Shtypi serb në alarm: Murtaja e bardhë godet Serbinë

Shifrat alarmante tregojnë se në Serbi, popullsia, gjithnjë, po plaket. Mortaliteti është në rritje karshi natalitetit, i cili po zvogëlohet dukshëm.   Statistikat flasin se në...

Gazeta serbe zbulon se Ivanoviqin e vranë të njëjtin që e likuiduan edhe Janiqijeviqin

Njëri nga drejtimet e hetimeve për vrasjen e Oliver Ivanoviqit çon edhe nga mundësia se urdhëruesit dhe kryerësit janë të njëjtët persona që kanë...

Lideri i serbëve të Bosnjës kërkon ndryshimin ‘paqësor’ të kufijve në Ballkan

Lideri nacionalist i serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik ka sugjeruar që “pjesa serbe e Bosnjës dhe pjesa e Kosovës e dominuar nga serbët duhet...

Kërcënohet sërish ministri i Jashtëm grek Kotzias, i dërgohet fishek automatiku

Një fishek i futur brenda një zarfi është dërguar në adresë të ministrit të jashtëm grek Nikos Kotzias, bëri të ditur të shtunën e...

Media greke: “Shqipëria e Madhe” rrezikon kokat e Gruevskit dhe Zaevit

Pas miratimit të Ligjit për Gjuhët, mediat greke i kanë kushtuar një artikull situatës së tensionuar politike në Maqedoni. Në këtë shkrim thuhet se...

18 mijë euro paguan Serbia për lindjen e një fëmije më shumë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se brenda katër dekadave të ardhshme, nëse nuk do të ketë shtim të popullsisë në Serbi, atëherë...

Vuçiq paralajmëron zhdukjen e kombit serb brenda 40 vjetëve nëse s’ndryshon numri i lindjeve

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka thënë se brenda katër dekadave të ardhshme, nëse nuk do të ketë shtim të popullsisë, kombi dhe shteti...

Vuçiq rikthehet kah Rusia, akuzon BE’në dhe SHBA’në për Asociacionin dhe Specialen

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq thotë se bashkësisë ndërkombëtare, e cila është “garantuese e Marrëveshjes së Brukselit, e jo vetëm e shqiptarëve”, më nuk i...

Daçiq: Nëse Kosova do Ushtri, le ta kërkojë në OKB

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, vazhdon të debatojë në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se Rezoluta 1244 e Këshillit...

Vuçiq kërkon më shumë banorë në Toplicë dhe ripyet për Ushtrinë e Kosovës

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq sot ka qëndruar në vise të Toplicës dhe atje ai është ankuar për pakësimin e popullatës së saj. Vuçiq në...

Weather

Lajme

Qeriqi: Dorëheqja e Blakajt dështim i prokurorisë

Veteranët e Luftës së UÇK-së janë të zhgënjyer nga dorëheqja e prokurorit Elez Blakaj. Këtë e tha përfaqësuesi i tyre, Xhevdet Qeriqi, si i ftuar...

Ulje e temperaturave, shi dhe vranësira

Ditëve në vijim mot i ndryshueshëm, me diell dhe shi. Temperaturat e ajrit, do të pësojnë rënie të lehtë, por do të luhaten kryesisht rreth...

Ditët në vijim me mot të vranët dhe shi

Ditëve në vijim mot i ndryshueshëm, me diell dhe shi. Temperaturat e ajrit, do të pësojnë rënie të lehtë, por do të luhaten kryesisht rreth...