Lista Serbe nuk kthehet në Qeveri, pret zgjedhje të jashtëzakonshme

Se çka mendon Lista Serbe për qeverinë aktuale në Prishtinë, ne e treguam me daljen tonë dhe kurrfarë kthimi në të nuk po shqyrtohet,...

Vetëvendosje: Thaçi po e mbanë peng KQZ-në

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë për media në lidhje me zvarritjen e procesit të emërimit të anëtarëve të Komisionit Qendror Zgjedhor. Anëtari i Kryesisë...

A duhet të shkarkohen zv/ministrat që nënçmuan njohjen e Burundit për Kosovën?

Shteti i Burundit dje zyrtarisht hoqi njohën ndaj pavarësisë së Kosovës. Para dy muajsh shteti i Burundit ishte vetëm duke shqyrtuar mundësinë që ta tërheqë...

Haradinaj: Për 3 muaj kam dorëzuar ligje me rëndësi për agjendën evropiane

Kryeministri Ramush Haradinaj në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka shprehur përkushtimin lidhur me ligjet që janë pjesë e agjendës evropiane. Ai ka bërë të...

Lumezi: 39 raste për korrupsion janë hapur, gjashtë tjera priten së shpejt

Kryeprokurori Aleksandër Lumezi ka thënë se luftimin e korrupsionit duhet të jetë në vazhdimësi. Ai ka thënë se luftimi i korrupsionit ndihmon Kosovën për integrim...

Tahiri: Dënimet kundër korrupsionit janë rritur ndjeshëm (Video)

Në mbledhjen e thirrur nga Presidenti Hashim Thaçi për Këshillin Kombëtar Kundër Korrupsionit, ka folur edhe Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri. Tahiri ka thënë se...

Luftimi i korrupsionit forcon rrugën drejt integrimit, thotë Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në takimin e Këshillit Kombëtar të luftimit të Korrupsionit ka thënë se Kosova do të kthehet në storie suksesi...

Sot, seanca e jashtëzakonshme për gylenistët

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që seanca e jashtëzakonshme ku do të diskutohet për depërtimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova për në Turqi...

Shefi i AKI-së s’merr pjesë në komision, kjo ishte kërkesa nga kryeministri Haradinaj

Është shtyrë për një kohë të pacaktuar raportimi i Drejtorit të AKI-së, Driton Gashi para Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës. Kryetarja e...

Haradinaj hedh fajin te presidenti Thaçi pse nuk u largua ende nga detyra shefi...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë ka mbajtur një konferencë për media, ku ka diskutuar edhe për iniciativën e LDK-së për...

Weather

Lajme

Prokurimi publik me zhvillime të reja për transparencë më të madhe

Risi të shumta janë prezantuar në fushën e prokurimit publik në Kosovë, me qëllim të lehtësimit të procedurave të aplikimit, rritjes së transparencës, dhe...

Komandanti i KFOR-it: Ushtria e Kosovës u bë në kohën e gabuar

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo D'Addario është deklaruar rreth themelimit të ushtrisë së Kosovës. Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian Lorenzo...

Thaçi deklarohet për takimin e sotëm me Vuçiqin në OKB

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e ku do të...