Daçiq: Edhe një shtet sot do ta tërheqë njohjen e Kosovës

  Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, në në një konferencë për media ka thënë se edhe një shtet do ta tërheqë vendimin për...

Ministri serb kërkon që Amerika e Rusia të përfshihen në dialog

Negociatat për Kosovën duhet të nisin që nga fillimi dhe duhet të përfshijnë ato forca që mund të çojnë vetëm në një zgjidhje të...

Ministri serb thotë se nëse nuk hiqet taksa, tregun e Kosovës do e zënë...

“Nëse tarifat e Prishtinës vazhdojnë, dëmi do të jetë edhe më i madh”. Ministri serb i Tregtisë, Rasim Ljajiq ka thënë se nëse taksa ndaj...

Detaje tronditëse nga Zagrebi: Vrasësi ishte i dashuri i njërës prej viktimave

Gjatë orëve të vona të ditës së enjte, në një lagje në kryeqytetin kroat, Zagreb, ka ndodhur një vrasje e shumëfishtë.

Greqia s’e njeh Kosovën, por bashkë organizojnë forum ekonomik në Athinë

Greqia vazhdon të jetë ndër vendet e pakta të Bashkimit Evropian që ende nuk e njeh Kosovën shtet të pavarur dhe sovran,...

Befasohet Roma, pëson në shtëpi nga SPAL

Xhiroja e nëntë e Serie A ka filluar me befasi. Skuadra e Romës është mposhtur nga SPAL, me rezultatin 0:2, shkruan lajmi.net. Golin e parë të...

Për inat, Beogradi autorizoi Vulinin të japë arsyetimet për refuzimin e Pacollit

Autoritetet serbe ia lanë Aleksander Vulinit ta kumtojë lajmin se Serbia ia ndalon hyrjen zëvendëskryeministrit Behgjet Pacolli. Në këtë mënyrë, Ministri serb i Mbrojtjes...

Rreth 30 të lënduar nga zjarri në një kamp imigrantësh në Bosnjë

Policia e Bosnjës e Hercegovinës njoftoi se njëzet e nëntë imigrantë janë lënduar nga një zjarr që shpërtheu në orët e para...

Vuçiq gjen një aleat të ri në rrugën e Serbisë drejt BE-së

Presidenca e Serbisë ka publikuar njoftimin që jep detaje nga urimet e Aleksandar Vuçiqit dhe bisedën e tij me Kryeministrin e Hungarisë,...

Mogherini porosit udhëheqësit e Bosnjës të zbusin tensionet për ta inkuadruar vendin në BE

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka përshëndetur vendosmërinë e anëtarëve të Presidencës trepalëshe të Bosnjës për të punuar së bashku, duke...

Lajme

Hoxhiq në takimin lamtumirës me O’Connell

Ministrja e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Adrijana Hodžić u takua dje me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në largim, Ruairí...

KD i Muzeut Kombëtar e quajnë ndërhyrje politike shkarkimin e Këshillit nga Ministri Gashi

Në koordinim me kryetarin Kadri Veseli, ministri Kujtim Gashi ka shkarkuar Keshillin Drejtues te Muzeut të Kosovës, i cili nuk ka garantuar...

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Këto janë aktivitetet e parapara për ditën e sotme, e shtunë 24 gusht. Grupi i çiklistëve të Lëvizjes Vetëvendosje...