MPJ ia ndalon Marko Gjuriqit hyrjen në Kosovë

Ministria e Jashtme e Kosovës ka treguar se i është refuzuar kërkesa për të hyrë në Kosovës, Marko Gjuriqit. Jetlir Zyberaj, shef i kabineti të...

Thaçi dhe Vuçiç takohen në Bruksel, ja temat e dialogut Kosovë-Serbi

Në Bruksel takohen presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç. Takimi i ndërmjetësuar nga shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, zhvillohet...

Veseli ia përmend Kurtit qindra punësime të aktivistëve të VV-së në Prishtinë, ai nuk...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka reaguar kreut të VV-së, Albin Kurti, i cili foli për punësime politike në borde të...

Ministri Ismaili lufton keqpërdorimin e buxhetit të shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, është deklaruar rreth rastit të fundit mbi dyshimet e shpërdorimit të parasë publike në sektorin shëndetësor gjatë vitit 2016-2017. Ismaili...

Çfarë thotë Fisnik Ismaili për padinë e burrit të Arbana Xharrës

Deputeti i Grupit të Pavarur, Fisnik Ismaili, në fund të muajit janar përmes një statusi në Facebook kishte akuzuar Andin Lokajn, bashkëshortin e këshilltares...

Hoxhaj kërkon koordinim të shtuar të Qeverisë për raportin e BE-së për Kosovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës ka kërkuar koordinim të shtuar të kabinetit qeveritar në lidhje me...

Kryeministri Haradinaj: Intervenimi i NATO-s vendimtar për lirinë e popullit të Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka vënë kurora lulesh tek lapidari i ushtarëve të KFOR-it komanda qendrore në lagjen “Arbëria” në...

Qeveria miraton propozimin e Ministres Hoxha për marrëveshjet IPA I dhe II, me vlerë...

Ministrja Dhurata Hoxha, në mbledhjen e Qeverisë, të udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj, ka paraqitur për miratim kërkesën nga Qeveria për Presidentin e Kosovës...

Burri i Albulenës thotë se krahu i Molliqajt dhe Donika Kadaj u blenë nga...

Aktivisti i Vetëvendosjes, Alban Krasniqi, që është bashkëshorti i deputetes Albulena Haxhiu thotë se krahu i Molliqajt bashkë me Donika Kadaj – Bujupin janë...

VV pa 7 deputetë, kërkon shtyrjen e votimit të rekomandimeve për rastin Dehari

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka kërkuar të shtyhet pika e rëndit të ditës, votimi për rekomandimet për rastin Dehari, deri...

Weather

Lajme

Deputeti i AAK’së thotë se në Kosovë është më mirë se në Gjermani

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka kritikuar qytetarët që po i lënë vendet e tyre të punës në Kosovë për...

Rënie e lehtë e temperaturave, ja çfarë moti do të kemi nesër

Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë pjesën më të madhe të Gadishullit të Ballkanit, do të vazhdojnë të...

Bajrami: Marrëveshja e Rambujesë parashihte edhe mundësinë e kthimit të policisë serbe në Kosovë

Profesori Arsim Bajrami, si njëri ndër pjesëmarrësit në Konferencën e Rambujesë, ka thënë se refuzimi i Serbisë për të nënshkruar marrëveshjen i...