Në Serbi thonë se Putin nuk do ta lejojë kurrë formimin e Ushtrisë së...

Serbët siç duket ju kanë gëzuar fitores së presidentit rus, Vladimir Putin, në zgjedhjet presidenciale në Rusi, fitore kjo që i garanton atij edhe...

Në Beograd i gëzohen fitores së Putinit: Ai kurrë s’do ta lejojë formimin e...

Rusët kanë votuar për një shtet të fortë dhe një president të fortë, ka thënë ministri serb, Nenad Popovic. “Ky është një rezultat i paparashikueshëm....

Jeremiq: Vuçiq po bën “negociata sekrete” për Kosovën, ka pasur një “darkë të fshehtë”...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur një deklarate të bërë nga Presidenti i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq, i cili kishte thënë se...

“Darka sekrete Thaçi-Vuçiq në Paris”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në fillim të javës së kaluar shkoi në Londër për ta promovuar librin e tij. Pas Londrës, befas u...

Politikani serb: Kosova në OKB, me një marrëveshje përfundimtare dhe demokratike

Kryetari i Lëvizjes së Qytetarëve të Lirë në Serbi, Sasha Jankoviq po thotë se çështja e Kosovës nuk duhet të zgjidhet duke bërë presion...

Protesta kundër ligjit të gjuhëve dhe para konsullatës ruse në Manastir

Rreth 100 persona para Qeverisë shprehën revoltën e tyre kundër miratim të ligjit për gjuhën shqipe. Ata kërkuan tërheqjen e Ligjit ndërsa u shprehen...

Spanja refuzon Samitin e Ballkanit për shkak të Presidentit Thaçi

Spanja si duket nuk ka lëvizur aspak qëndrimet e saja ndaj Kosovës. Këtë e ka dëshmuar së fundi kryeministri i Spanjës, Mariano Rahoy, i cili...

Shtypi serb në alarm: Murtaja e bardhë godet Serbinë

Shifrat alarmante tregojnë se në Serbi, popullsia, gjithnjë, po plaket. Mortaliteti është në rritje karshi natalitetit, i cili po zvogëlohet dukshëm.   Statistikat flasin se në...

Gazeta serbe zbulon se Ivanoviqin e vranë të njëjtin që e likuiduan edhe Janiqijeviqin

Njëri nga drejtimet e hetimeve për vrasjen e Oliver Ivanoviqit çon edhe nga mundësia se urdhëruesit dhe kryerësit janë të njëjtët persona që kanë...

Lideri i serbëve të Bosnjës kërkon ndryshimin ‘paqësor’ të kufijve në Ballkan

Lideri nacionalist i serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik ka sugjeruar që “pjesa serbe e Bosnjës dhe pjesa e Kosovës e dominuar nga serbët duhet...

Weather

Lajme

Mogherini: Dyert e BE’së janë të hapura për Kosovën

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europain për Politikë të Jashtme e Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se Kosova është pjesë e strategjisë së BE-së...

Vdes një zyrtar i Ministrisë së Punëve të Jashtme

Zëvëndëskryeministri dhe njëherit Ministrit të Punëve të Jashtme, Behxhet Paclli, ka njoftuar se para pak çastesh ka ndërruar jetë kolegu i tij në MPJ,...

Këshilltari i Thaçit në Beograd: Është koha për zgjidhje (Video)

Këshilltari i Presidentit të Kosovës ka zhvilluar një vizitë në Beograd, ku ka shprehur qëndrimet e Prishtinës për normalizimin e marrëdhënieve. Ai beson se...