Kryesia e VV-së nuk i pranon dorëheqjet pa u diskutuar mospajtimet

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), pas një mbledhjeje, që ka zgjatur rreth pesë orë ka dalë me një qëndrim për dorëheqjet e fundit të...

Albin Kurti apo Shpend Ahmeti për kryeministër, a ishte kjo arsyeja për “luftën” në...

Dorëheqjet e shumta në Lëvizjen Vetëvendosje brenda një periudhe të shkurtër, por vazhdojnë ta fundosin këtë subjekt politik drejt ndarjes.   E përderisa largimet nuk ndalen,...

Tri dorëheqje brenda një muaji

Ende pa u mbushur një muaj i plotë, nga lëvizja “Vetëvendosje” kanë dhënë dorëheqje tri figura të rëndësishme të partisë. Pas dorëheqjes së Aida Dërgutit...

SHBA-ja – Haradinajt: Nuk e bllokojmë asnjë iniciativë të Rusisë për Specialen

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përcjellë alarmin tek autoritetet e Kosovës se mund të vihet në funksion “Plani B” për formimin e...

Haliti: Miratimi i Demarkacionit është i pashmangshëm

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, edhe më tutje vazhdon të këmbëngul se miratimi i Marrëveshjes për Demarkacionin e Kufirit me Malin e...

Ismet Beqiri sqaron qëndrimin e LDK’së karshi Gjykatës Speciale

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ka dalë me një reagim rreth qëndrimit të partisë së tij karshi Gjykatës Speciale. "Sot gjatë ditës...

Zbulohen detaje të diskutimeve në takimin me dyer të mbyllura të Vetëvendosjes

Sekretari për marrëdhënie me jashtë i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi, ka zbuluar detaje të takimit të sotëm të Kryesisë së Vetëvendosjes. Në një shkrim në...

Ismaili “aktivistëve” të VV-së: Kur kërkova mos të linçohet Aida u bëtë më monstruozë...

Deputeti i Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili, edhe kësaj radhe ka zgjedhur profilin e tij në Facebook, për t’u deklaruar, kësaj here rreth zhvillimeve të fundit...

Abdixhiku reagon pas Quintit: Kosova s’mund të shërbejë si mall i pazareve të individëve

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas deklaratës së vendeve të Quintit, që u shpreh qartë kundër tendencës për tjetërsim...

Ambasadat kundërshtojnë fort vendimin e presidentit për faljen e vëllezërve Kiçina e Ramadani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javën e kaluar ka falur dënimin vëllezërve Arsim dhe Burim Ramadani, si dhe të Arben Kiçinës. Burim e Arsim...

Weather

Lajme

Vozitje e çmendur me veturë të Qeverisë

Një veturë zyrtare është xhiruar teksa lëviz me një shpejtësi të madhe. Kallxo.com ka publikuar një video ku shihet një veturë zyrtare e Qeverisë së Kosovës...

Daut Haradinaj: Pusho i qetë plak, s’e ke pasë të lehtë me ne

Daut Haradinaj pas ceremonisë së varrimit të babait të tij, Hilmi Haradinaj, ka shkruar disa fjalë për të atin. Deputeti i AAK'së, Daut Haradinaj, ka...

Thaçi: Baca Hilmi kishte zemër të madhe atdhetare, vdiq në muajin e çlirimit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në tubimin komemorativ kushtuar Hilmi Haradinajt, babait të kryeministrit Ramush Haradinaj. Thaçi ka thënë...