Time Kadrijaj sulmon Donika Kadaj-Bujupin: Donikë, tepsija ka mbetur!

Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj, ka reaguar ndaj deklaratës së deputetes së VV-së, Donika Kadaj-Bujupi, e cila ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Haradinaj, në...

Kryetarët e qendrave të Vetëvendosjes pro kthimit në kryesi të të dorëhequrve Kryetarët e...

Kryetarët e qendrave të Lëvizjes Vetëvendosje kanë mbështetur kërkesën e kryesisë së Vetëvendosjes që të dorëhequrit të rikthehen në kryesi për të zgjidhur problemet...

Daçiq: Bisedime të vështira për Kosovën në vitin 2018

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se viti 2018 nuk do të jetë vit vendimtar në të cilin do të zgjidhet...

Andoni: Kurti sikur krejt liderët e majtë evropianë, krijoi kultin e individit – është...

Figura e Albin Kurtit është e pazëvendësueshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Kështu mendon analisti Ben Andoni, i cili i ftuar në studion e lajmeve të Ora...

Tallja e deputetit të Vetëvendosjes me Fisnik Ismailin

Deputeti Dukagjin Gorani është tallur me bindjet politike të kolegut të tij nga Lëvizja Vetëvendosje, Fisnik Ismaili, në një komunikim privat me një aktivist...

Dardan Molliqaj e Shpend Ahmeti nën vëzhgim 24 orë nga militantët e Kurtit, i...

Tani kur pothuajse është qartësuar se kush cilit grup i takon, Shpend Ahmeti kryetar i Prishtinës, të paktën publikisht ka mbajtur pozicion neutral, edhe...

Javën e ardhshme, të dorëhequrit e VV’së tregojnë të ardhmen e tyre

Këtë e ka thënë për KTV-në, Visar Ymeri, i cili para disa ditësh ka dhënë dorëheqje nga kryetari dhe të gjitha funksionet në parti. Ai...

As në grupin anti-Kurti s’ka unitet, Dërguti: S’pajtohem me Molliqajn, është nxënës i Albinit

Një bisedë mes Aida Dërgutit dhe një aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, shpërfaqë edhe më shumë dallimet dhe mospajtimet në subjektin më të madh në...

PDK e LDK pa qëndrim për amnistinë e deputetëve që hodhën gaz lotsjellës

LDK ende nuk ka qëndrim nëse do ta përkrahë projektligjin për Amnisti, të propozuar nga AAK, përmes së cilës synohen të falen deputetët që...

Haradinaj nervozohet pasi Kurti u thotë ambasadorëve se Specialja shfuqizohet përmes Qeverisë

Zyra e Kryeministrit Ramush Haradinaj, përmes një përgjigje me shkrim, ka reaguar ndaj deklaratave se Qeveria e Kosovës do të procedojë në Parlament një...

Weather

Lajme

Vetëvendosje i fton të gjitha partitë në tryezën e radhës, përveç Listës Serbe

Lëvizja Vetëvendosje do të jetë nikoqire e tryezës së radhës me partitë politike, e cila do të mbahet më 25 maj. Vetëvendosje konfirmoi se do...

VV-ja kërkon nga Thaçi të mos e emërojë Radomir Laban gjyqtar në Kushtetuese

Lëvizja Vetëvendosje, përmes deputetes Albulena Haxhiu, sot i ka dërguar letër zyrës së Presidentit të vendit, ku i ka kërkuar të mos e emërojë...

Jevtiq: Serbët e Kosovës po plaçkiten me qëllim që t’i braktisin pronat e tyre

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq ka thënë se vjedhjet e pasurisë nëpër fshatrat serbe në muajt e fundit po e ndalojnë kthimin...