Hoxhaj sulmon ashpër Bosnjën për mos-ftesën në samitin e vendeve të Ballkanit

Mos dërgimi i ftesës për pjesëmarrjen e Kosovës në samitin e Banjalukës në Bosnjë, ka nxitur reagimin e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Enver Hoxhaj. Hoxhaj ka...

Selmanaj optimist se të mërkurën do të ketë zhvillime pozitive për demarkacionin

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj në një prononcim për Telegrafin është shprehur optimist se në seancën e së mërkurës...

Adriatik Kelmendi ia kthen deputetes së VV’së: S’mund të ma mbyllësh gojën

Gazetari Adriatik Kelmendi i ka reaguar deputetes së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiut, pasi kjo tha se ai e kishte organizuar protestën për ratifikim të Demarkacionit...

Albulena Haxhiu sulmon Adriatik Kemendin: Organizoi protestën dhe u fsheh në zyrë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka komentuar protestën e sotme që u mbajt para Kuvendit të Kosovës, derisa ishte duke u diskutuar për...

Sekretari i AAK’së: Abdixhiku, vogëlush i LDK’së – Ramushi është burrështetas

Sekretari Organizativ i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Valon Tolaj ka reaguar ndaj deklaratave të LDK-së për demarkacionin. “Ky vogëlushi i LDK-së, Lumir Abdixhiku, veç...

Selimi: Qeveritarët flasin vetën natën

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi , tha pas seancës se konsensusi më i mirë do të ishte interesi i qytetarëve, por sipas tij...

Abdixhiku: Vendi vazhdon të mbetet peng i inateve të një njeriu

Deputeti i LDK- së Lumir Abdixhiku në profilin e vet të Facebookut ka shkruar rreth prologut dhe epilogut të sotëm të seancës së Kuvendit...

Veseli: Veç edhe gjysmë fjale na ka mbetur për marrëveshje

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur optimist se Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi do të ratifikohet gjatë ditës së...

Ish-presidentja Jahjaga merr Medaljen Presidenciale

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka marrë Medaljen Presidenciale të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. “Me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të Pavarësisë dekorova ish-presidenten...

Vetëvendosje nuk shkon në takim me Veselin

- Lëvizja Vetëvendosje, siç raporton KTV, nuk ka shkuar në takim me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli. Shefat e grupeve parlamentare janë në një...

Weather

Lajme

A do të ringjallet FER’i? Përgjigjet Ilir Deda

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Ilir Deda, ka folur për mundësinë e ringjalljes së partisë së dikurshme, Fryma e Re,...

Hoxhaj në Jerusalem: Kosova dhe Izraeli fazë të re bashkëpunimi në muajt e ardhshëm

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në ditën e dytë të vizitës së tij në Izrael ka takuar drejtorin e përgjithshëm të Ministrisë...

Mësohet se për çfarë temash do të diskutojnë Thaçi e Vuçiq

“Me ftesën e përfaqësueses së lartë, Mogherinit presidenti Vuçiq dhe presidenti Thaçi do të kenë një takim të nivelit më të lartë, ku ata...