Haradinaj: Tash presim nga BE-ja heqjen e vizave për kosovarët

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar për ratifikimin e demarkacionit, dhe ka thënë që pret nga BE-ja ta kryej punën e vet, që...

Veseli: Nga sot fillon pranvera e lëvizjes së lirë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është deklaruar për media pas ratifikimit të Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të...

Presidenti nga Amerika, ku udhëtoi fshehtë, i gëzohet kalimit të Demarkacionit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas ratifikimit të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, ka uruar qytetarët duke thënë se shumë...

Mbyllet budallakia 3- vjeçare. Ratifikohet Demarkacioni

Përfundimisht, Kuvendi i Kosovës i jep epilog Marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi pas tre vjetësh zvarritje në këtë proces. Kësisoj kosovarët shumë...

Deputetët pajisen me kartela të reja, pasi ua vodhi Liburn Aliu

Tashmë deputetët e Kuvendit të Kosovës janë pajisur me kartelat e reja për votim. Gjatë ditës së sotme deputeti i VV-së, Liburn Aliu, ka...

Bizneset kërkojnë liberalizimin e vizave

Shpejtim Kuqi drejtor ekzekutiv në fabrikën për prodhimin e këpucëve, “Solid” nga Suhareka në mungesë të vizës shumë herë nuk ka mundur të jetë...

Hoxhaj: Demarkacioni kalon sot, mbetet të shihet kur do të ndodhë votimi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj pas hedhjes së katërt të gazit lotsjellës në Kuvend, u shpreh i bindur se sot Kuvendi do ta kalojë...

Deputeti i LDK-së: Dje u fol me 500 minuta fjalë, sot po flitet me...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Imet Rrahmani ka komentuar hedhjen e gazit lotsjellës për katër herë radhazi në sallën e Kuvendit. Ai në një...

Ish-themeluesi i VV-së ka një pyetje direkte për Glauk Konjufcën

Ish-themeluesi i Vetëvendosjes i Vetëvendosjes, Shkelzen Gashi ka shkruar në profilin e tij zyrtar në “Facebook”, për zhvillimet e sotme rreth demarkacionit. Ai ka shkruar...

Ky deputet anuloi udhëtimin për në Gjermani për shkak të demarkacionit

Deputeti nga radhët e Partisë së Ashkanlive për Integrim me anë të një deklarate për media ka treguar se ka anuluar udhëtimin e tij...

Lajme

Parashikimi i motit për këtë javë

nstituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për këtë javë. Në Kosovë do...

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

ëto janë ngjaryet kryesore për ditën e sotme në vend. Me rastin e Ditës Ndërkombëtare...

Gratë pa zgjidhje për pushim të lehonisë

Në fillim të javës prezantoi projektligjin e punës. Por, në këtë dokument që sipas ministrit Skënder Reçica, do të përmirësojë kushtet e...