Kadaj-Bujupi lë mbledhjen, tregon çfarë po diskuton VV

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Donika Kadaj-Bujupi ka lënë mbledhjen e partisë. Kryesia dhe Grupi Parlamentar i VV’së po diskuton për problemet e fundit të...

Kur Joe Biden i kërkonte Hashim Thaçit ta themelojë Specialen

Për themelimin e Gjykatës Speciale ishte angazhuar direkt Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden. Atëkohë, Biden i kishte shkruar Hashim Thaçit duke i thënë se edhe...

Përfundon mbledhja VV’së, zyrtarët s’pranojnë pyetje të gazetarëve

Pas tri orë takimi ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Vetëvendosjes. Deputeti Albin Kurti nuk ka dhënë asnjë sqarim para gazetarëve rreth diskutimeve në...

Vizat nuk hiqen as në mars

Zotimi i kryeministrit Ramush Haradinaj se pas tre muajsh (në mars) do të hiqen vizat është i pamundur që të realizohet. Kështu konsiderojnë njohësit e...

Hoxhaj: Në janar Kosova do të aplikojë për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në mbledhjen e qeverisë ka njoftuar se gjatë këtij muaji, ose më së largu në janarin e vitit të...

Gjinovci: Kurti më ka marrë në pyetje dy herë nga 4 orë

Ish-aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rron Gjinovci, ka folur për përçarjen e partisë, që u ekspozua ditë më parë nga një skandal i brendshëm në...

Vllasi: Kosova do të ketë pasoja të mëdha nëse e shfuqizon Gjykatën Speciale (Video)

Iniciativa për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale është e vonuar dhe nuk vjen në konsiderim që të bëhet. Kështu tha në një intervistë për...

Eksperti amerikan: Shfuqizimi i Speciales, vetëm efekte negative për Kosovën

Presidenti i Këshillit për Qeverisje Gjithpërfshirëse, me seli në Nju Jork, Alex Roinishvili Grigorev, në intervistën për Radion Evropa e Lirë, ka theksuar se Nisma...

Albin Kurti do të garojë për kryetar të Vetëvendosjes, shpall kandidaturën nga burgu

Kështu ka bërë me dije zyrtari i Vetëvendosjes Erzen Vraniqi, i cili me anë të një postimi në profiln e tij në Facebook, ka...

Presidenti Thaçi me para të buxhetit po provon ta blejë pafajësinë e tij

Insajderi në një shkrim të sotëm tregon se Presidenti Thaçi, natën kritike të 22 dhjetorit, e kishte kontraktuar një kompani të afërt me Presidentin...

Weather

Lajme

Rama: Zhvillimi i FSK-së është në fazë thelbësore për ardhmen e Kosovës

Qeveria e Kosovës dhe MFSK-ja po punojnë me përkushtim në përmbylljen e suksesshme të procesit të transformimit të FSK-së në Forca të Armatosura të...

Gazetari i ‘Sputnik Serbia’ akuzon Amerikën për vrasjen e Ivanoviqit

Gazetari i 'Sputnik''ut të Serbisë, Boris Malagruski, në mënyrë të tërthortë e ka fajësuar SHBA’në për vrasjen e ish- udhëheqësit të Iniciativës Qytetare, Oliver...

Hoxha thotë se asistenca nga BE-ja duhet të fokusohet në përmirësimin e mirëqenies së...

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se asistenca nga Bashkimi Evropian si pjesë e Instrumentit të para-anëtarësimit (IPA) për vitet 2018 dhe...