Shokohet Serbia, Drashkoviç: Për tre vjet vramë 12 mijë civilë, 2 mijë prej tyre...

Vuk Drashkoviç, udhëheqësi i Lëvizjes për Ringjalljen Serbe kishte theksuar se ka ardhur koha që Serbia dhe serbët të mësojnë të vërtetën. “Nuk ka asnjë...

Media e Beogradit: Pesë modele për Kosovën

Bashkimi Europian po bën presion ndaj Beogradit e Prishtinës për gjetje të shpejtë të zgjidhjes së marrëdhënieve të tyre, shkruan sot gazeta beogradase, transmeton...

Vetura që u dogj pas atentatit ndaj Oliver Ivanoviqit sillet në Prishtinë

Zëvendësdrejtori i Policisë Rajonale të Mitrovicës së Veriut, Besim Hoti, tha se vetura e djegur e gjetur pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, do të...

Putin paralajmëron Serbinë: Do të përballeni me një goditje të fortë në 2018

Serbia do të ballafaqohet me një goditje të madhe në vitin 2018, paralajmërimi erdhi drejtpërdrejt nga presidenti i Rusisë Vladimir Putini. Informacionet, planet e sulmit,...

Plani sekret: “Në Ballkan do ketë ndryshime kufijsh, shqiptarët do të përfshihen në konflikt...

Gazeta Britanike “Dailymail”, ka botuar një artikull studimor që bën me dije se çfarë do të ndryshojë në Ballkan në vitet që do vijnë. Studimi thotë se...

Bërnabiq: S’mund të them ‘Kosova e pavarur’ se kështu do hapja kutinë e Pandorës

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, në një intervistë për “Radio Economist”, ka thënë se nuk guxon të përmend “pavarësinë e Kosovës” sepse kështu do...

Kosovarët ‘çmenden’ për politikanin serb

Të dy janë politikanë serbë. Por mënyra se si ata priten në Prishtinë dallon. Nuk ka se si të pritet ndryshe një politikan nga Beogradi...

Vuçiq kërkon më shumë banorë në Toplicë dhe ripyet për Ushtrinë e Kosovës

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq sot ka qëndruar në vise të Toplicës dhe atje ai është ankuar për pakësimin e popullatës së saj. Vuçiq në...

Vulin: Nëse bota s’i thotë jo Shqipërisë së Madhe, do t’i thotë Serbia!

Idetë që të gjithë shqiptarët të jetojnë në një shtet dhe ta kenë në president janë dëshmi se të Shqipërisë së madhe dhe ato...

Rrëfimi i dytë trillues i Gjurq: Më rrahën, më shanë, mi futën gishtat në...

Marko Gjuriq , Drejtor i Zyrës për Kosovën ishte i ftuar në programin e mëngjesit Pink TV duke rrëfyer përshtypjet pas arrestimit të tij...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...