Zjarrfikësit luftojnë me zjarrin në Tetovë

Zjarri vazhdon të del nga oxhaku në një ndërtesë në Tetovë. Zjarrfikësit po luftojnë me zjarrin për tl lokalizuar. Siç mëson portali TetovaSot nga...

Kurti: Po synohet ratifikimi i tradhtisë

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë se është kriminale qëllimi i ratifikimit të demarkacionit. Kurti është shprehur se ratifikimi i demarkacionit ka prodhuar një...

Dërgohen në polici pesë deputetët e Vetëvendosjes

Policia e Kosovës bën të ditur se ka arrestuar pesë deputetët e Vetëvendosjes, të cilët kanë hedhur gaz në sallën e Kuvendit të Kosovës. “Po...

Konjufca: Ky pushtet e meriton gazin lotsjellës

Shefi i GP të VV-së, Glauk Konjufca tha se “ky pushtet e meriton gazin lotsjellës”. Ai tha se VV do të bëj çmos për ta...

Avramopoulos: Do isha njeriu më i lumtur ditën kur do firmosja liberalizimin e vizave...

Komisioneri për Punët e Brendshme i BE-së, Dimitris Avramopoulos, pret ministrin e jashtëm Pacolli në një takim në Bruksel Avramopoulos ministrit të jashtëm Pacolli: Po...

Petrit Zogaj e quan horre Fitore Pacollin

Një pjesë e shoqërisë civile kanë filluar të reagojnë pas zhvillimeve të sotme në Kuvendin e Kosovës, në sallën e të cilit u hodh...

Haradinaj: Nuk e di çfarë do të ndodhë, pres të votohet demarkacioni

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se pret që parlamenti të përmbush detyrën e tij dhe të votohet demarkacioni, edhe pse këtë e pamundësuan deputetët...

Aktivisti i VV-së “sulmon” Dardan Molliqajn

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje Egzon Azemi, i ka dërguar një mesazh grupit të deputetëve të pavarur, të cilët gjatë seancës së sotme nuk janë...

Disa deputetë të VV-së shoqërohen në polici, Haxhiu: Vendim i paligjshëm

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu vlerësoi se disa nga deputetët e kësaj partie janë nxjerrë dhunshëm nga salla e Kuvendit të Kosovës. “Vendimi është i...

Policia nxjerr edhe Fitore Pacollin nga kuvendi

Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli, është nxjerrë nga Kuvendi për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës që është hedhur sot tri herë në seancën...

Weather

Lajme

Ugljanin, Pacollit: Keqardhje që regjimi nacionalist serb pengoi vizitën tuaj

Ministri punëve të jashtme Behgjet Pacolli dhe presidenti i Këshillit Kombëtar të Boshnjakëve, Sulejman Ugljanin, kanë shkëmbyer letra mes vete, pas refuzimit të shkuarjes...

Kosova e Shqipëria me protokoll bashkëpunimi për sezonin turistik

Ministri i Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës, Bejtush Gashi po qëndron në një vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë, ku bashkë me...

Pacolli paralajmëron masa reciprociteti me Serbinë për vizita shtetërore

Zëvendëskryeministri i Parë i Republikës, Behgjet Pacolli ka konfirmuar për Gazetën Express se i është ndaluar hyrja në Serbi pas ftesës së Kryetarit të...