Gjuriq: Ambasadat perëndimore na kërkuan falje për ROSU-n në veri

​ Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se pjesëtarët e njësisë speciale të Policisë së...

Vucic konferencë në orën 21, pak orë pasi Presidenti i Kosovës vizitoi Ujmanin

I ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovës në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, për herë të tretë i është drejtuar sot opinionit përmes konferencës...

Pse sipas Gjuriq Policia e Kosovës shkoi në Veri?

Drejtori i Zyrës për Kosovë dhe Metohi në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka thënë se dëshiron ta njoftojë bashkësinë ndërkombëtare që pjesëtarët e...

Vuçiq urdhëron ushtrinë të vihet në gjendje gatishmërie për luftë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi pjesëtarë të Njësisë Speciale të Kosovës kanë shkuar në pjesën veriore të Kosovës. Reagimi i Vuçiqit vjen...

Vuçiq thotë se nuk shkoi në OKB sepse kishte frikë se do t’i kërkohej...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka sqaruar sot vendimin e tij që të mos udhëtojë drejt New Yorkut për të marrë pjesë në Asamblenë...

Dramaturgu dhe profesori universitar serb: Njohja e Kosovës, kjo është zgjidhja për Serbinë

Marrëveshja, e cila përfshin njohjen e Kosovës është një zgjidhje e qartë, ndërsa gjithçka tjetër është e përgjysmuar dhe një konflikt i ngrirë që...

Vuçiq dhe Putin takohen më 2 tetor, nuk bëhet e ditur tema e diskutimit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet më 2 tetor në Kremlin me presidentin rus Vladimir Putin. Temat e diskutimit nuk janë bërë të...

Kocijancic sqarohet për mungesën e fusnotës pranë emrit të shtetit të Republikës së Kosovës

Paraqitja e shtetit të Republikës së Kosovës pa fusnotë në Shërbimin Evropian për Aksione të Jashtme (EEAS) që udhëhiqet nga Federica Mogherini, ka nxitur...

Skot: Marrëveshja Kosovë-Serbi të jetë e qëndrueshme dhe t’i kontribuojë stabilitetit të rajonit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, është takuar të premten me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kyle Skot , me të cilin kanë...

Daçiqin e pengon prania e delegacionit kosovar në New York, paralajmëron notë proteste në...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Serbia do të dërgojë një note proteste në Kombet e Bashkuara për...

Lajme

Maliqi ka një teori pse LDK’ja nuk i fitoi zgjedhjet e 6 tetorit

Në zgjedhjet e 6 tetorit përparësia e Lëvizjes Vetëvendosjes ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës ishte se qytetarët kanë dashur ta çojnë në...

Përfaqësuesit e shoqërisë civile dhe Ministri i Mjedisit përplasen për ndërtimin e hidrocentraleve

Në emisionin Pressing në T7 është zhvilluar një debat për ndërtimin dhe operimin e hidrocentraleve mes Ministrit të Ambientit dhe përfaqësuesve të...

Shtatë ankesa në Gjykatën Supreme, 72 orë për të vendosur

Momentalisht në Gjykatën Supreme janë adresuar shtatë ankesa që kanë të bëjnë zgjedhjet e 6 tetorit. Gjykata Supreme pritet të vendos edhe...