfaqë edhe më shumë dallimet dhe mospajtimet në subjektin më të madh në...

Haradinaj: Lajm kërcënues dhe i rrezikshëm për Kosovën armatosja e Serbisë me raketa

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në konferencën për media pas takimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, e ka quajtur lajm kërcënues dhe të rrezikshëm...

Murati: Asnjë nga simbolet nuk duhet nëpërkëmbur – flamujt e dy vendeve duhet të...

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, është përfshirë në debatin në lidhje me flamurin e Kosovës dhe atë Kombëtar. Murati ka thënë se ky...

Ambasadorja e Brazilit: Nuk e kemi në plan të njohim Kosovën

Brazili vazhdon t’i qëndrojë vendimin të vet për të mos e njohur pavarësinë e Kosovës, dhe as nuk ka ndërmend ta njohë atë në...

Rexhep Qosja: “Jam pajtuar”

Akademik Rexhep Qosja ka kundërshtuar propozimin e presidentit Hashim Thaçi për ndërtimin e kompleksit rezidencial. Këtë propozim Thaçi fillimisht e kishte bërë në darkën e shtruar...

Ismaili “aktivistëve” të VV-së: Kur kërkova mos të linçohet Aida u bëtë më monstruozë...

Deputeti i Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili, edhe kësaj radhe ka zgjedhur profilin e tij në Facebook, për t’u deklaruar, kësaj here rreth zhvillimeve të fundit...

Haradinaj mesazh BE-së dhe Washingtonit

21:34 - Kryeministri Ramush Haradinaj ka dërguar një mesazh për Bashkimin Evropian dhe Washingtonin. Ai ka thënë se janë bërë “dy dekada dhe nuk...

Pikëvështrime serbe: Beogradi e Prishtina, si BE e Hong Kongu

Deklarata se dokumenti juridik detyrues, të cilin duhet ta nënshkruaj Serbia para se të anëtarësohet në BE, nuk vetëkupton njohjen e Kosovës, ka hedhur...

Deri dje kryetar i zemrës, tani Haxhiu s’lë gjë pa thënë për Shpendin

  Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, e komentoi dorëheqjen e Shpend Ahmetit si një vendim të gabuar pasi që, sipas saj, me votat e aktivistëve...

Edi Rama përçanë Kosovën, në ditën e saj të Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është përkujdesur që në Ditën e Pavarësisë t’i ndajë qytetarët e Kosovës me idenë e tij për një President...

Weather

Lajme

Mogherini: Dyert e BE’së janë të hapura për Kosovën

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europain për Politikë të Jashtme e Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se Kosova është pjesë e strategjisë së BE-së...

Vdes një zyrtar i Ministrisë së Punëve të Jashtme

Zëvëndëskryeministri dhe njëherit Ministrit të Punëve të Jashtme, Behxhet Paclli, ka njoftuar se para pak çastesh ka ndërruar jetë kolegu i tij në MPJ,...

Këshilltari i Thaçit në Beograd: Është koha për zgjidhje (Video)

Këshilltari i Presidentit të Kosovës ka zhvilluar një vizitë në Beograd, ku ka shprehur qëndrimet e Prishtinës për normalizimin e marrëdhënieve. Ai beson se...