Daçiq për ndryshimin e kufijve: Të gjithë po e kundërshtojnë, por askush nuk po...

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka drejtuar kritika drejt BE-së për mosreagimin e tyre rreth deklarimeve të kryeministrit Ramush Haradinaj...

Gazeta beogradase: Ngritja e aktakuzave nga Specialja u vonua për shkak të bisedimeve Kosovë-Serbi

Kosova po kërkon garanci për amnestimin e të akuzuarve eventualë nga Specialja si kusht për bisedimet me Serbinë, shkruan gazeta beorgradase “Blic” Akuza nga Gjykata...

Kosovari dëshmon në Beograd se si u qëllua gjatë luftës në Kosovë

Shqiptari nga Kosova, Maliq Voci, ka dëshmuar në Gjykatën e Lartë të Beogradit se si ishte plagosur gjatë një sulmi në fshatin Tërrnje nga...

Franca e pengon liberalizimin e vizave për Kosovën?

“Drita e kuqe” e Parisit për Kosovën do të ishte “në linjë” të politikës së kryetarit Makron për “integrim më të thellë të BE-së”...

Kosovari dëshmon në Beograd si u plagos nga forcat serbe

Një dëshmitar shqiptar i Kosovës tha në gjyqin e dy ushtarëve serbë para një gjykate në Beograd se ai u qëllua dhe u plagos...

Ministri serb: Topi është në anën e Kosovës, ata nuk duan zgjidhje

Ministri i Tregtisë në Serbi, Rasim Ljajiq ka thënë se Kosova nuk po jep përgjigje pozitive edhe pse Serbia ka treguar gatishmëri për të...

Mediat në Serbi e vënë në siklet Gjuriqin për Shaqirin dhe Xhakën

Drejtori i Zyrës të ashtuquajtur për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nuk ka dhënë përgjigje sot për pyetjen e gazetarit të Insajderit...

Taktika e Vuçiq, tash po u ikën takimeve me Mogherinin dhe Hashim Thaçin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nuk do të udhëtojë drejt Nju Yorkut, ku muaj më parë paralajmëronte se do ta takojë Presidentin Trump. Në...

Ushtari serb i Bosnjës dënohet për përdhunim gjatë luftës

Ish-ushtari serb i Bosnjës Vuk Ratkoviq u dënua me tetë vjet burg për përdhunimin e përsëritur të një gruaje në Visegrad gjatë luftës në...

Vuçiq nuk do të shkojë në OKB, e dërgon kryeministren

Pasi u tërhoq nga bisedimet në Bruksel, Aleksandar Vuçiq duket se do të bojkotojë edhe punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara....

Weather

Lajme

Moti për sot

Sipas IHMK-së, sot do të mbajë mot me diell por i ftohtë, transmeton lajmi.net. Instituti hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për temperaturat që do të...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Ngjarjet e ditës: 26 shtator 2018: 09:30 Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) dhe Korporata Financiare Ndërkombëtare (IFC),  si anëtare e Grupit të Bankës Botërore, nënshkruajnë...

Quni: Interesi më i madh për vrasjen e Krasniqit ishte nga Beogradi

Bashkëpunëtori i kolonel Ahmet Krasniqit, Anton Quni, ka thënë se shteti shqiptar ka bërë hetime sipërfaqësore pas vrasjes së Ahmet Krasniqit. Ai në “Debat Plus”...