Albulena Haxhiu sulmon Adriatik Kemendin: Organizoi protestën dhe u fsheh në zyrë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka komentuar protestën e sotme që u mbajt para Kuvendit të Kosovës, derisa ishte duke u diskutuar për...

Sekretari i AAK’së: Abdixhiku, vogëlush i LDK’së – Ramushi është burrështetas

Sekretari Organizativ i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Valon Tolaj ka reaguar ndaj deklaratave të LDK-së për demarkacionin. “Ky vogëlushi i LDK-së, Lumir Abdixhiku, veç...

Selimi: Qeveritarët flasin vetën natën

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi , tha pas seancës se konsensusi më i mirë do të ishte interesi i qytetarëve, por sipas tij...

Abdixhiku: Vendi vazhdon të mbetet peng i inateve të një njeriu

Deputeti i LDK- së Lumir Abdixhiku në profilin e vet të Facebookut ka shkruar rreth prologut dhe epilogut të sotëm të seancës së Kuvendit...

Veseli: Veç edhe gjysmë fjale na ka mbetur për marrëveshje

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur optimist se Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi do të ratifikohet gjatë ditës së...

Ish-presidentja Jahjaga merr Medaljen Presidenciale

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka marrë Medaljen Presidenciale të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. “Me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të Pavarësisë dekorova ish-presidenten...

Vetëvendosje nuk shkon në takim me Veselin

- Lëvizja Vetëvendosje, siç raporton KTV, nuk ka shkuar në takim me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli. Shefat e grupeve parlamentare janë në një...

Selmanaj i AAK-së nuk e përjashton mundësit e shtyrjes së seancës për demarkacionin

Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj, nuk e ka përjashtuar mundësit që të ketë shtyrje të seancës së Kuvendit që është parapa të nis për...

Kosova prezantohet në Londër me gjysmë miliardi euro projekte

Qeveria e Kosovës në takimin e 6 kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet në Londër, më 26 shkurt 2018, me ftesë të...

KMDLNj kërkon marrëveshje të pakushtëzuar për demarkacionin

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar lidhur me demarkacionin me Malin e Zi, duke thënë se deputetët e...

Weather

Lajme

Ky pritet të jetë moti për nesër në Kosovë

Nesër në Kosovë moti pritet të jetë i ftohtë, me temperaturat që pritet të shkojnë në minus një gradë, bën të ditur IHMK. Megjithatë, sipas...

Dita Botërore e Filozofisë: SHFK në bashkëpunim me departamentin e Filozofisë në UP, organizojnë...

Është bërë traditë që tash e nëntë vite Shoqata e Filozofëve të Kosovës në bashkëpunim me departamentin e Filozofisë në Universitetin e Prishtinës, shënojnë...

Nëntë Zona Ekonomike në gjithë Kosovën, shumica e tyre jofunksionale

Vendimet që mori Qeveria e Kosovës ndër vite për krijimin e Zonave Ekonomike në disa prej komunave të vendit, duket se kanë mbetur vetëm...