Tava turli është gjella më e shijshme e fundjavës!

Çdo kafshatë e kësaj dreke të pasur do t’ju pëlqejë Fjala është për llojin e gjyveçit turk, të cilin...

Marinimi: Si të pjekim në skarë mish, peshk, perime, djathë e fruta

Pjekja e mishit dhe e peshkut e ka zanafillën që kur njerëzit filluan të ndezin zjarrin dhe ne, edhe sot e kësaj...

Tortë çokollate me portokaj, pa miell: Perfeksionimi i shijes që gjithmonë do ta mbani...

Kjo recetë është e thjeshtë për përgatitje, sepse nuk ka ndarje të përbërëseve të thatë dhe të njomë Përbërësit:

Qofte të gatuara në furrë: Drekë e pazakonshme me shije të shkëlqyeshme!

Qofte të shëndetshme për të gjithë familjen. Mos nguroni të nisni nga puna, për ti’ shijuar sa më parë!

Kjo është salca më e mirë: Përgatitet për pesë minuta, të gjithë e adhurojnë!

Salca kromatoze Alfredo është ëndërr kulinare. Është krijuar në Romë në vitin 1920, ndërkaq e ka shpikur Alfredo di Lelio

Ëmbëlsirë karameleje me mjaltë: Biskotë më shije mbresëlënëse!

Kjo biskotë është ëmbëlsira më e përsosur për fëmijët tuaj Për më tepër mund ta përgatisni shumë shpejt, pa...

Paragjellë ideale verore: Çorba më e shpejtë dhe më e shijshme me toptha!

Një recetë ku shija dhe vlerat ushqyese janë bërë bashkë. Përbërësit: ▪ 500 g domate të prera...

Mish pikant i pulës me oriz të lëngshëm dhe kërpudha

Kërpudha në pllakë shporeti: Nëse nuk keni furrë, ky është zëvendësim i shkëlqyeshëm për pilaf Përbërësit:

Ëmbëlsirë me lajthi: Recetë e shpejtë në çastin e fundit!

Ëmbëlsira kremoze e cila do t’i kënaqë të gjitha shqisat tuaja Përbërësit: – 5 vezë,– 100...

Supa ‘magjike’ e Ramazanit

Kjo supë konsiderohet shumë e mirë të konsumohet gjatë Ramazanit. Supa tradicionale me domate Harira është bërë hit i...

Lajme

LIMAJ URON PARTITË SHQIPTARE NË MAQEDONINË E V. PËR REZULTATET E ARRITURA

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar partitë̈ shqiptare në Maqedoninë̈ e Veriut për rezultatet e arritura në zgjedhjet parlamentare.

Specialja e nisë intervistimin, Presidenti nuk u flet mediave para hyrjes në Prokurori

Ka nisur intervistimi i presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga prokurorët e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë, raporton Gazeta Express.

Intervistimi i Thaçit sot fillon në orën 14:00

Presidenti i vendit Hashim Thaçi do të intervistohet edhe sot, për të katërtën ditë me radhë, nga prokurorët e Zyrës së Prokurorit...