Haradinaj: Dialogu aktual është konsumuar

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se pala kosovare është e habitur me vendimin e palës serbe për ndërprerjen e dialogut në Bruksel,...

Haradinaj: Lajm kërcënues dhe i rrezikshëm për Kosovën armatosja e Serbisë me raketa

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në konferencën për media pas takimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, e ka quajtur lajm kërcënues dhe të rrezikshëm...

Haradinaj e quan politike deklaratën e Veselit, thotë se Serbia kërcënoi Kosovën seriozisht

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar sot paralajmërimin e bërë të hënën për Serbinë nga kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë...

Haradinaj komenton tërheqjen e Serbisë nga dialogu me Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria e Kosovës është e habitur nga tërheqja e Serbisë nga dialogu me Kosovën në Bruksel. “Ne...

Delegacioni i Kosovës kthehet nesër nga Brukseli – nuk dihet kur mbahet takimi i...

Një takim i paraparë mes Delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë, në Bruksel, ka dështuar të mbahet pasi pala serbe ka vendosur që...

Pas vrasjes së Ivanoviq, Mogherini telefonon Thaçin dhe Vuciqin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka siguruar përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, se institucionet...

Veseli – ambasadorëve të QUINT’it: Për proceset e rëndësishme vendosim bashkë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot, në takime të ndara, Ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gjermanisë, Francës, Italisë,...

Ministrja Hoxha: Projektet të orientohen për të mirën e qytetarëve

Në takimin për Instrumentin e Para Anëtarësimit (IPA) për vitet 2018 dhe 2019, të cilin e kryesoi Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, morën...

Hoxhaj: Kriminale vrasja e Ivanovicit, Serbia të mos e shfrytëzojë për destabilizim të situatës

Zëvendës kryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanovic, e cila ndodhi sot në Mitrovicën e Veriut. Hoxhaj ka...

Ivanoviq më 2008 ishte kundër ndarjes së Kosovës

  Lideri i ndjerë i Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviq, më 2008 kishte deklaruar se është kundër ndarjes së Kosovës. Kjo për faktin se, siç thoshte...

Weather

Lajme

Telegram ngushëllimi nga Isa Mustafa për vdekjen e vëllaut të Sali Çekajt

Me rastin e vdekjes së Muharrem Çekajt, vëllaut të Sali Çekajt, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një telegrami, ka ngushëlluar Familjen Çekaj. “Me pikëllim...

OSBE kërkon zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) ka kërkuar nga institucionet që të zbardhin vrasjen e politikanit serb nga Mitrovica, Oliver Ivanoviq. Përmes një...

Raporti i zv/ministrit të Kosovës: Zemra e lopës është fermeri

Shukri Maxhuni zëvendësministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka dorëzuar tek kryeministri i vendit Ramush Haradinaj raportin për punën e tij 100 ditore. Mirëpo...