Korab Sejdiu: Kush të qohet i pari e shkelë Kushtetutën

Me rastin e Ditës së Kushtetutës, deputeti i pavarur, Korab Sejdiu ka thënë se nuk ka arsye që të festohet pasi sipas tij ajo...

Thaçi: Nuk do të ndalemi së punuari për të forcuar shtetin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Kushtetuta pasqyron më së miri përpjekjet shekullore për liri, barazi e drejtësi dhe dëshmon vendosmërinë për...

Haradinaj: Kushtetuta shpërfaqë vlerat më të larta të demokracisë

Me rastin e dhjetëvjetorit të hartimit të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj, ka uruar qytetarët. Haradinaj ka thënë se ky bazament ligjor...

LDK-ja këtë javë nis ”rrëzimin” e Qeverisë

LDK-ja këtë javë do t’i fillojë procedurat për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”. Zyrtarët e kësaj partie kanë konfirmuar për gazetën “Zëri” se në ditët...

Dështimi dyvjeçar i Thaçit

Më 7 prill të vitit 2016 ish-kryetari i PDK-së Hashim Thaçi mori detyrën e presidentit të Kosovës. Tash e dy vjet Thaçi ka dështuar...

Deputeti i AAK’së: Opozitës s’i duhen zgjedhjet, është e çakorduar

Zyrtarët e AAK’së kanë dhënë vlerësime negative për partitë opozitare që po kërkojnë zgjedhje të reja. Muharrem Nitaj ka thënë se opozita aktuale është...

Molliqaj bën thirrje të hetohen krejt të korruptuarit – a po çon mesazhe edhe...

Ish-zyrtari më i fuqishëm në strukturën organizative të Vetëvendosjes Dardan Molliqaj u ka bërë thirrje organeve të drejtësisë që të hetojnë të gjithë të...

Agim Agim Bahtiri takohet me Lulzim Bashën, flasin për taksën në ‘Rrugën e Kombit

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, është shprehur kundër taksës në “Rrugën e Kombit” duke thënë se kjo taksë rrugore nuk i bën...

Tahiri: Serbia ende mendon se mund ta krijojë ‘Serbinë e Madhe’

Fillimi i fazës së re të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që po zhvillohet në Bruksel me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, duhet të përfundojë...

Ish-Kryeministri në Kosovë, i rekomandohet vazhdimi i tretmanit mjekësor

Lideri i LDK’së, Isa Mustafës i është rekomanduar vazhdimi i terapisë mjekësore edhe për një kohë në Kosovë. Këshilltari i Mustafës, Bajram Gecaj, ka...

Lajme

Paralajmërohet falimentimi i Infrakos’it në pjesën e dytë të vitit

Me probleme financiare po përballet edhe ndërmarrja “Infrakos”. Kjo, sipas Kryeshefit ekzekutiv, Agron Thaçi, po ndodh për shkak të...

Vetëm Ramiz Lladrovci e pranon se e ka mik të arrestuarin për fajde

Gjatë ditës së sotme, Policia e Kosovës arrestoi pesë persona të dyshuar për fajde. Njëri nga të arrestuarit ishte Ilir Bojku. 

BE nuk e mohon përkrahjen ndaj Tribunalit Ndërkombëtar, por thonë se s’janë të përfshirë

Ditë më parë zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiq theksoi se qëndrimi i BE-së është se duhet të ketë përgjegjësi nga të...