Hoxhaj: Konventat e rinisë së PDK’së mblodhën 23 mijë të rinj

Partia Demokratike e Kosovës ka nisur procesin e zgjedhjeve të brendshme të partisë, duke mbajtur kuvendet zgjedhore të të rinjve në të gjitha komunat...

MPJ tejkalon për 14 mijë e 700 euro pagesën e qirave për misionet diplomatike

Për pagesën e qirave të misioneve diplomatike të Kosovës në Londër, Tokio, Romë e Milano, Ministria e Jashtme ka tejkaluara shpenzimet për 14 mijë...

Pa ekip uniteti në dialog

Partitë politike, në pushtet dhe opozitë, vazhdojnë të kenë kundërshti lidhur me mënyrën se si duhet qasur dialogut, si dhe për rolin udhëheqës të...

Kosova pranon raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit

Kosova pranon raportin e DASH-it me rekomandimin për luftë kundër trafikimit me njerëz Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, ka pranuar raportin vjetor...

Isufi për dialogun me Serbinë: Opozita t’i shpreh shqetësimet në tryezë të bisedimeve

Partitë politike, në pushtet dhe opozitë, vazhdojnë të kenë kundërshti lidhur me mënyrën se si duhet qasur dialogut, si dhe për rolin udhëheqës të...

Krasniqi – opozitës: Nëse i frikësoheni Presidentit, shkoni vetë në Bruksel

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK’së, Memli Krasniqi, thotë se partitë opozitare duhet të pranojnë diskutimin për dialog sepse kjo është më e rëndësishme...

Rrustem Berisha i bindet Haradinajt, pagat me rritje i refuzuan vetëm tre ministrat e...

Ditë më parë u përhapën lajme se ministri i FSK-së, Rrustem Berisha kishte refuzuar rritjen e pagës, vendim i cili ishte marrë nga kryeministri...

Vuçiq pas takimit me Hahn thotë se “Serbia është në pozitë të vështirë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq sot ka zhvilluar një takim me komisionierin për zgjerim, Johanes Hahn. Pas këtij takimi, presidenti serb ka thënë se shteti që...

Thaçi flet me Mitchell: U pajtuam që të intensifikohet dialogu me Serbinë

Presidenti Hashim Thaçi ka biseduar me Ndihmës-Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell. Temë e kësaj bisede telefonike, siç...

Thaçi kërkon krijimin e grupit të unitetit për dialog me Serbinë

Opozita në mënyrë kategorike kundërshton që bisedimet me Serbinë të drejtohen nga presidenti Hashim Thaçi. Një marrëveshje gjithëpërfshirëse Kosovë -Serbi është kusht që të...

Weather

Lajme

Aktakuzat kundër krerëve të UÇK’së po i harton prokurori që ndoqi Mlladiqin e Millosheviqin

Mediumi gjerman Deutche Welle shkruan se prokurori britanik, Allan Tiger, do të punojë në ngritjen e aktakuzave për ish-komandantët e UÇK-së në Gjykatën Speciale....

Bennet: Prokurorët që kanë punuar me raportin e Dick Martyt kanë dështuar të ngrenë...

Zëdhënësi i Gjykatës Speciale për Kosovën, Chritofor Bennet, ka thënë se të gjithë prokurorët të cilët janë marrë me raportin e Dick Martyt që...

Mbishkrime tallëse ndaj Bahri Hysenit në murin e Fakultetit të Filologjisë

Disa mbishkrime të cilat përqeshin kryesuesin e ri të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Bahri Hyseni, janë shfaqur këtyre ditëve në murin e ndërtesës...