Gecaj: Meritat për ushtrinë nuk i ka Ramush Haradinaj

Anëtari i LDK'së, Bajram Gecaj ka thënë se është i brengosur që Qeveria e Kosovës mund të mos jetë në koordinim me aleatët për...

Shtyhet votimi për Projektbuxhetin e vitit 2019

​Edhe pas debatit dy ditor, projektbuxheti për vitin 2019, nuk është votuar.Sipas nënkryetarit të Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, kjo të bëhet në një...

Buxhovi: Klasa politike aktuale po e kthen shtetndërtimin e Kosovës në pikën zero

Në vazhdën e promovimeve të vëllimeve të fundit (VI,VII dhe VIII), me të cilat përmbyllet vepra historigrafike "KOSOVA" në tetë vëllime, historiani Jusuf Buxhovi,...

Kosova nuk tërhiqet nga formimi i ushtrisë

Autoritetet e Kosovës besojnë se e kanë mbështetjen e nevojshme të NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës për transformimin e Forcës së Sigurisë...

Debati për buxhetin 2019 në Kuvend vazhdon në orën 15:00

Kuvendi i Kosovës edhe sot ka vazhduar debatin për projektbuxhetin e vitit 2019. Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti tha se Kuvendi shkon në pauzë deri...

Shtetet e BE-së kundër Kosovës, shkaqet: Qëndrimi proamerikan, frika nga Rusia dhe islamofobia

Profesori i Universiteti të Prishtinës, Milazim Kraniqi, ka komentuar për, siç i ka quajtur ai, presionet e shteteve të Bashkimit Evropian ndaj Kosovës. Krasniqi ka...

Selmanaj: Buxheti i 2019-ës është buxhet elektoral

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj e ka quajtur “buxhet elektoral”, buxhetin për vitin 2019. Ai ka drejtuar kritika rreth ndajres së mjeteve prej 1 milionë...

Kuvendi fillon seancën për buxhetin e 2019-ës

Ka filluar seanca ku do të diskutohet për buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019. Kuvendi i Kosovës ka nisur punimet në seancën e...

Hoti: Nëse ndonjë shteti duhet t’i ndalohet të ketë ushtri, atëherë kjo vlen për...

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti ka thënë se nëse ndonjë shteti duhet t’i ndalohet të ketë ushtri, atëherë kjo vlen për...

Haradinaj: S’ka asnjë dilemë, ushtria votohet më 14 dhjetor

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur edhe njëherë se Ushtria e Kosovës do të votohet më 14 dhjetor. Ai ka thënë se...

Lajme

Ministri që nuk arriti të na zbulojë sa inovativ ishte – nuk tregon çfarë...

Shala s’ka dashur të komentojë se çka ka punuar për këto dy ditë. As sa vendime i ka marrë. As sa para...

Bajrami: T’i bllokojmë pikat kufitare, aeroportin e Gllogjanin për të mos lejuar shkuarjen e...

Teologu Mustafa Bajrami, sot ka bërë thirrje që me çdo kusht të mbrohet komandanti i UÇK-së, Ramush Haradinaj. Ai...

Mediave boshnjake u bie në sy lluksi i Haradinajve

Sikur të gjithë mediat e rajonit edhe ato nga Bosnja e Hercegovina kanë raportuar për dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i...