KMDLNj: 49 viktimat shqiptare të Oliver Ivanoviqit

KMDLNj e ka quajtur të papranueshëm propozimin që një delegacion i Kuvendit të Kosovës të marrë pjesë në varrimin e Oliver Ivanoviqit. Në një reagim...

Besnik Tahiri: E Obama që vraponte, çka komentonim ne?

Besnik Tahiri, njohës i mirë i rrethanave politike dhe i afërt me kryeministrin Ramush Haradinaj, e ka krahasuar vrapimin e kryeministrit kosovar me atë...

Haradinaj tregon ç’ndodhi me ekipin e dialogut të martën në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nëpërmjet një shkrimi në rrejtin social Facebook ka sqaruar gjithçka çka ka ndodhur në Bruksel të martën ku delegacioni...

Petritsch: Atentati ndaj Ivanoviqit e ka vënë seriozisht në pyetje dialogun

Atentati ndaj Oliver Ivanoviq seriozisht e ka vënë në pyetje dialogun ndërmjet Beogradit e Prishtinës, ka vlerësuar ish – emisari i BE-së për Kosovën...

Presidenti Thaçi mirëpret ndihmën e Beogradit në zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kërkesën e shtetit të Serbisë që t’i kryejë hetimet për vrasjen e politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, e...

Përgëzimi i Gani Gecajt për Xhavit Halitin rreth Speciales

Janë kundërshtarë në politikë, por për një moment Gani Geci i LDK-së e Xhavit Haliti i PDK-së janë “bashkuar”. Ka qenë deklarata e Xhavit Halitit...

‘The Guardian’ publikon një letër ku bëhet thirrje për ndarje të Kosovës

Vrasja e ish-liderit të serbëve në Kosovë, Oliver Ivanoviq, ka bërë bujë të madhe ndërkombtare, duke bërë që mediat më të mëdha të raportojnë...

Mushkolaj: Ambasadori amerikan kërkoi aktivizëm qytetar

Analisti Imer Mushkolaj në emisionin “Debat D Plus” të RTV Dukagjini tha se ngritja e zërit lidhur me proceset nëpër të cilat po kalon...

Konspiracionet e mediave ruso-serbe: Kosova po tenton ta çojë ushtrinë në veri

Megjithëse Serbia ka garanci nga NATO se Forcat e Sigurisë së Kosovës nuk mund të shkojnë në veri, problemi është se nuk mund t’i...

Pezullimi i dialogut dëmton Kosovën

Pezullimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë pas vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviq do ta dëmtojë vendin tonë pasi që Kosova do të...

Weather

Lajme

Nënshkrimet e 43 deputetëve për të zhbërë Specialen nuk janë më të vlefshme, ekspertët...

Mesazhet e ashpra të përfaqësuesve ndërkombëtarë rreth nismës së një grupi të deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale, deri më tash nuk...

Thaçi Haradinajt: Shprehja e mendimit të lirë nuk duhet degraduar në fyerje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas fyerjes së nënkryetarit të OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, ndaj Greg Delawies, që e quajti palaço. Ka...

Stoltenberg dënon vrasjen e Ivanoviqit, thërret për qetësi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka dënuar vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq. Ai ka thënë se aleanca ushtarake e Perëndimit...