Drafti i statutit për Asociacionin përfundon më 4 gusht

Pas katër muajve punë, me 4 gusht pritet të përfundojë drafti i statutit të Asociacionit të Komunave me shumicë serbe. Këtë e konfirmon për Radio...

Nuk ka përfunduar akoma, këto janë detyrat e Kosovës para vendimit final për vizat

Përfaqësuesit e institucioneve të sundimit të ligjit në Kosovë, theksojnë se pavarësisht marrjes së rekomandimit pozitiv nga Komisioni Evropian, për liberalizimin e vizave, institucionet...

Propozimi serb për ndarjen e Kosovës, ish-diplomati amerikan: E turpshme!

Daniel Serwer, ish-diplomat amerikan dhe njohës i çështjeve të Ballkanit ka reaguar ashpër ndaj një propozimi në Serbi për ndarjen e Kosovës. Serwer e...

​Mblidhet Qeveria e Kosovës

Sot me fillim nga ora 14:00, kryeministri Ramush Haradinaj do të marrë pjesë në mbledhjen e Qeverisë. Mbledhja e ekzekutivit mbahet në ndërtesën e Qeverisë.

Sfida kryesore për vizat

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pranuar se sfida kryesore për liberalizimin e vizave me BE-në mbetet Këshilli i Ministrave, në të cilin...

Vjosa osmani: Thaçi po tenton ta rihapë statusin e Kosovës

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Vjosa Osmani ka thënë se presidenti Hashim Thaçi po jep shenja se është duke e rihapur çështjen e...

“Qeveria aktuale ndër më të dobëtat në numra, opozita me veprime konkrete”

Analisti politik, Artan Murati ka thënë se qeveria aktuale është më e dobëta në numra në historinë moderne të politikës kosovare, ndërsa një opozitë...

LDK mohon përfshirjen në dialog

Emrin nuk ia tha por deklarata e Kadri Veselit se një parti opozitare do t’i bashkohet ekipit për dialog la të kuptohet se bëhet...

Afër gjysmë milioni qytetarë duhet t’i ndërrojnë pasaportat, nëse hiqen vizat

Pas rekomandimit pozitiv nga Komisioni Evropian (KE), i cili vlerësoi përmes raportit se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret e nevojshme për liberalizim...

Çfarë tha Veseli, pas dështimit të tryezës së tij

Vetëm përfaqësuesit e partivë në pushtet që shkuan të hënën në kabinetin e Kuvendit të Kosovës. Ata iu përgjigjen ftesës së Kadri Veselit për një...

Lajme

Nasim Haradinaj u tërheq vërejtjen Ramush Haradinajt e Rexhep Selimit

I ftuar në emisionin “Frontal” këtë të martë është nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj. Ai duke folur për përplasjet...

Nasim Haradinaj kundër Shkumbin Demalijat që e quajti manekin të luftës Rexhep Selimin

Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj i cili është i ftuar në emisionin “Frontal” në T7 ka thënë se në luftë nuk ka...

Reçica takim lamtumirës ambasadorin O’Connell

Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica priti sot në takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë,...