Akullore shtëpiake nga banania

Provoni këtë recetë unike për akullore shtëpiake Përbërësit: – 3 banane të ngrira (pa...

Pite me makarona: Recetë më të lehtë se kjo nuk do të mund të...

Kafjall ideal apo darkë për gjithë familjen Përbërësit: – 500 g makarona,– 1 litër...

Mish pule nga Perutnina Ptuj, i sigurt dhe i freskët – zgjedhje e përkryer...

Mishi i pulës është nga mishrat më të përdorur dhe kjo për arsye të shumta. Duke filluar nga shija e përkryer, procesi...

Mish viçi me oriz basmati, quinoa dhe amaranth

Një recetë shumë e shëndetshme për të kënaqur shijet e të gjithëve Lexoni recetën e mëposhtme për të mësuar...

Ëmbëlsirë me lajthi: Recetë e shpejtë në çastin e fundit!

Ëmbëlsira kremoze e cila do t’i kënaqë të gjitha shqisat tuaja Përbërësit: – 5 vezë,– 100...

Supa ‘magjike’ e Ramazanit

Kjo supë konsiderohet shumë e mirë të konsumohet gjatë Ramazanit. Supa tradicionale me domate Harira është bërë hit i...

SI TË PËRGATISIM SALLATËN E FRUTAVE NUMËR 1

Si të përgatisim sallatën e frutave numër 1 Përbërësit – 1 ananas–...

Receta e Ramazanit: Gogla mishi në salcë domatesh

Ju propozojmë që menynë e iftarit ta pasuroni me gogla të shijshme mishi në salcë domatesh Përbërësit e nevojshëm:

Fileto pule e shijshme dhe e shëndetshme, ideale për Muajin e Ramazanit

Një recetë e lehtë, e shëndetshme, me plot proteina dhe minerale, ndërkaq është shumë e përshtatshme tani për të gjithë ata që...

Bukë nga çokollata dhe banania: Kësaj ëmbëlsire askush nuk mund t’i rezistojë!

Bëni fantazinë prej çokollatës dhe kënaquni me ëmbëlsirën të cilën do ta hani me kënaqësi në rrethin e më të afërmeve

Lajme

A do të dorëzohet Qeveria para Shkëlqim Devollit, apo para Bashkimit Evropian?

Kompania “EuroLab” QAK shpk, që nga viti 2009 ka monopol në fushën e homologimit të veturave në Republikën e Kosovës. Kontrata e...

Zëvendës-shefi i EULEX-it vizitoi pikë-kalimin e përbashkët kufitar mes Kosovës dhe Serbisë

Zëvendës-shefi i EULEX-it ka vizituar ditën e djeshme pikë-kalimin e përbashkët kufitar (PPK) të dytë të financuar nga BE-ja në Kosovë.

Analisti kosovar e quan sharlatan Milaim Zekën

Analisti Kosovar, Agon Maliqi ka reaguar lidhur me takimin e deputetit Milaim Zeka me Naser Kelmendin, i dënuar me 6 vite burgim...