Pacolli për vizat: Kaluam edhe sfidën e radhës

  Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar qytetarët e Kosovës për votimin pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian. “Urime Kosovë,...

Tahiri: Fuqizimi i sundimit të ligjit do t’ju mundësojë qytetarëve lëvizje të lirë në...

Votimi i sotëm pozitiv nga Parlamenti Evropiam për liberalizimin e vizave, është motivues edhe për fuqizimin e sundimit të ligjit. Kështu ka shkruar në statusin...

Limaj e quan lajm të madh votimin PRO liberalizimit të vizave nga Parlamenti Evropian

Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj e ka quajtur lajm të madh për qytetarët e Kosovës votimin PRO liberalizimit të...

Blerta Deliu tregon se kur mund të lëvizin lirshëm kosovarët në Evropë

Kryetarja e Komisioni për Integrimet Evropiane të Kuvendit të Kosovës, Blerta Deliu ka thënë se votimi në Parlamentin Evropian pro liberalizimit të viave të kosovarëve...

Hahn mirëpret votimin pro të Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn,  e ka mirëpritur votimin pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian. Përmes një postimi në Twitter,...

Hoxha: Vendimi i Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave, lajm i mirë për qytetarët

“Tashmë keni mbaruar, do t'ju mbysim juve shqiptarëve” - këto janë kërcënimet që ka marrë deputeti i Partisë për lëvizjen e turqve në Maqedoni Enes...

Veseli: Jemi edhe një hap më afër drejt lëvizjes së lirë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se Kosova është edhe një hap më afër drejt lëvizjes së lirë. Përmes një postimi në...

Thaçi pas votimin për vizat në PE: Brenda një kohe të shkurtër do të...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar qytetarët e Kosovës pas vendimit të Parlamentit Evropian pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Përmes një postimi në...

Soltes pas votimit në PE për vizat: Shpresoj që edhe Këshilli i Evropës ta...

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, e ka uruar Kosovën pas vendimit në Parlamentin Evropian pro liberalizimit të vizave. Përmes një postimi në...

Haradinaj pas votimit në PE: Urime qytetarë të Kosovës!

Pasi Parlamenti Evropian votoi për heqjen e vizave Kosovës, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin...

Weather

Lajme

Gjatë vikendit, mot i ftohtë dhe me borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se këtë vikend, do të vazhdojë të mbetet situata meteorologjike jostabile. ‘Kjo si pasojë e masave të ajrit të ardhura...

Formimi i Ushtrisë së Kosovës, lajm në mediat ndërkombëtare

Mediat më të rëndësishme europiane dhe botërore kanë përcjellë lajmin nga Prishtina se Kosova ka formuar ushtrinë e saj të shtetit. Media e njohur globale...

Deputeti që ofroi dorëheqje pas formimit të Ushtrisë

“Nga sot, jam i gatshëm të jap edhe dorëheqje. Misioni jem përfundon me bërjen e ushtrisë së Kosovë, ka thënë deputeti Haxhi Shala Haxhi Shala...