Arrestime nëpër gjithë Serbinë, konfiskohen sasi të mëdha të armatimit dhe drogës

Në disa aksione të ndara nëpër Serbi, ditët e fundit pjesëtarët e ministrisë së brendshme kanë konfiskuar një sasi të madhe të armatimit, rreth...

Siria sulmon Erdogan: Mbështet terrorizmin

Ministria e Punëve të Jashtme e Sirisë akuzoi sot presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan se mbështet terrorizmin dhe bart përgjegjësinë më të madhe për...

Bërnabiç: Serbia e hapur për dialog edhe në vitin 2018

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, ka thënë se bashkëpunimi rajonal do të mbetet prioritet për Serbinë në vitin 2018. Ajo ka thënë se shteti i...

Mediat serbe: Vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi s’pritet të ndodhë gjatë janarit

Mediat serbe shkruajnë se vazhdimi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në nivelin më të lartë nuk është në horizont as gjatë janarit, edhe...

Bërnabiq: Serbia e hapur për dialog edhe në vitin 2018

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se bashkëpunimi rajonal do të mbetet prioritet për Serbinë në vitin 2018. Ajo ka thënë se shteti i...

Media gjermane: Shkaku i demarkacionit, Kroacia e Sllovenia po shkojnë drejt një konflikti të...

Dy anëtarët e NATO-s dhe Bashkimit Evropian po lëvizin drejt një konflikti në grindjet e tyre rreth demarkacionit, paralajmëron gazeta gjermane Handelsblatt dhe vë...

Ministrja serbe thotë se ofruan dokumentacion për Specialen, tregon se kur nisin aktakuzat e...

Ministrja e drejtësisë në Serbi, Nela Kuburovic tha të martën se beson se, aktakuza e parë nga Gjykata Speciale do të publikohet në fillim...

Ish-luftëtarja e Bosnjës dënohet për krime lufte

Gjykata për krime lufte në Bosnje ka dënuar një grua për krime lufte kundër civilëve serbë, gjatë luftës së viteve 1992-95. Azra Bashiq, ish-pjesëtare e...

Zyrtari i lartë Brian Yee: Serbia duhet të eci drejt Brukselit, të ngrihet nga...

Nëse vërtet e dëshiron Bashkimin Europian, Serbia duhet të ngrihet nga dy karriget dhe fuqimisht të ecë drejt Brukselit. Pengesa më e madhe në...

Skenari i vrasjes së ish-presidentit serb Gjingjiq, flet shefi i sigurisë së tij

​Tre vjet më parë, në Beograd, libri “E shtëtna e tretë” u botua nga gazetari Nikola Vërziq dhe Milan Veruoviq, shefi i sigurisë i...

Weather

Lajme

Kujtim Shala: Haradinaj t’i prijë gjetjes së zgjidhjes, ta respektojë opozitën

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, ka kërkuar nga Haradinaj të jetë në krye të procesit për ta gjetur një zgjidhje për demarkacionin. Shala ka thënë...

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...