Vuçiq sulmon Perëndimin nëpërmjet Vulinit: Nuk duan zgjidhje për Kosovën

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, ka hedhur akuza në drejtim të Perëndimit, duke thënë se atyre nuk po iu intereson që Serbia...

Daçiq: Gjetja e zgjidhjes për Republikën Kosovës është prioritet i yni kombëtar

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se arritja e një zgjidhjeje për çështjen e Republikës së Kosovës është prioritet...

Gazeta serbe: Perëndimi ka ndaluar presionin ndaj Serbisë për ta zgjidhur çështjen e Kosovës

Zgjidhja e çështjes së Kosovës nuk do të ndodhë as në fillim të vitit 2019, pavarësisht dëshirave të bashkësisë ndërkombëtare, shkruan gazeta beogradase. ‘Blic’ mëson...

Grupi i BE-së për vizat sot arrin në Kosovë

Grupi Punues për Vizat i Këshillit të Bashkimit Evropian të martën dhe të mërkurën do të qëndrojë në Kosovë për të parë nga afër...

Vuçiq: Politika për rikthimin e Kosovës në tavolinën e bisedimeve ka dështuar

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sot se politika e tij për rikthimin e Kosovës në tavolinën e bisedimeve është mposhtur. Në fjalimin e tij...

Drashkoviq: Pajtimi i serbëve dhe shqiptarëve do të vijë shumë shpejtë

Vuk Drashkoviq flet për pikën e mospajtimit me Vuçiqin: “Serbia duhet të zgjedhë, ose të jetë në tryezë ose në meny”. Shkrimtari dhe politikani serb...

Sekretari i presidentit serb: Bisedimet nuk do sjellin asgjë të re

Sekretari i Presidentit serb, Nikola Selakoviq ka folur rreth idesë së korrigjimit të kufijve në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi. Selakoviq duke i vlerësuar...

Ministri serb: Pa SHBA-të, Rusinë dhe Kinën, nuk ka zgjidhje për Kosovën

Negociatat për Kosovën nën ombrellën e BE-së nuk kanë dhënë ndonjë rezultat dhe është e qartë se pa Shtetet e Bashkuara, Rusinë dhe Kinën...

Bërnabiq kryeson delegacionin e Serbisë në OKB

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq do të kryesojë një delegacion të Serbisë në sesionin e 73-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së nga sot deri...

Caktohet data e takimit mes Putinit dhe Vuçiqit

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq pritet të takohet me presidentin rus, Vladimir Putin me datën 2 tetor. Sipas Tanjug, tashmë është vendosur data e takimit...

Weather

Lajme

Moti për sot

Sipas IHMK-së, sot do të mbajë mot me diell por i ftohtë, transmeton lajmi.net. Instituti hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për temperaturat që do të...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Ngjarjet e ditës: 26 shtator 2018: 09:30 Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) dhe Korporata Financiare Ndërkombëtare (IFC),  si anëtare e Grupit të Bankës Botërore, nënshkruajnë...

Quni: Interesi më i madh për vrasjen e Krasniqit ishte nga Beogradi

Bashkëpunëtori i kolonel Ahmet Krasniqit, Anton Quni, ka thënë se shteti shqiptar ka bërë hetime sipërfaqësore pas vrasjes së Ahmet Krasniqit. Ai në “Debat Plus”...