Tërmet me magnitudë 3.4 godet Greqinë, regjistrohen dy lëkundje dhe në Shqipëri

Një tjetër tërmet është regjistruar pak pas mesnate në Greqi. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.4 të shkallës rihter,...

“Në Berlin po zhvillohen negociata sekrete, Vuçiq do ta njohë Kosovën shtet”

Politikani opozitar serb që drejton “Dverin”, Boshko Obradoviq, thotë se në Berlin të Gjermanisë ka muaj të tërë që kanë filluar negociatat...

Vuçiq: Në Mynih zbulova që Haradinaj nuk e vendosi i vetëm taksën, kishte ndërkombëtarë...

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, është kthyer nga Mynihu në Beograd ku ka takuar krerë të kishës ortodokse serbe. Në një konferencë...

Gjuriq ia bën avokatin Vuçiqit pas përplasjes me Kurtin në Mynih

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, i cili hodhi edhe nënshkrimin në marrëveshjet historike për hekurudha...

Vuçiq për Kosovën: Nuk mund të gënjej e të them se është e jona...

Presidenti serb Aleksander Vuçiq tha se Serbia po lufton për çdo njeri në Kosovë, por se ai nuk do të “gënjejë popullin...

Mediat serbe japin informata për përplasjen e Kurtit dhe Vuçiqit

Mediat serbe raportojnë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, janë përplasur gjatë mbajtjes së panelit të sigurisë së Ballkanit...

Vuciq i konsideron teknike negociatat e Grenellit, pret “bisedime për statusin e Kosovës”

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, pas përfundimit të takimit ku u nënshkruan dy Letra Mirëkuptimi Prishtinë-Beograd ka folur para gazetarëve.

Vuçiqi i kërkon Thaçit kompromis: Marrëveshja finale nuk është çështje dëshire

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, iu është përgjigjur deklaratave të presidentit Hashim Thaçi i cili gjatë një deklarate për media nga Mynihu...

Vuçiq: Nuk flasim për statusin e Kosovës, pa u hequr taksa

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi në Munih se Beogradi nuk do të bisedojë mbi statusin deri sa të mos hiqet taksa...

Gjuriq: I treguam Grenellit si po vuajnë serbët në Kosovë

Duke komentuar takimin e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq me emisarin special të presidentit të SHBA për negociata në mes Kosovës dhe...

Lajme

Besa Gaxherri: Në borde ka anëtarë të LDK’së, por LDK nuk i kontrollon ato

Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri, ka thënë në emisionin DPT te Fidani se koalicioni mes LDK’së dhe VV’së është shumë i fortë,...

Besa Gaxherri: Në borde ka anëtarë të LDK’së, por LDK nuk i kontrollon ato

Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri, ka thënë në emisionin DPT te Fidani se koalicioni mes LDK’së dhe VV’së është shumë i fortë,...

Kurti e kishte ditur për dy marrëveshjet me Serbinë, e kishte lajmëruar Abdixhiku

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka qenë në dijeni të marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudha dhe autostrada. Këtë ai e...