Quni: Nuk i frikësohemi Gjykatës Speciale

Deputeti Anton Quni thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës do të qëndrojë krah thirrjeve të komunitetit ndërkombëtarë. Thotë se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Numërimi i votave në Komision është bërë gabim, janë gjashtë vota pro

 Ndonëse kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme, Vjosa Osmani, ka deklaruar se kanë qenë vetëm pesë vota për Projektligjin e ri të demarkacionit,...

I dorëhequri nga VV’ja krahason Albin Kurtin me Leonora Jakupin

Shkodran Hoti ka qenë anëtari i radhës që ka dhënë dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje. Këtë vendim ai e bëri të ditur përmes një shkrimi në...

Thellohen përplasjet e Thaçit me Nismën – PDK i quan joprofesionistë emrat për anëtarë...

Është komplikuar edhe më shumë miratimi në Parlament i Bordit të Agjencisë së Akreditimit. Kjo për shkak se partia më e madhe në pushtet,...

Albulena Haxhiu sulmon Adriatik Kemendin: Organizoi protestën dhe u fsheh në zyrë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka komentuar protestën e sotme që u mbajt para Kuvendit të Kosovës, derisa ishte duke u diskutuar për...

Gërxhaliu mosvotimin e demarkacionit e cilëson vazhdim të getoizimit të Kosovës

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu tha se qytetarëve të Kosovës i duhet sa më shpejt që është e mundur liria...

Krasniqi: Kërkesa e Haradinajt mund ta kthejë çështjen e demarkacionit në pikën zero

Publicisti dhe shkrimtari, Milazim Krasniqi, konsideron se nëse kryeministri Ramush Haradinaj kërkon që marrëveshja e presidentëve Thaçi-Vujanoviq të përfshihet si pjesë e ligjit për...

Vota “magjike” për Demarkacionin

Një ditë para se Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e të Zi të jetë në Kuvend, ende nuk dihet saktë nëse janë siguruar votat...

Hashim Thaçi gjen pak forcë për ta kundërshtuar Erdoganin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7. Ai ka folur, ndër të tjera,...

Sholtes: Topi për liberalizim vizash është tek politikanët e Kosovës

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Sholtes, ka thënë se takimi mes kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe atij të Malit të Zi,...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...