Limaj: Votimi i sotëm shënon një tjetër hap në rrugën drejt liberalizimit të vizave

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj e ka quajtur lajm të mirë votimin pro liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës, nga Komiteti për Liritë...

Sindikata e Punëtorëve e RTK-së shprehen të shqetësuar për mosmiratimin e ligjit të ri

Sindikata e Punëtorëve e RTK-së është e shqetësuar për mosmiratimin e ligjit të ri të RTK-së. SPERTK nuk po e kupton pse po ndodh...

Thaçi pas votimit të LIBE-së: Po i afrohemi vendimit final të lëvizjes së lirë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas vendimit të Komitetit LIBE  për liberalizimin e vizave ka thënë se Kosova po i ofrohet çdo ditë e...

Haradinaj: Procesi i liberalizmit të vizave do të përmbyllet me sukses

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas votimit për heqje të vizave për Kosovën, nga Komiteti LIBE për të Drejta Civile, Drejtësi, dhe Çështje të...

Pas votimit në LIBE, Pacolli thotë se jemi një hap më afër liberalizimit të...

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli pas votimit për rekomandim të vizave nga Komiteti për Liritë Qytetare, Drejtësi, dhe...

Mogherini: Në takimin Thaçi-Vuçiq do të diskutohet për arritjen e një marrëveshjeje të detyrueshme...

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, është takuar me presidentin austriak, Alexander va nder Bellen gjatë...

Liderët takohen prapë në ora 14, Thaçi i shqetësuar me rezolutën

Takimi i liderëve shtetërorë i zhvilluar mëngjesin e sotëm fokusi i së cilës ishte mosdiskutimi i shkëmbimit të territoreve me Serbinë, është shtyrë për...

Fajon: Kosova e meriton liberalizimin e vizave

Eurodeputetja dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, para anëtarëve të Komitetit kërkoi votën e tyre për rekomandimin e vizave pas,i siç...

Veseli: Brenda këtij viti qytetarët do të lëvizin pa viza në Zonën Schengen

Sipas Kryeparlamentarit Kadri Veseli, qytetarët e vendit brenda këti viti do të mund të lëvizin pa viza në Zonën Schengen. Votimin e Komitetit LIBE,...

Haradinaj pas takimit me Thaçin e Veselin: U dakorduam që në Bruksel të mos...

​Kryeministri Ramush Haradinaj, pas takimit të paparalajmëruar me presidentin Hashim Thaçi, kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli dhe zëvendëskryeministrat Behgjet Pacolli, Fatmir Limaj e Dardan...

Weather

Lajme

Ambasadori gjerman ankohet për mbeturinat tek Ujëvara e Mirushës

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot organizoi lansimin e Fushatës tre mujore për Mjedisin dhe Javës në Diplomaci për Klimë. Uji, cilësia e ajrit,...

Zonja e Parë e Kosovës merr pjesë në pritjen e organizuar nga Melania Trump

Zonja e Parë e Kosovës, Lumnije Thaçi, është duke e shoqëruar Presidentin e Republikës së Kosovës në javën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve...

Kosova dhe Austria nënshkruajnë marrëveshje prej 5.3 milionë euro

Austrisë e përfaqësuar nga Unicredit Bank Austria AG, do të nënshkruajnë Marrëveshjen për kredi në vlerë prej 5.349 milionë euro për financimin e projektit...