Thaçi udhëton për në Sofje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të udhëtojë sot për në Sofje të Bullgarisë. Presidenti Thaçi do të jetë pjesë e agjendës së paraparë...

Vuçiq thotë se shqiptarët gabimisht mendojnë se i kanë mundur serbët

“Duhet të jemi shumë më real dhe racional edhe njëra edhe pala tjetër”, ka thënë Vuçiq, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në një intervistë për...

Reagon Serbia: Kosova e ka KFOR-in, nuk i duhet ushtria!

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, po e sheh si të panevojshëm formimin e Ushtrisë së Kosovës, pasi që sipas tij punën e tyre...

Ja çfarë përmban deklarata që do të miratohet në Samitin e Sofjes

Samiti i Sofjes do të mbahet të enjten, kurse nga mediat serbe është publikuar drafti i parë i deklaratës që pritet të nënshkruhet në...

Përleshje në kuvendin e Preshevës, Destani tenton ta godas kryetarin e komunës

Përveç përballjes së ashpër brenda sallës së kuvendit si pasojë e së cilës u ndërpre dhe seanca, konflikti vazhdoi edhe në hollin e kuvendit...

Përkundër Spanjës, Vuçiq për “interesa të Serbisë” merr pjesë në Samitin e Sofjes

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të marrë pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet këtë të enjte në Bullgari. Vuçiq sot e...

Pse Vuçiqi i mban në zyrë 9 televizorë?

Në një profil kushtuar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mediumi i njohur ndërkombëtar Financial Times shkruan se lideri serb dëshiron të ketë gjithçka nën...

Zbulohet sekreti i madh i Titos

Komisioni Kombëtar i Serbisë ka zbuluar sekretin më të madh të Jugosllavisë, që mbahej i fshehtë për 33 vjet me radhë. Ka hapur kasafortën e...

Kishin 30 vite të martuar, burri vret gruan në gjumë

Një ngjarje shumë e rëndë është shënuar në Turqi, ku një person ka qëlluar 8 herë me armë bashkëshorten e tij në gjumë.Hasan E,...

Jovanoviq: Serbët nuk mund ta gjejnë lumturinë duke u bërë pengesë e Kosovës

Kryetari i Partisë Liberale Demokratike (LDP) në Serbi, Cedomir Jovanovic, ka vlerësuar se është në interesin publik që të gjithë e posaçërisht presidenti Aleksandar...

Weather

Lajme

Veteranët e UÇK’së tani duan rreth 400 mijë euro për të shkuar në deti...

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nuk janë të kënaqur vetëm me pensionet nga shteti. Ata i kanë bërë edhe një kërkesë, kryeministrit, Ramush...

​ Veseli: Kosova dhe Kroacia do ta thellojnë partneritetin në të gjitha fushat

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim Grupin e Miqësisë Kosovë – Kroaci të Parlamentit kroat, i cili...

Haradinaj: Ekziston një keqinformim rreth punimeve në njërën nga rrugët e Deçanit

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me punimet në njërën nga rrugët e Deçanit. Haradinaj ka thënë se ekziston një keqinformim lidhur me...