Gani Geci bën thirrje: Albin bëje Qeverinë, ndryshe pas 4 shkurtit pushtetin e merr...

 Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, i ka bërë thirrje kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, që ta bëjë marrëveshjen...

Nënkryetari i LDK’së: VV udhëheq Qeverinë, LDK Parlamentin

Njeriu i dytë në LDK, Lutfi Haziri, ka thënë se Vetëvendosje duhet të udhëheq me Qeverinë e Kosovës kurse Partia e themeluar...

Lutfi Haziri: LDK’ja s’është plastelinë e trampolinë, shpejt koalicioni me VV’në

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se në parim, koalicioni me Vetëvendosjen ka ndodhur, por po diskutohen vetëm...

A do të konstatohet sot që nuk ka kushte për marrëveshje VV-LDK?

Fundi i kësaj jave ishte edhe koha e fundit për arritjen e koalicionit qeverisës mes dy partive që dolën të parat në...

112 ditë prej ditës së zgjedhjeve, VV e LDK vazhdojnë të shtyhen për pozita

Gati katër muaj po bëhen prej se LDK e VV po bisedojnë për marrëveshje koalicioni. Por, s’po merren vesh si të ndahen...

Mes dramës për shkarkimin e Trumpit, çështja Kosovë-Serbi gëzon vëmendje të nivelit të lartë...

Ndërsa Uashingtoni është i përqendruar tek tensionet me Iranin dhe gjyqin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Donald Trump, dy zyrtarë të...

Deputeti i LDK’së flet për koalicion: Kuptojeni se puna është mirë

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, përmes një postimi në facebook ka...

Deputeti i LDK’së jep shenja se është afër koalicioni me VV’në, përmend nervozen e...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, po thotë se koalicioni në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës...

Deputeti i LDK’së jep shenja se është afër koalicioni me VV’në, përmend nervozen e...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, po thotë se koalicioni në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës...

Smaka: Nëse dështon marrëveshja për koalicion, të formohet qeveri teknike

Njohësi i çështjeve juridike dhe një prej hartueseve të Kushtetutës së Kosovës, Riza Smaka thotë se vetëm Lëvizja Vetëvendosje e ka të...

Lajme

Partia e Ashkanlive thotë se Etem Arifi e respektoi ligjin, harrojnë se ishte 7...

Partia e Ashkanlive për integrim (PAI), ka thënë se dorëzimi i deputetit Etem Arifi në Qendrën e Burgimit është respektim i ligjit...

Quni pritet në takim nga ministri i Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni, u prit në takim nga homologu i tij dhe nikoqiri, Ministri i Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë, Hulusi...

Nga OVL-UÇK reagojnë pas paraqitjes së Nasim Haradinajt në Hagë

Sekretari i OVL të UÇK-së, Faton Klinaku, ka përgëzuar nënkryetarin e kësaj organizate për paraqitjen e parë para Gjykatës Speciale.