Ambasadorë që e fuqizojnë Kosovën, jo që e dëmtojnë

Përfaqësuesit e partive opozitare dhe të shoqërisë civile kërkojnë nga kryeministri Haradinaj që gjatë emërimit të ambasadorëve serbë t’i zgjedhin kandidatët që e përfaqësojnë...

Dobruna: Thaçi do të duhej të dorëhiqej (Video)

Ish-drejtuesi i Gjykatës së UÇK-së, Sokol Dobruna në emisionin Debat D Plus të RTV Dukagjinit tha se do të vazhdohet me Gjykatën Speciale dhe...

Lekaj i reagon Avdullah Hotit: 100 ditë të Haradinajt, sa 100 vjet të Isa...

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj i është kundërpërgjigjur kritikave të Avdullah Hotit, shef i grupit parlamentar të LDK-së. ​Lekaj në Facebook ka shkruar se...

AAK shpresat te Supremja, nesër merret vendimi për Istogun

Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), i ka refuzuar të shtunën Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ankesën lidhur me rezultatet e zgjedhjeve për kryetar...

A ka frikë Selimi nga Gjykata Speciale? Përgjigjet ai

Rexhep Selimi nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se i ka marrë seriozisht deklaratat e ambasadorëve, Greg Delwaie dhe Ruairi O’Connell në ditën kur u...

Kush janë kandidatët që po e synojnë kreun e LDK’së?

Lidhja Demokratike e Kosovës, më gjasë nuk do ta ketë më në krye të saj Isa Mustafën, i cili për dy mandate radhazi, qeverisi...

Selimi për shfuqizimin e Speciales: Ndoshta do ta nënshkruanim

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se iniciativa e së premtes së javës së kaluar për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale nuk ka...

Deputeti i AAK-së: Kurdo që thirret seanca, do e shfuqizojmë ligjin për Specialen

Ndër 43 deputetët që nënshkruan për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, është edhe nënshkrimi i Shkumbin Demaliajt nga radhët e AAK-së. Ky i fundit ka...

Kurti zyrtarizon kandidaturën për kryetar të Vetëvendosjes

Albin Kurti ka zyrtarizuar kandidaturën për kryetar të Vetëvendosjes pasi dy deputetet e ngarkuara për mbledhjen e nënshkrimeve nga anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm...

Ymeri kërkon që Komisioni të rekomandojë mos-ratifikimin e demarkacionit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri  në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme ka thënë se ky komision duhet t’i jep rekomandim që...

Weather

Lajme

Kosova kërkon Ushtri? Ja zgjidhja që ofron Daçiç

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçic, vazhdon të debatojë në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se Rezoluta 1244 e...

“Amerikanët të spjegojnë se si e morën Kosovën me bomba dhe raketa”

Reagime të reja vijnë nga Rusia pas përkrahjes amerikane ndaj shtetit të Kosovës, e sidomos pas deklaratave të Ndihmës sekretarit të Shtetit të SHBA-së...

Hiqen flamujt e Kosovës në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë

Pas mesnatës janë larguar flamujt e Kosovës që ndodhen prapa bustit “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Indeksonline ka siguruar videon kur tre të rinjë të panjohur...