Kryetari i degës flet për përplasjen e djalit të Fatmir Sejdiut dhe Bajram Gecajt

Kryetari i Degës së Dytë të LDK’së ka treguar se ka pasur debat që ka shtyrë të anulohet mbajtja e Kuvendit Zgjedhor...

Kurti për Thaçin e Haradinajn: Njëri synon ta rrudhë vendin, tjetri ta gërryejë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në tubimin e mbajtur në Gjakovë, ka thënë se nuk duan disiplinim e Qeverisë, por rrëzimin...

Rashiq: Haradinaj s’pati rrugë tjetër, duhej t’i shkarkonte ministrat serbë

Zyrtari i Partisë Liberale Serbe në Kosovë, Nenad Rashiq, ka thënë se vendimi i kryeministrit Ramush Haradinajt për shkarkimit e zëvendësministres Vesna...

Gruaja në Kamenicë lind fëmijën në tregun e qytetit

Një lindje e pazakontë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Kamenicë. Një nënë e komunitete romë e ka lindur fëmijën e...

Rashiq për Thaçin dhe Vuçiqin: Kanë raporte miqësore, marrëveshjen e publikojnë në qershor

Zyrtari i Partisë Liberale Serbe në Kosovë, Nenad Rashiq, thotë se presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Aleksandër Vuciq, do...

Abdixhiku: Serbia me mendje e me zë çnjerëzorë, Evropa asnjë reagim

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka përmendur disa prej rasteve ku liderëve shtetërorë serbë kanë thënë se në Kosovë nuk është kryer...

Thaçi: Nuk pres ndryshim të raporteve me Serbinë pas takimit në Berlin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk pret diçka të re lidhur me raportet Kosovë-Serbi, nga takimi i Berlinit më 29 prill.

Përplasje mes djalit të Fatmir Sejdiut dhe Bajram Gecajt, anulohet tubimi i LDK’së

Dega e dytë e LDK’së, që përfshin zonë e qytetit të vjetër në Prshtinë, ka pasur tensione gjatë tentimit për...

Rashiq: Mbajtja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në veri në këtë periudhë është e rrezikshme

Kryetari i Partisë Demokratike Progresive, Nenad Rashiq, ka thënë se në rrethana normale mbajtja e zgjedhjeve çdo herë është lajm i mirë.

Daka: Zgjedhjet në Veri mbahen me simbole të Republikës

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka folur në emisionin Frontal me Arsim Lanin për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Veri të...

Lajme

Ministria e Jashtme ua mundëson kalimin kosovarëve të bllokuar në kufirin Slloveni-Kroaci

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës përmes një njoftim adresuar medieve, ka njoftuar se të gjithë shtetasit e Kosovës të bllokuar...

Selmanaj përqesh Kurtin: S’ka me neve “Vjen Elezi, shkon Lumezi”

Zëvendëskryeministri i ri i Kosovës, Driton Selmanaj, ka folur për programin e Qeverisë Hoti për sistemin e drejtësisë në Kosovë.

Studentët rivendosin flamurin e UÇK’së në objektin e Qeverisë

Organizata Demokracia Studentore me disa invalidë të luftës çlirimtare e kanë rivendosur flamurin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili është larguar...