Albin Kurti nga burgu ia ndaloi fjalimin Shpend Ahmetit /VIDEO

Shpend Ahmeti ka thënë se vetëm tash, pas një distance kohore po i kupton disa probleme që kanë qenë në Vetëvendosej, por atëherë nuk...

Haziri: Kosova është për herë të parë në situatë ‘win-win’

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur për dialogun përfundimtar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, që pritet të fillojë këtë vit. Haziri ka...

Shala: Synimi i BE’së, dialogu Kosovë-Serbi të nisë në fund të qershorit

Blerim Shala, këshilltar politik i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se shtetet perëndimore janë marrë vesh për parimet për dialogun përfundimtar ndërmjet...

Haziri: Formati i dialogut, sa më shumë konsensual

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se ekziston nevoja për “qartësimin e formatit të dialogut” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ai ka...

Komisionet hetimore që nuk hetojnë asgjë

  Komisionet hetimore parlamentare të Kuvendit të Kosovës, nuk kanë prodhuar asnjë rezultat deri më tani. Kuvendi ka formuar apo është në procedurën e themelimit të...

Rikthehet Isa Mustafa, udhëheq mbledhjen e Kryesisë së LDK’së

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka mbajtur sot një mbledhje të rregullt. Mbledhja është udhëhequr nga kryetari i partisë, Isa Mustafa. Fillimisht, siç thuhet...

Haziri: Zgjedhjet brenda LDK-së, në maj të 2019-ës (Video)

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri gjatë intervistës për Telegrafin, ka folur edhe për procesin e zgjedhjeve të brendshme në parti. Haziri ka thënë se e...

Dëshmia që Hashim Thaçi s’ka mbështetje në Kuvend për dialogun me Serbinë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi po synon që përmes kuvendit të Kosovës të marrë në drejtim dialogun në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë. Ndërkohë...

Vjosa Osmani: Ata që e quanin tradhtar Ibrahim Rugovën sot i përkulen te varri

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë në Ditën e Presidentit, se shumë prej atyre që e kundërshtonin ish presidentin Ibrahim Rugova sot i...

Haziri: Nëse nuk ka liberalizim dhe unitet për dialog, do të shembet kulla e...

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur rreth organizimit të tryezave për pajtim politik, çështjen...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...