Veseli: Në qershor presim liberalizimin e vizave

Lidershipi kosovar pret një lajm të mirë nga Brukseli në qershor lidhur me liberalizimin e vizave. Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në një...

Deputetët ankohen për mungesë hapësirash në Kuvend, kërkojnë zyra në komunat prej nga vijnë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë hapësira të mjaftueshme për kryerjen detyrave të tyre. Të paktën kështu deklaruan disa nga deputetët e Grupeve Parlamentare...

Bllokada në KQZ: Florian Dushi i papranueshëm për presidentin, hise po kërkon edhe PSD-ja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) aktualisht është jofunksional, pasi shumicës së anëtarëve iu ka skaduar mandati. Ndërkohë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk e...

Të rinjtë: Deputetët morën paga pa meritë (Video)

Deputetët e Kuvendit të Kosovës marrin paga jomeritore thonë disa të rinj të anketuar nga Radio Evropa e Lirë për rubrikën “VOX”. Që nga 3...

Haradinaj thërret angazhim nga të gjithë për zgjidhje të çështjeve në rajon

Në kuadër të Takimit të Evropës Juglindore “Love Your Neighbor”, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në “Lutjet e Mëngjesit”, i...

Hoti alarmon për bisedime të fshehta me Serbinë, s’tregon asnjë fakt

Shefi i deputetëve të LDK’së, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar refuzim popullo ndaj bisedimeve të fshehta që po zhvillohen ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Megjithëkëtë, ai nuk...

Besnik Tahiri: Kosova ka konsensus për te ecur drejt BE’së, duhet te jemi produktiv...

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri ka thënë se Kosova ka konsensus për të ecur drejt Bashkimit Europian. Ai ka thënë se është...

PDK e do Hashim Thaçin udhëheqës të dialogut me Serbinë

Për Kosovën këtë vit duhet të jetë prioritet liberalizimi i vizave e më pas institucionet do të duhej të angazhohen për aplikim për statusin...

Musliu: PDK gjithmonë e gatshme për zgjedhje

Në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) thonë se janë të gatshëm për zgjedhje të parakohshme. Madje në partinë që udhëheq Kadri Veseli thonë se...

Sputnik: Prishtina me provokim të ri – kjo është kërkesa e veçantë në këmbim...

Shqiptarët e Kosovës nga Beogradi po kërkojnë Gazivodën dhe Trepçën në këmbim të Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe. Ky është një provokim i...

Weather

Lajme

Diskutohet Projektligji për Pagat, cilësohet si antikushtetues

Këshillit Gjyqësor i Kosovës dhe ai Prokurorial i janë drejtuar Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit...

E aksidentuara tjetër te “Rruga B”, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore

Dje rreth orës 16:00, në Rrugën “B” një person i moshës 20 vjeç ka goditur me veturën e tij dy këmbësore, me ç’rast njëra...

Kjo është 30-vjecarja nga Prishtina që ka ndërruar jetë dje në rrugën B

Aksidenti që ndodhi dje në rrugën B, ku një veturë goditi dy këmbësore duke i përplasur disa metra larg, qe fatale për njërën prej...