Kthehet Lista Serbe

Për më shumë se një muaj ministrat e Listës Serbe nuk po marrin pjesë në mbledhjet e Qeverisë, ndërkohë që deputetët e kësaj partie...

Mblidhet Qeveria

Kryeministri Ramush Haradinaj do të marrë pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës. Takimi i ekzekutivit do të mbahet me fillim nga ora...

Kelmendi: Gjergj Dedaj ose ka urrejtjte për muslimanët, ose po i vuan pasojat e...

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka kritikuar Zëvendësministrin Gjergj Dedaj për shkak të deklarimeve të dhëna sa i përket anëtarësimit të Kosovës në...

Haradinaj e mirëpret angazhimin e Berlinit në dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka vlerësuar se angazhimi i Berlinit të mbështetur nga Uashingtoni është i nevojshëm në dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë,...

Shpend Ahmeti, shkaku i ndarjes në Vetëvendosje”

Juristi dhe analisti politik, Dastid Pallaska, ka bërë fajtor Shpend Ahmetin për ndarjen e Lëvizjes Vetëvendosje. Pallaska ka vlerësuar në  T7, se kryetari i Prishtinës...

Veseli: Armendi e Malsori, janë heronjtë e vërtetë të Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka ngushëlluar familjen Trena, pas gjetjes së trupit të policit Armend Trena “Ngushëllime familjes Trena, gjithë miqve...

AKR: Pas zgjedhjeve e kemi konsideruar largimin e Dushit

Aleanca Kosova e Re (AKR) ka njoftuar se dorëheqja e Edmond Dushit është e pakuptimtë, pasi ai veçse ishte i shkarkuar shumë kohë më...

Kelmendi: Shpend Ahmeti ideal për kryetar të PSD-së (Video)

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Bajram Kelmendi ka theksuar se ai nuk do të kandidoj për kryetar të kësaj partie në zgjedhjet e brendshme,...

Haradinaj e lëvdon pak veten: Po i kryej punët e atdheut

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se ka shumë punë për të kryer në Kosovë, por ai është në ballë të tyre dhe...

Veseli thotë se kosovarët do të marrin shpejt lajmin për liberalizim të vizave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se qytetarët shumë shpejt do të marrin lajmin për liberalizimin e vizave. Komentet i bëri pas...

Weather

Lajme

Kosova fuqizon bashkëpunimin me Turqinë në fushën e shëndetësisë

Një delegacion i Ministrisë së Shëndetësisë ndodhet për vizitë zyrtare në Turqi. Delegacioni i Ministrisë së Shëndetësisë i udhëhequr nga Sekretari i përgjithshëm Dr. Naim...

Gashi: Takimi me Qeverinë e Bosnjës nuk është negociim për tarifën

Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, se Kosova i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Bosnje Hercegovinës...

Kur Vladimir Putin vizitoi Kosovën në vitin 2001

Mund të ju duket e pabesueshme, por udhëheqësi i Rusisë dhe një nga kundërshtarët më të mëdhenj të pavarësisë së Kosovës, Vladimir Putin ka...