Kjo është salca më e mirë: Përgatitet për pesë minuta, të gjithë e adhurojnë!

Salca kromatoze Alfredo është ëndërr kulinare. Është krijuar në Romë në vitin 1920, ndërkaq e ka shpikur Alfredo di Lelio

Ëmbëlsirë karameleje me mjaltë: Biskotë më shije mbresëlënëse!

Kjo biskotë është ëmbëlsira më e përsosur për fëmijët tuaj Për më tepër mund ta përgatisni shumë shpejt, pa...

Paragjellë ideale verore: Çorba më e shpejtë dhe më e shijshme me toptha!

Një recetë ku shija dhe vlerat ushqyese janë bërë bashkë. Përbërësit: ▪ 500 g domate të prera...

Mish pikant i pulës me oriz të lëngshëm dhe kërpudha

Kërpudha në pllakë shporeti: Nëse nuk keni furrë, ky është zëvendësim i shkëlqyeshëm për pilaf Përbërësit:

Ëmbëlsirë me lajthi: Recetë e shpejtë në çastin e fundit!

Ëmbëlsira kremoze e cila do t’i kënaqë të gjitha shqisat tuaja Përbërësit: – 5 vezë,– 100...

Supa ‘magjike’ e Ramazanit

Kjo supë konsiderohet shumë e mirë të konsumohet gjatë Ramazanit. Supa tradicionale me domate Harira është bërë hit i...

Receta e Ramazanit: Gogla mishi në salcë domatesh

Ju propozojmë që menynë e iftarit ta pasuroni me gogla të shijshme mishi në salcë domatesh Përbërësit e nevojshëm:

Bukë nga çokollata dhe banania: Kësaj ëmbëlsire askush nuk mund t’i rezistojë!

Bëni fantazinë prej çokollatës dhe kënaquni me ëmbëlsirën të cilën do ta hani me kënaqësi në rrethin e më të afërmeve

Tortë ‘brownie’ me çokollatë dhe fruta

Miksimi i dy llojeve ushqimore siç janë frutat dhe çokollata është çdoherë një ide e mirë. Kësisoj, torta për...

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Nevojiten: – 1 lakër e freskët;– 3 vezë,– thërrmija buke;– miell;– vaj;– kripë;– 3 thelpinj hudhre

Lajme

Besa Gaxherri: Në borde ka anëtarë të LDK’së, por LDK nuk i kontrollon ato

Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri, ka thënë në emisionin DPT te Fidani se koalicioni mes LDK’së dhe VV’së është shumë i fortë,...

Besa Gaxherri: Në borde ka anëtarë të LDK’së, por LDK nuk i kontrollon ato

Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri, ka thënë në emisionin DPT te Fidani se koalicioni mes LDK’së dhe VV’së është shumë i fortë,...

Kurti e kishte ditur për dy marrëveshjet me Serbinë, e kishte lajmëruar Abdixhiku

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka qenë në dijeni të marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudha dhe autostrada. Këtë ai e...