Digjet autobusi që vinte nga Bullgaria për në Maqedoni

Një autobus bullgar me 46 udhëtar që kanë udhëtuar për në Maqedoni, mbrëmë në tërësi është djegur në rrugën midis Qystendilit dhe vendkalimit kufitar...

Kryeministri kroat tregon ‘kushtin’ ndaj Serbisë për të vazhduar bisedimet

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenković, ka thënë se Kroacia do të vazhdojë dialogun me Serbinë por kjo duhet të dënojë qartazi veprimin e Vojislav...

Pacolli në Bullgari, temë kryesore pjesëmarrja e Kosovës në Samitin e Sofjes

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka arritur në Sofje, kryeqytetin e Bullgarisë, vendin që ka presidencën e radhës...

Sheshel ka gënjyer për skandalin me flamurin kroat, s’e ka shkelur?

Lideri i radikalëve serbë Vojisllav Sheshel ka shkaktuar telashe pas raportimeve se ka shkelur flamurin e Kroacisë gjatë vizitës së Kryeparlamentarit kroat në Beograd....

Kryeministrja e Serbisë i telefonon kryeministrit të Kroacisë, por ai nuk ia çel

Kryeministrja serbe Ana Bënabiq ka tentuar ta marrë me telefon homologun kroat Andrej Plenkoviq, porse ai nuk i është përgjigjur, njoftojnë mediat e Beogradit. Ajo,...

Tensionohen marrëdhëniet Kroaci – Serbi

Mardhëniet e Kroacisë dhe Serbisë janë dëmtuar pas incidentit të shkaktuar nga Vojisllav Sheshel, ku shau delegacionin kroat dhe përdhosi flamurin kroat. Kjo ka...

Për dallim nga Kosova, Bosnja refuzon t’i nënshtrohet Erdoganit

Departamenti i Gjykatës së Apelit në Bosnjë dhe Hercegovinë ka refuzuar kërkesën e Turqisë bërë BiH për të ekstraduar Humejru Gocken (25), për të...

Erdogan po synon të bëhet më i fuqishëm se Ataturku

Pas vendimit të tij për të shpallur mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme, “The Guardian” e përshkruan Recep Tayyip Erdogan si një diktator që vetëm...

Vojisllav Sheshel e detyron gazetarin serb që e intervistoi Haradinajn të kërkojë falje

Kreu i radikalëve Vojisllav Sheshel duket se i ka shkuar me zor në studio gazetarit Milomir Maric, i cili ditë më parë e intervistoi...

Gjuriq: Asociacionin e hartojmë ne e jo Prishtina

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, u ka thënë medieve serbe se ekipi drejtues është duke punuar në hartimin...

Weather

Lajme

Qeni që Vuçiq i dhuroi Putinit nuk është ‘deltar ilir’

Qeni që presidenti rus Vladimir Putin e mori si dhuratë nga homologu i tij serb Aleksandar Vuçiq dhe ‘deltari ilir’ nuk janë të një...

Ky është moti për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët. “Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius,...

​A është ftuar Kadri Veseli nga Gjykata Speciale? Flet kryeparlamentari

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka thënë që është i gatshëm të përgjigjet nëse merr ftesë për intervistim nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Ai...