Strategjia e sigurisë e Serbisë e radhit Kosovën si kërcënim kryesor

Draft strategjia mbi sigurinë rendit separatizmin, ekstremizmin fetar dhe politik dhe më shumë njohje të pavarësisë së Kosovës si disa nga kërcënimet kyçe ndaj...

Bërnabiq: Prioritet për Serbinë mbetet zgjidhja me Kosovën

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka bërë të ditur se Vuçiqi do ta përfaqësojë Serbinë në Samitin e Sofjes. Bërnabiq në TV Pink ka deklaruar se...

Stambolli, vendi ku gërshetohet lindja dhe perëndimi (Foto)

Stambolli, qytet i kontrasteve dhe vlerave tradicionale, i cili përmbush të gjitha dëshirat e vizitorëve dhe i hap portat drejt bukurisë, historisë, arkitekturës, shopping-ut,...

Vuçiq ankohet pse Kosova është kusht për Serbinë në integrimet evropiane

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, është takuar sot me homologun e tij qipriot, Nikos Anastasijadis, me të cilin kanë biseduar edhe për normalizimin e...

Edhe ambasadori i SHBA-së në Serbi dënon ndalesën e karateistëve kosovarë

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greag Delawie dhe ai në Serbi, Kyle Scott, kanë dënuar veprimin e autoriteteve serbe për të penguar karateistët kosovarë...

Në autostradat e Serbisë prej nesër mund të vozitni edhe më shpejt se deri...

Qeveria e Serbisë në mbledhjen e vet të sotme e ka ndryshuar Ligjin për siguri në komunikacion, me çka drejtuesve të automjeteve nëpër autostradat...

Si po ikin nga feja islame turqit e rinj?

Njëra prej besimtareve më radikale të fesë islame rrëfen për BBC se si më parë nuk ka shtrënguar duart me burra. Merve, u ligjëron...

Policët nga Kosova që ia mësyjnë Serbisë, merren në pyetje nga BIA serbe

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po hasin në telashe gjatë kalimit të tyre në Serbi, nëpërmjet pikës kufitare “Dheu i Bardhë”. KALLXO.com ka mësuar se...

Vuçiq: Askush s’mund të na drejtohet me gjuhën e ultimatumit rreth problemit me Kosovën

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar sot se me Serbinë askush nuk mund të flasë me gjuhën e ultimatumit e kërcënimit dhe se,...

Presidenti i Qipros: Pavarësia e Kosovës është shpallur në mënyrë të paligjshme

Presidenti i Qipros, Nicos Anastasiades, gjatë një takimi me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq , në Berograd, ka thënë se shpallja e Pavarësisë së...

Weather

Lajme

Haradinaj takon presidentin e KE-së: Brukseli përshëndet çdo progres që ka bërë Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovë, Ramush Haradinaj, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, së bashku...

Haradinaj: SHBA-të kanë rol të pazëvendësueshëm në rrugën euro-atlantike të vendit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot bashkë me Presidentin Hashim Thaçi...

Thaçi takoi ndihmës-sekretarin Mitchell, merr mbështetjen e SHBA-së

Presidenti i Republikës së Kosovës, së bashku me kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministrin e parë, Behgjet Pacollin, zhvilluan një takim me ndihmës-sekretarin amerikan të...