Slloba i vogël paralalajmëron edhe një tërheqje të njohjes së Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq i cili njohët edhe si Slloba i vogël për shkak se ka qenë bashkëpunëtor i Kasapit të...

Daçiq: Sot një tjetër shtet do ta tërheq njohjen e Kosovës

Ivica Daçiq ka deklaruar se pret që sot një tjetër shtet ta tërheq njohjen e Kosovës. Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq...

Mondoloni: Franca nuk ka vija të kuqe, Kosova e Serbia duhet sa më shpejtë...

Ambasadori i Francës në Serbi, Frederik Mondoloni, ka thënë se shteti francez nuk ka linja të kuqe për dialogun, por që palët duhet të...

Lugina ia bën një kërkesë Haradinajt pas taksës së re ndaj Serbisë

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të përjashtojë prodhuesit shqiptarë nga taksimi prej 10 për qind...

Lajmërohet Gjuriq: Kosova ta heqë taksën, ose nuk e vazhdojmë dialogun

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Serbia ka kërkuar reagim të menjëhershëm dhe të...

Ballkani Perëndimor me plan për të zhdukurit

Vendet e Ballkanit Perëndimor prej sot bëhen pjesë e një plani të përbashkët veprimi për të zgjidhur çështjen e personave të zhdukur, temë kjo...

Daçiq zbulon arsyen pse Serbia nuk do të ankohet për shfaqjen e flamurit të...

Ivica Daçiq ka njoftuar se Serbia nuk do të paraqesë ankesë në Francë për shfaqjen e flamurit të Kosovës në Notre Dame. Ministri serb i...

Kurzi i ri i shet mend Gjermanisë, rreshtohet kah plani serbo–rus për Kosovën

Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz, i cili po qëndron në Beograd, ka deklaruar pas takimit me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq se qëndrimi i...

Kurz në Beograd: Marrëveshja Kosovë-Serbi, kusht për anëtarësimin në BE

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Beograd, ku është takuar me presidentin serb, Aleksander Vuçiq. Sipas raportimeve të mediave serbe,...

Flamuri i Kosovës në Notre Damme e hallakat Daçiqin

Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi, ka postuar në Twitter flamurin e Kosovës, i cili është vendosur në Katedralen mesjetare Notre Damme de...

Lajme

Ish-këshilltarja e Haradinaj: Kurti me xhinse të 130 eurove

Ish-këshilltarja politike e Ramush Haradinaj, Meliza Haradinaj-Stublla, ka hedhur disa dyshime mbi garderobën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Reka e përsërit: Brenda vitit mund të hiqen vizat

Deri në fund të vitit mund të presim lëvizje të lirë, kurse “Qeveria Kurti” ka përkrahje të mirëfilltë ndërkombëtare, ka thënë Reka.

Ish-deputeti për sulmin ndaj Hotit: U sulmuan edhe SHBA dhe BE

Ish-deputeti për sulmin ndaj Hotit: U sulmuan edhe SHBA dhe BE Lajme