Beogradi falënderon gatishmërinë e Rusisë për t’u përfshirë në dialogun me Prishtinën

Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin dhe ambasadori i Rusisë në Beograd Aleksandar Çepurin kanë biseduar për atë që mediet serb e quajnë bashkëpunim...

Gjuriq: Plani për shfuqizimin e Speciales vjen nga frika e arrestimeve

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq ka komentuar zhvillimet e fundit në lidhje me shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Gjuriq ka...

Mitropoliti Amfilohije me pamflet për të mbrojtur me luftë Kosovën, akuzon Vuçiqin për tradhti

Mitropoliti i kishës ortodokse serbe të Malit të Zi, Amfilohije e ka bërë një apel luftarak për ta mbrojtur Kosovën. Në një dokument që e...

Serbia injoron OKB-në, ekstradon aktivistin Kurd në Turqi

Serbia ka ekstraduar aktivistin Kurd, Cevdet Ayaz, për në Turqi duke injoruar kështu udhëzimet ë vazhdueshme të komitetit kundër torturës në kuadër të OKB-së. Ky...

Skandal: Pasi humb zgjedhjet, ish-kryetarja e Preshevës i quan kafshë festuesit?

Kandidatja për kryetare të komunës së Preshevës dhe bartësja e listës nga radhët e PVD-së, pas komunikimit të rezultateve preliminare zgjedhore të parakohshme në...

Arifi: Nga sot Serbia përballet me të rinjtë e Preshevës

Kryetari i APN-së, Shqiprim Arifi, në mbrëmje ka dalë për të komunikuar fitoren në zgjedhjet lokale në Preshevë. Ai ka thënë se nga sot...

Refugjatët kubanë mbesin në Serbi

Duke udhëtuar me aeroplanë në drejtim të Rusisë, ku mund të hyjnë pa pasur viza në pasaportë, shtetasit e Kubës po vazhdojnë rrugën e...

Mesic zbulon detaje të takimit Tudjman-Milosevic: Si u pajtuan për ndarjen e Bosnjës

Ish presidenti i Kroacisë, Stipe Mesic, ka bërë të ditura detaje të takimit ndërmjet ish kryetarit të Kroacisë,  Franjo Tudjman me ish presidentin serb...

Përfundon votimi në Preshevë

Në Preshevë, Pecincë, Mionicë, Negotinë dhe Kostolac u mbajtën zgjedhjet lokale dhe vendvotimet në këto komuna janë mbyllur në ora 20:00. Deri në ora 18.00,...

Përfundon votimi në Preshevë dhe në katër komunat tjera

Në Preshevë, Pecincë, Mionicë, Negotinë dhe Kostolac u mbajtën zgjedhjet lokale dhe vendvotimet në këto komuna janë mbyllur në ora 20:00. Deri në ora 18.00...

Weather

Lajme

Kosova kërkon Ushtri? Ja zgjidhja që ofron Daçiç

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçic, vazhdon të debatojë në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se Rezoluta 1244 e...

“Amerikanët të spjegojnë se si e morën Kosovën me bomba dhe raketa”

Reagime të reja vijnë nga Rusia pas përkrahjes amerikane ndaj shtetit të Kosovës, e sidomos pas deklaratave të Ndihmës sekretarit të Shtetit të SHBA-së...

Hiqen flamujt e Kosovës në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë

Pas mesnatës janë larguar flamujt e Kosovës që ndodhen prapa bustit “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Indeksonline ka siguruar videon kur tre të rinjë të panjohur...