Drashkoviq: Ivanoviq u vra sipas modelit të shërbimeve të Millosheviqit

Kryetari i Lëvizjes së Ripërtëritjes Serbe (SPO), Vuk Drashkoviq ka vlerësuar se vrasja e Oliver Ivanoviqit në Mitrovicë, sot në mëngjes, është “terrorizëm politik,...

Kotzias: Shqipëria dha Ok, shtrirja e Greqisë në det deri në 12 milje

Dalin në dritë detaje të reja nga bisedimet Bushati- Kotzias të zhvilluara në Kretë dhe Korçë. Vetë shefi i diplomacisë greke Kotzias për herë...

Vetura që u dogj pas atentatit ndaj Oliver Ivanoviqit sillet në Prishtinë

Zëvendësdrejtori i Policisë Rajonale të Mitrovicës së Veriut, Besim Hoti, tha se vetura e djegur e gjetur pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, do të...

Natasha Kandiç: Heronjtë e shqiptarëve nuk janë pjesëmarrësit në krime

Aktivistja për të drejtat e njeriut në Serbi, Natasha Kandiq, shpreson se Gjykata Speciale do të ketë sukses dhe siç thotë ajo do ta...

Media e Beogradit: Pesë modele për Kosovën

Bashkimi Europian po bën presion ndaj Beogradit e Prishtinës për gjetje të shpejtë të zgjidhjes së marrëdhënieve të tyre, shkruan sot gazeta beogradase, transmeton...

Putin paralajmëron Serbinë: Do të përballeni me një goditje të fortë në 2018

Serbia do të ballafaqohet me një goditje të madhe në vitin 2018, paralajmërimi erdhi drejtpërdrejt nga presidenti i Rusisë Vladimir Putini. Informacionet, planet e sulmit,...

Bërnabiq: S’mund të them ‘Kosova e pavarur’ se kështu do hapja kutinë e Pandorës

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, në një intervistë për “Radio Economist”, ka thënë se nuk guxon të përmend “pavarësinë e Kosovës” sepse kështu do...

Shokohet Serbia, Drashkoviç: Për tre vjet vramë 12 mijë civilë, 2 mijë prej tyre...

Vuk Drashkoviç, udhëheqësi i Lëvizjes për Ringjalljen Serbe kishte theksuar se ka ardhur koha që Serbia dhe serbët të mësojnë të vërtetën. “Nuk ka asnjë...

Turqia i ofron ndihmë ushtarake Shqipërisë

inistrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, gjatë ditës së sotme është takuar në Ankara me Homologun e saj, Ministrin Turk të Mbrojtjes, Nurettin...

Plani sekret: “Në Ballkan do ketë ndryshime kufijsh, shqiptarët do të përfshihen në konflikt...

Gazeta Britanike “Dailymail”, ka botuar një artikull studimor që bën me dije se çfarë do të ndryshojë në Ballkan në vitet që do vijnë. Studimi thotë se...

Weather

Lajme

Demarkacioni votohet sot në orën 11:00

Pas debatit nëntë orësh, Kuvendi i Kosovës ka mbyllur punimet lidhur me ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin më Malin e Zi. Kryetari i Kuvendit, Kadri...

Shala: Korrigjimi, detyrë e vështirë për Haradinajn – e përkrahim që çështjen ta çojë...

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, iu ka drejtuat kryeministrit Ramush Haradinaj, duke i thënë se subjekti i Isa Mustafës i jep përkrahjen e  plotë...

Mogherini: Dyert e BE’së janë të hapura për Kosovën

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europain për Politikë të Jashtme e Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se Kosova është pjesë e strategjisë së BE-së...