Haradinaj: Gjermania po e vendosë Kosovën në hartën e aktiviteteve kulturore

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova ka artistë të zot dhe të mirë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mori sot pjesë në...

Takimi Thaçi-Putin, ish-ambasadori Peci dekonspiron Rusinë

Hapja e temës së territorit në dialogun Kosovë – Serbi i ka hapur një udhë të re politikës së jashtme kosovare. Kjo shënohet me takimin...

Veseli takohet me bashkëatdhetarët në Finlandë, shprehet i gëzuar për të arriturat e tyre

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli gjatë qëndrimit të tij në Finlandë është takuar edhe me bashkëatdhetarët tanë atje. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook ka...

Haradinaj takohet me përfaqësuesit e “Contour Global”, bisedojnë për termocentralin “Kosova e Re”

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar Joseph Brandt nga kompania prestigjioze amerikane “Contour Global”, me të cilin ka biseduar rreth termocentralit “Kosova e...

Këshilltari i Veseli flet për luftën brenda PDK’së

Njazi Kryeziu, këshilltar i kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli ka folur në emisionin Frontal për zgjedhjet brenda PDK’së dhe luftën brenda këtij subjekti politik. Ai...

Triku i VV’së: Nuk e ftojmë Listën Serbe, por e rrëzojmë qeverinë me ta

Zgjedhjet u përmendën shumë herë si kërcënim për qeverinë që udhëheq Ramush Haradinaj. Veçmas, të gjitha partitë dhanë qëndrimet e tyre që nuk u...

Raporti i KE-së: Serbia nuk ka përparuar në fushat kyçe

Komisioni Europian u dorëzoi shteteve anëtare raportin për përparimin e Serbisë në kapitujt 23 dhe 24 të negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian. Ky është...

Seancë e jashtëzakonshme për skandalet në politikën e jashtme

Kuvendi i Kosovës nesër mban seancë të jashtëzakonshme sipas kërkesës së opozitës për të diskutuar rreth dështimeve dhe skandaleve të diplomacisë kosovare. Të premten në...

Hoti: Qeveria është pa legjitimitet, vendi duhet të shkojë në zgjedhje

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë sot se ka gjashtë muaj që Kuvendi i Kosovës është jo...

A po e pengon integrimin e Kosovës fakti që është shtet me shumicë myslimane,...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për mediumin francez ‘Le Point’, ka folur për konfliktin e ngrirë ndërmjet Kosovës dhe...

Lajme

Borrell tregon se kur do të emërohet Përfaqësuesi i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE’së, Josep Borrell Fuentes, ka folur për medie pas takimit joformal me liderët e...

Kurti takohet me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, ja çfarë thotë për takimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në ditën e fundit të Konferencës së Sigurisë në Munih, është takuar me Ministrin e Punëve të...

Thaçi në Bruksel, kjo është atmosfera nga takimi BE- Ballkani Perëndimor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Bruksel me liderët e rinj të BE’së, në një takim që këta të fundit...