Përkundër thirrjeve nga BE-ja, qeveria s’ka plan për Asociacionin

Pas Demarkacionit, problemi më i madh për qeverinë Haradinaj po cilësohet formimi i bashkësisë së komunave me shumicë serbe. Përmbushjen e kësaj marrëveshje të...

Hoxha: Nëse s’kalon demarkacioni liberalizimi shtyhet deri më 2020

Ministrja e Integrimeve, Dhurata Hoxha, po u bën thirrje ligjvënëseve që ta votojnë Demarkacionin me Malin e Zi. Thotë se ky është kushti i...

E paqartë se kur do të shkojë Demarkacioni në Kuvend

Koalicionit qeverisës ende i duhen edhe 2 apo 3 vota për të ratifikuar marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi. Kadri Veseli e Ramush...

Deputetja e Vetëvendosjes jep dorëheqje

Dorëheqjet në partinë e Albin Kurtit po vazhdojnë. Së fundi nga pozitat e saj si kryetare e Qendrës në Gjilan, dhe nga Këshilli i Përgjithshëm,...

Shpend Ahmeti: Unë s’jam kërkushi hiq pa Vetëvendosjen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti brenda natës kishte ndërruar edhe bindjet politike duke u bërë pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje. Sa ishte në FER dhe...

Këshilltari i Presidentit: Qytetarët janë dëshpëruar, të votohet demarkacioni

Blerim Shala, Këshilltar i Presidentit Thaçi, ka shkruar se kushdo që është përkrahës i Shtetit të Kosovës duhet të ketë edhe pro ratifikimit të...

Lista Serbe: Demarkacioni për ne s’ekziston, le të merren partitë shqiptare me të

Lista Serbe ka mohuar të gjitha insinuatat, siç e quan ajo, rreth pazarllëqeve të deputetëve të saj në lidhje me Ratifikimin e marrëveshjes së...

Edhe 25 vjeçarja Milena është zëvendësministre

Në 21 ministritë e Kosovës janë të emëruar 70 zv/ministra. Në këtë numër hynë vetëm 5 gra. Një grua e re në moshë ka zënë...

Albulena Haxhiu sulmon kolegët që u larguan nga Vetëvendosje

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu i ka goditur të gjithë ata që janë larguar deri më tash nga Lëvizja e Albin Kurtit. Haxhiu në...

Pos demarkacionit, në mars Kosovën e pret edhe sfida e Asociacionit

Zyrtarët e Bashkimit Evropian u kanë kërkuar institucioneve të Kosovës që pa vonesa ta themelojnë Asociacionin e komunave me shumicë serbe. Maja Kocijançiq, zëdhënëse e...

Weather

Lajme

Mbyllet përkohësisht rruga nacionale Kaçanik-Hani i Elezit

Rruga nacionale Kaçanik-Hani i Elezit do të mbyllet nga e shtuna deri të martën, për shkak të punimeve që do të bëhen...

Prej nesër më ftohtë, rënie e temperaturave për dhjetë gradë

Nën ndikimin e masës së ndjeshme të të ftohtit, prej nesër deri te enjten do të ketë rritje të vranësirave, në pjesët...

Veseli: Dhuna ndaj fëmijëve dhe ndaj grave nuk duhet toleruar asnjëherë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se nëpërmjet mënyrës se si i trajtojmë sot fëmijët, shpërfaqet edhe...