Petkov: Bullgaria do ta mbështesë Maqedoninë për t`u bashkuar me BE

Ambasadori Ivan Velikov Petkov i Republikës së Bullgarisë në Maqedoni, tha se Bullgaria e mbështetë Qeverinë e Republikës së Maqedonisë dhe të gjithë institucionet,...

Vulin: Ushtria e Kosovës mund të formohet vetëm me forcë brutale

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin thotë se në Kosovë mund të ketë vetëm një forcë të armatosur, e ajo është KFOR-i dhe për...

Raundi i ri i bisedimeve Athinë-Shkup për emrin në Nju Jork

Bisedimet për kontestin e emrit të Maqedonisë mes Athinës dhe Shkupit me ndërmjetësimin e OKB-së zhvillohen sërish në Nju Jork, ku takimi i fundit...

Daçiq: Jemi të gatshëm për marrëveshje historike me Kosovën, por nuk e njohim

Ministri i jashtëm në Serbi, Ivica Daçiq ka thënë edhe një herë se shteti serb nuk ka asnjë gjasë ta pranojë pavarësinë e Kosovës. Por...

Vuçiq: Serbët nuk do ta pranojnë pavarësinë e Kosovës në këmbim të anëtarësimit në...

Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se serbët nuk do të pranojnë pavarësinë e Kosovës në këmbim të anëtarësimit në BE. Dhjetë vjet pas shpalljes së...

Daçiq: Vuçiq thotë se kjo që po bëjmë rreth zvogëlimit të njohjeve të Kosovës...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, thotë se zgjidhja për çështjen e Kosovës mund të arrihet vetëm me kompromis, “por bindja...

Bomba e Vuçiq: Serbia legjitimoi pavarësinë e Kosovës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka bërë një deklaratë bombastike, gjatë një interviste për TV Pink, kur ka thënë që shteti i tij, me një...

Cardin: E kemi lënë Ballkanin Perëndimor në duar të Rusisë

Senatori demokrat i Shteteve të Bashkuara, Ben Cardin, në një intervistë për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë thotë se rajoni i...

Putin paralajmëron Serbinë: Do të përballeni me një goditje të fortë në 2018

Serbia do të ballafaqohet me një goditje të madhe në vitin 2018, paralajmërimi erdhi drejtpërdrejt nga presidenti i Rusisë Vladimir Putini. Informacionet, planet e sulmit,...

Haradinaj: Vendet e Ballkanit duhet më shumë të flasin me njëri tjetrin, sesa të...

Në Forumin Ekonomik të Vjenës, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se Kosova është e...

Weather

Lajme

Blakaj: Kryeministri u ngut kur kërkoi hetim për keqpërdorime në rregullimin e kompleksit në...

Idriz Blakaj, drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale (MKMK), tha se kryeministri Ramush Haradinaj është ngutur kur ka kërkuar fillimin e hetimeve...

Thaçi dekoron ish-rektorin Ejup Statovci

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar dekorimet për personalitet të ndryshme të Kosovës. Ai sot ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Kryeministri Haradinaj: Shërbimi emergjent në vend do ta ketë mbështetjen e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një delegacion mjekësh nga Turqia, të kryesuar nga Dr. Esen Uysal, Kordinatore e Qendrës Ndërkombëtare...