Ky medium serb e njeh Kosovën

Ndryshe prej herëve të tjera, kur mediumet serbe shfaqin hartën e Kosovës të kapur me atë të Serbisë, ndryshe ndodhi sot Në një publikim të...

Anketa: Nxënësit serbë i urrejnë më shumë shqiptarët se sa romët, kroatët e boshnjakët

Në një anketë të organizuar në dhjetëra shkolla multietnike në Serbi dhe në të cilën kanë marrë pjesë mbi 900 nxënës, mes tjerash janë...

Kotzias për emrin e Maqedonisë, kërkojmë zgjidhje të qëndrueshme në kohë

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë është deklaruar sërish rreth çështjes së emrit të Maqedonisë dhe bisedimeve që zhvillohen në këtë drejtim. Sipas tij,...

Daçiq ‘kërcënon’ me tërheqje të nënshkrimit nga Traktati i Brukselit, nëse nuk themelohet AKS-ja

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se është i gatshëm të tërheq nënshkrimin nga Traktati i Brukselit në qoftë se nuk themelohet...

Ministri dhe bashkëshortja e tij zëvendësministre dhanë dorëheqje për shkak të qirasë

Ministri grek i Ekonomisë Dimitris Papadimitriu sot dha dorëheqje, pasi bashkëshortja e tij Rania Antonopulu, zëvendësministre e Punës, Sigurimit Social dhe Solidaritetit Social, mbrëmë...

Serbët kërkuan heqjen e flamurit të Kosovës, u hiqet edhe i tyre

Përfaqësuesit e Parlamentit të Serbisë dje, gjatë një takimi përfaqësuesish të vendeve të rajonit në Kuvendin e Maqedonisë, kërkuan heqjen e flamurit të Kosovës...

Erdogani cak i kritikave për shkak bisedës me një vajzë (VIDEO)

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan u bë cak i kritikave të ashpra pasi gjatë një fjalimi para simpatizuesve partiak, një vajze me uniformë duke...

Vuçiq: Kompromisi dhe miqësia me shqiptarët, çështja më e vështirë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sonte se gjetja e një marrëveshjeje të ligjshme me Prishtinën është pengesa më e vështirë në rrugën...

Borisov i quan “nxënëse të shkëlqyera” drejt BE-së gjashtë vendet e Ballkanit

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov, vendi i të cilit mban presidencën e radhës të Bashkimit Evropian, mbështeti sot anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në...

FDH kërkon monument për shqiptarët e vrarë në Kosovë që u gjetën në Beograd

Iniciativa e të rinjve për të drejta e njeriut ka bërë një ftesë publike me të cilën insiston që të gjitha listat zgjedhore në...

Weather

Lajme

Komandantja që udhëheq 96 ushtarë të Kosovës

Mimoza Budeci, komandantja e vetme në kompaninë e Manovrës në batalionin e reagimit të shpejtë Uniformat u kanë hije... Forcat e Sigurisë së Kosovës nga...

Ky është moti për nesër

Në Kosovë nesër do të ketë reshje shiu e bore, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media. “Do të mbajë mot kryesisht i...

Haradinaj: Nesër gëzohen edhe ushtarët e Ibrahim Rugovës, edhe ushtarët e Adem Jasharit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për votimin e ushtrisë së Kosovës nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, i paraparë të ndodhë të...