FOTO tronditëse: Kështu po mundohen njerëzit të shpëtojnë nga zjarret në Greqi

Greqia po përjeton një tragjedi kombëtare me dhjetëra të vdekur pasi zjarret në pyje kanë bërë kërdinë në gjithë vendin që prej ditës së...

A dëshmojnë këto foto fundin e botës, zjarri ka zhdukur një vend të tërë...

Që nga mëngjesi i së hënës kur u shfaq vatra e parë, zjarri ka djegur pemë dhe shtëpi, teksa banorët po përpiqen të shpëtojnë...

Kryen 380 grabitje, pas 15 vjetësh, hajdutët që vodhën bizhuteri në Francë gjenden në...

Ata besonin se ishin të sigurt, por disa pika të gjakut i tradhtuan. 15 vjet pas një grabitje të guximshme në një dyqan bizhuterish...

Mediumi serb zbulon një sekret të Millosheviqit

Sllobodan Millosheviq e mbajti Milanit Milutinoviq disa muaj pas bombardimeve në vitin 1999 në një lloj burgimi shtëpiak. Me sa duket, Presidenti i Republikës...

Ljajic i përgjigjet Pacollit: Nuk kemi dhënë armë falas shteteve afrikane, të gjitha janë...

Ministri i Tregtisë në Qeverinë e Serbisë, Rasim Ljajic, ka mohuar pretendimet e Prishtinë zyrtare se Serbia po u jep falas armë shteteve afrikane,...

“Vuçiq është rreshtuar në anën e promotorëve të pavarësisë së Kosovës”

Partia Demokratike e Serbisë (DSS) ka akuzuar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq se me deklaratat e tij është rreshtuar haptazi në anën e promotorëve të...

Ugljanin: Vuçiq s’është Presidenti yni, ai frymëzoi krimet edhe në Kosovë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Boshnjakëve Sulejman Uglanin sot në Novi Pazar ka deklaruar se kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq nuk është kryetar i...

Vartësi i Gjuriqit thotë se Pacolli u pasurua në kohë tranzicioni, s’guxon ta përmendë...

Petar Petkoviq, zëvendësi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, ka reaguar ndaj paraleleve që janë bërë ndërmjet Behgjet Pacollit dhe Marko Gjuriqit,...

Serbia falënderon Kilin që s’e njeh Kosovën

Në margjinat e tubimit 13 të Aleancës Paqësore që po mbahet në Meksiko, ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, është takuar me ministrin...

Diplomatët rusë të dëbuar nga Greqia kanë tentuar të infiltrohen në shërbimet sekrete dhe...

Përderisa Qeveria greke pret reagim të Moskës pas dëbimit të dy diplomatëve rusë dhe ndalesës për hyrje në vend të dy të tjerëve për...

Weather

Lajme

Këto janë ngjarjet e ditës së sotme

Ngjarjet e datës 22 janar Mbahet mbledhja e Komisionit për të Drejtat e Njeriut. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 302, ora 10:00) Mbahet programi i seminarit...

Moti do të jetë kryesisht i vranët, mundësi për reshje bore dhe shiu

Ditëve të para të javës mjegull, të martën mundësi për reshje lokale shiu dhe bore. Edhe në fillim të javës vendi ynë ndodhet ndërmjet fushave...

Si do të jetë moti në Kosovë të martën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për të martën. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se nesër mbi vendin tonë do...