Ish-kandidati i VV për deputet lëshon akuza për Klanin M.., distancohet nga partia

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet në Kuvendin e Kosovës, Fidan Feka, ka adresuar akuza në drejtim të grupimit brenda partisë që udhëhiqet nga...

Vetëvendosje tenton të fshehë pse doli kundër rrëzimit të Speciales, sulmon LDK’në

Partia e Albin Kurtit doli kundër rrëzimit të Gjykatës Speciale e cila do të gjykojë krimet e kryera nga pjesëtarë të UÇK’së. U rreshtuan...

Gjykata Speciale mund të zhbëhej me vetëm 31 vota

Të premten mbrëma, e tërë Kosova ishte me sy e vesh kah Kuvendi i Kosovës, ku ishin mbledhur deputetë të pozitën e opozitës, njëra...

Deputeti i Vetëvendosjes thotë se gjithmonë LDK ishte kundër UÇK’së

Një deputet i Vetëvendosjes ka thënë se Partia e themeluar nga Ibrahim Rugova në vazhdimësi ka qenë kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Xhelal Sveçla...

Kryetari i LDK-së, akuza BE-së pse e vonoi kaq shumë funksionalizimin e Speciales

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook pretendimet se partia e tij e don themelimin e Gjykatës Speciale i ka quajtur...

Hetuesit e BE’së: Aeroporti i pasigurt, dyshime për keqpërdorime financiare nga Bekim Jashari

Hetuesit e Zyrës së Bashkimit Evropian për Inteligjencë Kriminale kanë bërë një raport të veçantë për Aeroportin e Prishtinës, ku thuhet se thyerja e...

Vota e Shqipërisë në OKB, ish-ambasadori Abdi Baleta: Qëndrimi i Thaçit, i nxituar

Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, Abdi Baleta e gjykon të nxituar qëndrimin e kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, ndaj votës së Shqipërisë për rezolutën...

Sistemi i drejtësisë po pret njoftimin e Qeverisë për rritjen e pagave për prokurorë...

Nëse Qeveria e Kosovës respekton Ligjin atëherë do të duhej të merrte vendim për rritjen e pagave për gjykatës e prokurorë. Kjo pasi baza...

Albin Kurti do të garojë për kryetar të Vetëvendosjes, shpall kandidaturën nga burgu

Kështu ka bërë me dije zyrtari i Vetëvendosjes Erzen Vraniqi, i cili me anë të një postimi në profiln e tij në Facebook, ka...

Drecun: Iniciativa për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, plan i mirë-dizajnuar i Thaçit dhe “miqve...

Fillimi i një iniciative për t’i dhënë fund ligjit për Gjykatën Speciale është një plan i mirë-dizajnuar i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe...

Weather

Lajme

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...

Isufi: Nuk duhet të ketë hezitim të votohet edhe raporti i Bulliqit dhe marrëveshje...

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se është arritur një marrëveshje që saktëson elementet që janë kundërshtuar në të kaluarën. Ai...