Sejdiu: Rugova më porositi që Kosova t’i ruaj raportet me SHBA’në, Britaninë e Gjermaninë

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu në prag të 13 vjetorit të vdekjes së Presidentit Ibrahim Rugova, ka folur për raportet që ka pasur ai...

Krasniqi i reagon Thaçit për taksën: Argatin e kujt po e bën?

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit Hashim Thaçi lidhur me taksën 100 për qind ndaj...

Nëse njëra nga pesë kërkesat nuk plotësohet, PSD-ja nuk e voton buxhetin

Partia Socialdemokrate (PSD) në këmbim të votës pro buxhetit për vitin 2019 e ka kushtëzuar Qeverinë e Kosovës me pesë kërkesa. Ligji për dialogun, shkarkimi...

Zëvendëskryeministri: Veprimet e fundit të Serbisë vështirësojnë problemin e taksës

Zëvendësi i Ramush Haradinajt në Qeveri, Dardan Gashi, ka thënë se veprimet e fundit të Serbisë kanë vështirësuar mundësinë e një vendimi për taksën. Ky...

Nënkryetari i AAK’së: Taksa ka arritur efektin me Serbinë, vendimmarrja në Qeveri

Njëri prej udhëheqësve të AAK’së, Blerim Kuçi, ka thënë se taksa me Serbinë ka arritur efektet në aspektin politik dhe ekonomik. Mirëpo, nuk ka dashur...

Presidenti godet Haradinajn: Ta respektojmë këshillën amerikane, të hiqet taksa, të mos shërbehemi me...

Presidenti Hashim Thaci, me anë të një shkrimi të gjatë, ka goditur ashpër kryeministrin Ramush Haradinajn. Thotë se nuk duhet rrezikuar raportet me SHBA’në...

Anton Quni i reagon Veselit, ia shpjegon se tradhtia është t’ia drejtosh pushkën vëllait...

Deputeti i LDK’së, Anton Quni e ka shpjeguar me 12 raste se çka është tradhtia, duke thënë se një veprim i tillë është edhe...

Zyrtarja e BE’së, në mënyrë të butë, kërkon heqjen e taksës për të lehtësuar...

Maja Kocijançiq, zëdhënëse e zyrës së BE’së për Punë të Jashtme, i është përgjigjur menjëherë deklaratës nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq që kërkoi...

Latifi i përgjigjet deputetëve të LDK’së: Kush operon në politikë me interpretime gjenetike e...

Këshilltari i Kadri Veselit, Blerim Latifi ka vazhduar debatin tash me gjithë deputetët e LDK’së duke thënë se kushdo që operon në interpretime politike...

Hoxhaj: Serbia me lajme të rreme po ushtron presion ndaj shqiptarëve të Preshevës

Zëvendëskryeministri Hoxhaj duke iu referuar një artikulli të publikuar nga portal Informer në Serbi, i cili njihet për publikimin e lajmeve të rreme, ka...

Weather

Lajme

Masivizohen grevat në Kosovë

Institucionet publike arsimore dhe një pjesë e personelit mjekësor në Kosovë tashmë janë në javën e dytë të grevës me kërkesën për rritje të...

Këto janë ngjarjet e ditës së sotme

Ngjarjet e datës 22 janar Mbahet mbledhja e Komisionit për të Drejtat e Njeriut. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 302, ora 10:00) Mbahet programi i seminarit...

Moti do të jetë kryesisht i vranët, mundësi për reshje bore dhe shiu

Ditëve të para të javës mjegull, të martën mundësi për reshje lokale shiu dhe bore. Edhe në fillim të javës vendi ynë ndodhet ndërmjet fushave...