Kaqusha Jashari ua jep emrin e partisë grupit të Dardan Molliqajt

12 deputetët e dorëhequr nga Lëvizja Vetëvendosje janë duke u përgatitur të formojnë një parti të re. Por, burimet e Indeksonline mësojnë që grupi i deputetëve...

PDK krijon qeveri në hije në Prizren

Partia Demokratike e Kosovë në përputhje me vendimin e organeve drejtuese të saj, ka filluar përgatitjet për themelimin e Kabinetit të Qeverisjes së Mirë...

Veliu thotë se partitë do të organizojnë tryeza me rotacion

Nënkryetari i LDK'së, Agim Veliu, në konferencën për media ka thënë se partitë janë marrë vesh për mbajtjen e tryezave tjera, të cilat do...

Kuqi: Qeveria s’i ka numrat, por nuk do ketë zgjedhje

Blerim Kuqi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pas takimit të partive politike ka thënë se secili përfaqësues i partive politike ka diskutuar për...

Krasniqi: Nuk është koha për zgjedhje të parakohshme, por jemi të gatshëm

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, pas takimit të sotëm në tryezën e organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka ripërsëritur qëndrimin...

Përfundon takim i partive politike

Ka përfunduar takimi i partive politike i thirrur nga LDK-ja. Në këtë takim nuk është arritur të ketë konsensus që të shkohet në zgjedhje...

Thaçi në kërkim të mbështetjes për bisedimet me Serbinë, lëvdon tre liderët

Presidenti Hashim Thaçi ka kërkuar mbështetjen e partive politike për negociatat në mes të Kosovës dhe Serbisë. Shefi i Shtetit i ka lëvduar tre liderët...

Haziri: Zgjedhjet e parakohshme na ndihmojnë të ecim përpara

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se kjo dekadë mund të quhet një mundësi e humbur për liberalizimin e vizave dhe shumë çështje...

Veseli: Duam të shkojmë në zgjedhje, le të shkojmë, mos t’i kthejmë çështjet nacionale...

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën "Dekada e ardhshme e Kosovës: Avancimi i Reformave, Bashkëpunimi rajonal dhe Integrimi Evropian",...

Thaçi për takimin e partive politike: Konsensusi i gjerë politik – synim i objektivave...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mirëpritur takimin e përfaqësuesve të partive politike, i cili po vazhdon të mbahet, për të biseduar për ngjarjet...

Lajme

Haradinaj paralajmëron ardhjen e një kompanie gjermane ajrore që do të hapë qindra vende...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar sot se kompania ajrore gjermane “EuroWings” pjesë e Lufthansa Group, ka përzgjedhur Kosovën si bazë të sajë...

Limaj: I lumtur që po jetësohet marrëveshja për heqjen e roamingut Kosovë- Shqipëri

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka thënë se ndjehet i lumtur dhe krenar me jetësimin e marrëveshjes për heqjen graduale të tarifave roming në...

Tahiri: Presidenti Trump konfirmoi hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Ekstradimit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nënshkruar hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Ekstradimit mes Kosovës dhe SHBA-së.