Dëbimi që sfidon rrugëtimin e Kosovës drejt BE-së

Arrestimi i gjashtë shtetasve turq që jetonin në Kosovë dhe deportimi i tyre në Turqi, konsiderohet se mund të sjell një gjendje të re...

Thaçi nuk e dekreton Ligjin për Shoqëritë Tregtare, e kthen në Kuvend për rishqyrtim

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në mbështetje të nenit 80 dhe nenit 84 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, ka marrë vendim...

Kush do ta zëvendësojë Flamur Sefajn, ministrin e shkarkuar nga Haradinaj?

Ministria e Punëve të Brendshëm tashmë ka mbetur pa udhëheqës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e liroi ditë më parë Flamur Sefajn e AKR’së,...

Zeka: Dëbimi i gylenistëve vepër e Hashim Thaçit dhe Behgjet Pacollit

Milaim Zeka, deputeti i Nismës, i cili ka akuzuar ashpër presidentin e Kosovës Hashim Thaçin dhe ministrin e MPJ’së Behgjet Pacollin, tha se arrestimi...

Deputeti Andin Hoti: Ata që i nënshtrohen Erdoganit, janë zvarranikë

Deputeti i PDK’së, Andin Hoti, duke folur për arrestimin e shtetasve turq dhe deportimin e tyre për në Turqi, tha se ata që i...

Selmanaj për Turqinë: Nuk jemi çliruar për t’u pushtuar nga dikush tjetër

Deputeti i LDK’së, Driton Selmanaj, ka fajësuar Presidentin Hashim Thaçi që futi shtetin turk brenda Kosoëvs duke iu lejuar të vijë dhe të marrë...

Rexhep Selimi: Thaçi lanë borxhe me koka njerëzish

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ,e ka akuzuar ashpër Hashim Thaçin për mënyrën se si u arrestuan dhe më pas u deportuan mistershëm, gjashtë...

Zemaj: Deklaratat dyshuese se turqit janë kërcënim

Deputeti nga radhët e LDK-së në Parlamentin e Kosovës, Armend Zemaj, ka kritikuar ashpër ngjarjet e para disa ditëve në lidhje me deportimin e...

Tahiri: Vitin e kaluar nga Kosova u deportuan 344 persona, nuk është pyetur as...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri në seancën e Kuvendit të Kosovës, lidhur me deportimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova, ka thënë se ka...

Mahir Yahcilar për gylenistët e deportuar: Koha do ta dëshmojë nëse u veprua drejt

Mahir Yagcilar, Ministër i Ministrisë së Administratës Publike, ka folur në Kuvend për deportimin e gjashtë shtetasve turq. Ai ka thënë se koha do...

Weather

Lajme

Gjykatësi i Kushtetueses keqpërdori mijëra euro, kontrabandues i naftës e mallrave tjera në Serbi

Më 28 maj të 2007, Prokuroria Speciale në Beograd kishte ngritur aktakuzë ndaj 28 personave përfshirë edhe Radomir Llabanin, i treti për nga pesha...

Veseli në Tiranë: E ardhmja demokratike e rajonit në BE, varen nga të kuptuarit...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot ishte pjesë në ceremoninë e lutjeve të mëngjesit në Tiranë. Veseli thotë se si në të kaluarën,...

Lumezi thotë se e gjithë dosja e Astrit Deharit ka shkuar në Zvicër

Rasti i ish- aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit, që ndërroi jetë në burgun e Prizrenit, tashmë është dërguar për superekspertizë në shtetin e Zvicrës,...