“Zbulimi” i Daçiqit në Komore: Kosova është si Katalunia

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçqi ka ftuar sot udhëheqjen e Ishujve Komore ta rishikojnë vendimin e këtij vendi për njohjen e...

Media serbe: Thaçi e Haradinaj sërish do të jenë në listën e Interpolit

Kryeministri dhe kryetari i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi, së shpejt sërish do të jenë në fletë arrestin e Interpolit, shkruan sot gazeta...

Vuçiç “justifikohet” pas takimit me Thaçin: E bëj për të shpëtuar kokat e serbëve

Në kuadër të samitit të Sofjes, presidenti i Kosovës HashimThaçi dhe homologu serb Aleksandër Vuçiç u ulën në të njëjtën tryezë. Por ky takim nuk...

Turqit arrestojnë dy ushtarë grekë në Evros

Mediat greke raportojnë se një oficer dhe një pjesëtar i Ushtrisë Tokësore Greke u arrestuan nga turqit, pasi sipas informacionit të dhënë nga Enti i...

Debat në Greqi, mediat: Marrëveshja me Shqipërinë na heq rreth 350 km, ndërhyri Turqia

Në një debat televiziv, në televizionin grek, çështja e paktit detar me Shqipërinë trajtohet si një marrëveshje e re në dëm të Greqisë, që...

Sulm me bombë në mjetin e konsullatës shqiptare, grupi anarkist grek merr përsipër sulmin

Një grup anarkistësh kanë marrë përsipër përgjegjësinë ndaj sulmit të automjetit personal të oficerit të kontaktit të Konsullatës së Shqipërisë në Selanik, Renaldo Ndoni,...

Veteranët e luftës në Bosnje i bllokojnë rrugët

Veteranët e luftës kanë bllokuar rrugët në disa pjesë të Bosnje dhe Hercegovinës për të kërkuar përfitime shtesë. Sipas raporteve, veteranët e luftës së viteve...

Vuçiq arsyetohet për takimin me Thaçin: E bëj që t’i shpëtojë kokat e fëmijëve...

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruaf se sot do të takohet me kryetarin e Kosovës Hashim Thaçi Takimi ka thënë Vuçiq ai për "TV happy" do të...

Serbia i shkruan Interpolit, tërbohet që janë hequr fletarrestet për pjesëtarët e UCK’s

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë ka konfirmuar se Interpoli i ka hequr nga fletarrestet e kuqe komandantët e UÇK-së të cilët Serbia...

Burimi nga MPJ greke: Edhe ne dogjëm flamujt e tyre

Edhe ne dogjëm flamuj në Selanik dhe u dëgjuan slogane “merrni armët të shkojmë në Shkup”, komentoi një funksionar i lartë nga MPJ greke...

Weather

Lajme

Rrëfimi i biznesmenit të cilit i kërkoi ryshfet zëvendësministri Cena

Zëvendësministri Musa Cena është liruar nga detyra me vendim të Kryemisnitrit Ramush Haradinaj. Prokuroria po pretendon se ka prova që ai me dy të tjerë...

Si do të jetë moti në Kosovë të martën

Të martën, në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas IHMK-së, vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen...

Serbët kërcënojnë edhe deputetin Milaim Zeka

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka, i cili vie nga radhët e Nismës Socialdemokrate ka bërë të ditur se ka pranuar kërcënime nga...