Vuçiq thotë se shqiptarët gabimisht mendojnë se i kanë mundur serbët

“Duhet të jemi shumë më real dhe racional edhe njëra edhe pala tjetër”, ka thënë Vuçiq, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në një intervistë për...

Reagon Serbia: Kosova e ka KFOR-in, nuk i duhet ushtria!

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, po e sheh si të panevojshëm formimin e Ushtrisë së Kosovës, pasi që sipas tij punën e tyre...

Ja çfarë përmban deklarata që do të miratohet në Samitin e Sofjes

Samiti i Sofjes do të mbahet të enjten, kurse nga mediat serbe është publikuar drafti i parë i deklaratës që pritet të nënshkruhet në...

Përleshje në kuvendin e Preshevës, Destani tenton ta godas kryetarin e komunës

Përveç përballjes së ashpër brenda sallës së kuvendit si pasojë e së cilës u ndërpre dhe seanca, konflikti vazhdoi edhe në hollin e kuvendit...

Përkundër Spanjës, Vuçiq për “interesa të Serbisë” merr pjesë në Samitin e Sofjes

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të marrë pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet këtë të enjte në Bullgari. Vuçiq sot e...

Pse Vuçiqi i mban në zyrë 9 televizorë?

Në një profil kushtuar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mediumi i njohur ndërkombëtar Financial Times shkruan se lideri serb dëshiron të ketë gjithçka nën...

Zbulohet sekreti i madh i Titos

Komisioni Kombëtar i Serbisë ka zbuluar sekretin më të madh të Jugosllavisë, që mbahej i fshehtë për 33 vjet me radhë. Ka hapur kasafortën e...

Kishin 30 vite të martuar, burri vret gruan në gjumë

Një ngjarje shumë e rëndë është shënuar në Turqi, ku një person ka qëlluar 8 herë me armë bashkëshorten e tij në gjumë.Hasan E,...

Jovanoviq: Serbët nuk mund ta gjejnë lumturinë duke u bërë pengesë e Kosovës

Kryetari i Partisë Liberale Demokratike (LDP) në Serbi, Cedomir Jovanovic, ka vlerësuar se është në interesin publik që të gjithë e posaçërisht presidenti Aleksandar...

Vuçiq thotë se e ka obsesion Kosovën

Aleksandar Vuçiq, presidenti i Serbisë, ka thënë se është i obsesionuar me Kosovën dhe se problemi me Kosovën, është më i madhi në karrierën...

Lajme

Limaj: Kosova s’e ka luksin të zgjedhë mes Amerikës dhe Gjermanisë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka folur për raportet mes Kosovës dhe aleatëve të saj perëndimorë. Limaj ka deklaruar...

Prokuroria Speciale thotë se deklaratat e deputetit Milaim Zeka janë të pavërteta: Ka tendencë...

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, sqaron opinionin publik se deklarimet  e sotme, të deputetit të Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, se...

Prokuroria Speciale thotë se deklaratat e deputetit Milaim Zeka janë të pavërteta: Ka tendencë...

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, sqaron opinionin publik se deklarimet  e sotme, të deputetit të Kuvendit...