Milaim Zeka i gatshëm për zgjedhje, por ka këtë kusht

Milaim Zeka, Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, përmes një postimi në “Facebook”, po thotë se është i gatshëm ta...

A është kjo ftesë e Boiken Abazit për Nait Hasanin që të aderojë në...

Boiken Abazi i Vetëvendosjes si rrallëherë i ka kushtuar një elegji deputetit të PDK’së, Nait Hasanit. Me këto fjalë në Facebook, Abazi sikur ka lëvduar...

Tahiri tregon pse kishte plan të dorëhiqej nga posti i ministrit

Në një intervistë për “Betimi për Drejtësi”, Tahiri ka thënë se ai kishte ofruar dorëheqjen e tij për shkak të pakënaqësive të tij që...

Jakup Krasniqi: Po të isha Kryeministër do të dorëhiqesha, zgjedhjet s’janë zgjidhje

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, tani kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, duke folur në një intervistë për Gazetën Express pohon...

Përplasjet rreth dialogun bllokojnë punën Kuvendin

Përplasjet dhe mosmarrëveshjet e partive politike të pushtetit dhe opozitës lidhur me mundësitë e miratimit të rezolutave të propozuara nga të dy palët për...

Armend Zemaj zbulon se vëllai i deputetes së AAK’së, Time Kadrijaj, ishte sulmuar veç...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj ka zbuluar përmes një shkrimi se vëllai i deputetes së AAK’së Time Kadrijaj, ishte sulmuar veç...

Kërkohet shkarkimi i ministrave që shkelin Kushtetutën

Ministrat që vijnë nga radhët e Listës Serbe, të cilët shkelin Kushtetutën e vendit, duhet të shkarkohen nga kryeministri Ramush Haradinaj. Njohës të rrethanave politike...

Edhe një Zëvendësministër i shtohet Qeverisë, gjithsejtë 79

Ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Podujevës, Hajredin Hyseni, është rahatuar në Qeverinë Haradinaj në postin e zëvendësministrit në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit...

Berisha i reagon Enver Hoxhajt: Deklaratat individuale nga kabineti qeveritar që po e fajësojnë...

Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Anton Berisha, ka thënë se procesi i liberalizimit të vizave është duke ecur në rrugën e vet...

“Vizat s’hiqen as në vitin 2019, fajtore Qeveria”

Vendimmarrja nga Këshilli i Ministrave dhe Parlamenti Evropian për heqjen ose jo të vizave për Kosovën është e pamundur të përfundoj deri në fund...

Lajme

Haradinaj paralajmëron ardhjen e një kompanie gjermane ajrore që do të hapë qindra vende...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar sot se kompania ajrore gjermane “EuroWings” pjesë e Lufthansa Group, ka përzgjedhur Kosovën si bazë të sajë...

Limaj: I lumtur që po jetësohet marrëveshja për heqjen e roamingut Kosovë- Shqipëri

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka thënë se ndjehet i lumtur dhe krenar me jetësimin e marrëveshjes për heqjen graduale të tarifave roming në...

Tahiri: Presidenti Trump konfirmoi hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Ekstradimit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nënshkruar hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Ekstradimit mes Kosovës dhe SHBA-së.