Shtyhet përsëri seanca e Kuvendit për orën 16:30

Seanca e Kuvendit të Republikës së Kosovës ku pritet të votohet rezoluta e PSD-së për dialogun është shtyrë përsëri për në orën 16 e...

Haradinaj: Koalicioni qeverisës është pajtuar me PSD’në për dialogun

Kryeministri Ramush Haradinaj ka shkruar në Kuvend ku po pritet të fillojë seanca e jashtëzakonshme me pikë të rendit të ditës votimin e rezolutës...

Deputetja e VV’së – PSD’së: Tradhtia është e vështirë veç herën e parë

Deputetja e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci ka vazhduar serinë e akuzave dhe kundërakuzave me ish-kolegët e saj të partisë që tani janë pjesë e PSD-së. Në...

Pajaziti e quan mundësi të mirë rezolutën e PSD-së

Deputeti nga Partia Demokratike e Kosovës, Zenun Pajaziti, ka thënë se fillimisht ka qenë kryparlamentari Kadri Veseli, ai i cili u ka bërë ftesë...

Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë hiqet në ditën e njohjes

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se taksa kundër Serbisë do të hiqet në ditën e njohjes së Republikës së Kosovës nga shteti serb. Ka...

Konjufca: Nuk shkojmë në seancën e dialogut, PSD po bën pazar për territor me...

Shefi i GP-së së VV-së, Glauk Konjufca, tha se partia e tij nuk do të marrë pjesë në seancën e jashtëzakonshme për dialogun që...

A i lëkundi raportet Kosovë-NATO formimi i Ushtrisë së Kosovës?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi...

Veseli: Pas Ushtrisë, ofensivën e Serbisë do ta ndalim edhe me dialog

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë, Veseli tha se të gjitha procedurat kanë shkuar në rregull dhe se mbajtja e seancës në ora 14:00...

Kujtim Shala e Dardan Sejdiu përplasen në mbledhjen e kryesisë

Shefi i grupit parlamentar të PSD-së Dardan Sejdiu, ka lavdëruar partinë e tij duke thënë se PSD po merr përgjegjësi dhe se në asnjë...

Nënkryetari i PDK’së tallet me LDK’në: Më shpesh i ndërrojnë qëndrimet se sa ndryshon...

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi është tallur me LDK-në pasi këta konfirmuan se s’do të marrin pjesë në seancën e jashtëzakonshme për dialogun. Qëndrimet...

Weather

Lajme

Pas Vuçiqit, kosovarët i vërsulen Mogherinit: Ku janë të drejtat tona?!

  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian në Kosovë, Federica Mogherini ka publikuar para disa ditësh një fotografi në profilin e saj në Facebook, ku...

Fisnik Ismaili tallet me Albin Kurtin: Cërrc, as protesta s’ka ma

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismali, është tallur me ish-kryetarin e partisë së tij, Albin Kurti. Ismaili përmes një shkrimi  në Facebook ka thënë...

Thaçi nuk flet as për Dialogun e as për Specialen

Një ditë pasi Kuvendi i Kosovës miratoi ligjet që Forcës së Sigurisë së Kosovës i japin mandat ushtarak, presidenti Hashim Thaçi ka bërë homazhe...